Nakup video kamere

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Pozdravljeni!

Odločam se za nakup video kamere. Sam se slabo spoznam na tehnične specifikacije na kaj moram biti pazljiv, tako, da bom kar želje iz uporabniškega vidika povedal.
- rad bi snemal v HD kvaliteti video, stereo
- kamera naj ima čim več avtomatskih funkcij
- z kamero bi rad zajel čim več področij dela (privat, poslovno - posnel kakšno predavanje, igranje z ozadji - torej snemanje na tistem "blue" ozadju, ko lahko potem zamenjaš ozadje)
- čim boljše razmerje kvaliteta/cena (za primerjavo - takšen dober nakup glede na razmerje pri fotoaparatu se mi je zdel Panasonic DMC-TZ10, ki tudi ima opcijo HD snemanja, ki pa je žal omejena na 29 min brez prekinitve)

Morda malo smešno našteto, ampak upam, da nisem česa pozabil in da mi boste lahko svetovali.

Hvala in LP
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.736
52
48
Iščeš fotkič ali kamero?
Če kamero je moj predlog, da vzameš tako, ki snema na DVD.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Samo tega ne. Kamere na DVD so eden večjih mimosunov, sploh pa danes, ko SD kartice dobiš za par € v že skoraj vsaki trafiki.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.736
52
48
Ne vem no ... kam pa boš shranil/arhiviral SD kartico, da se ne bo uničila?
DVD lepo daš v škatlico in imaš arhivirano. SD kartica pa ... prenos na računalnik in potem na DVD?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.615
1.414
113
Emona / Carnium
Če iščeš kamero, potem kupi takšno, ki snema na disk oz. kartico. Jaz sem nekaj let nazaj kupil Sony HDR-SR5 in je čisto ok kamera za nezahtevnega uporabnika. Obvezno pa kupi stativ.
Tisto o modrem ozadju pa mislim, da je bolj stvar kasnejše obdelave posnetka z ustrezno programsko opremo.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Ne vem no ... kam pa boš shranil/arhiviral SD kartico, da se ne bo uničila?
DVD lepo daš v škatlico in imaš arhivirano. SD kartica pa ... prenos na računalnik in potem na DVD?

Posnetke moraš (če želiš, da je zadeva gledljiva) tako ali tako zmontirat. Prvi fail DVD kamer je, da zapisujejo v DVD format, ki je pain in the ass za montiranje oz. moraš pred montažo posnetke skonvertirat v .mov, .h264, ipd. Drugi fail je, da glede shranjevanja nič ne profitiraš, saj moraš zmontirani video spet nekje shraniti. Tretji fail pa je ta, da DVD-jem ni ravno za zaupati, da jih bo čez 10 let možno prebrati.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.855
385
83
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Ne vem no ... kam pa boš shranil/arhiviral SD kartico, da se ne bo uničila?
DVD lepo daš v škatlico in imaš arhivirano. SD kartica pa ... prenos na računalnik in potem na DVD?

Kamere snemajo na tiste male DVDje, ki niso kar povsod na voljo in poceni. Pa posnetek se navadno kaj obdela, poreže, sestavi, ne pa samo zabriše v škatlico, tako da bi moral tudi iz tistega DVDja presneti in potem spet snemat na drugega.
Pa še folk ne ve, da mora DVDje zaključit, potem so pa vprašanja po furumih, zakaj mi DVD v kameri dela, na PCju pa ne.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.736
52
48
Tako ja. Če bo nadaljnje obdeloval video in nato shranil na DVD oz. na katerikol medij že, potem je vsekakor boljša izbira kamere, ki snema na kartico ali disk.
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Iščem kamero, ker fotoaparat že imam. Model fotoaparata je bil napisan kot primerjava kvaliteta/cena s katero sem zadovoljen. Sedaj iščem kamero, ki bi snemala na kartice za enako razmerje kvalitete/cene kot pri fotoaparatu.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
samo v vednost; tudi profi kamere ne snemajo v nedogled na disk ali kartice. delajo fajle velike cca 4GB. Kolk minut je to, je pa odvisno od nastavitev.
išči samo na kartice! diski imajo gibljive dele in niso primerni za tako delo -govorim iz izkušenj tako profesionalne robe kot domače. Razen, če najdeš tako, ki ima ssd disk notri.
O kvaliteti in modelu kamere, ti pa žal ne znam povedat.
Aja, iščeš nekaj kar ima čim več auto funkcij. Jst bi raje iskal tako, ki omogoča čim več ročnih nastavitev! Automatiko ima vsaka kamera, za to se ti ni potrebno bat.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.855
385
83
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
samo v vednost; tudi profi kamere ne snemajo v nedogled na disk ali kartice. delajo fajle velike cca 4GB. Kolk minut je to, je pa odvisno od nastavitev.

V bistvu snemajo v nedogled, res pa razbijajo to na fajle. Vsaj moja sony tako dela, res pa ni profi.

Jaz sem pri prodajalcu in potem doma preveril, če lahko kamero pustim da snema dokler ji ne zmanjka prostora na disku in to tudi zna početi.
 

slojanez

Pripravnik
23. nov 2011
31
9
8
Zakaj sploh video kamero?
Jaz jo imam (miniDV), a odkar imam panasonic TZ7 snemam samo še z njim. In to vsi video za domačo uporabo (počitnice, otroci, dogodki...). Vse montiram v programih (Vegas, Pinnacle) in potem na DVD.
Skoraj ne vidim potrebe po kameri. Fotkič&kamera je z mano v žepu in to je to.
Ima pa seveda kamera svoje prednosti....
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Do sedaj sem uporabljal tudi jaz Panasonic TZ10 in je bil HD posnetek super. Bi pa rad sedaj še kamero, ker ima eno veliko prednost - boljši stabilizator slike. Tako lahko potem kombiniram hkratno snemanje iz obeh 2 ipd.