Nakup routerja

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Pregledal sem po mojem že vse teme o routerjih na forumu ampak nikjer nisem zasledil, kateri brezžični router je najbolj preprost za uporabo oz. ni potrebno kakšno posebno znanje za nastavitve. Idealno bi bilo, da se ga samo priključi v omrežje in da ni potrebno nič nastavljati.

Router bo v uporabi na T-2 optičnem omrežju 100/10 Mbps in bodo nanj žično povezani 3 računalniki ter 2 ali 3 brezžično.

Kaj bi torej vi svetovali?!
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Vsi usmerjevalniki so dobri, in čez vse modele moraš iti čez začetni setup, da ti zaznamuje omrežje, če ne drugega moraš nastavitve delat za dns, passworde. Odvisno kaj boš delal na netu. DL, UL, net, emaili, games, itd.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Ta je "predober" za željeno uporabo in ga je brez veze imeti doma.

Sicer so pa danes glede setupa že vsi dokaj podobni in enostavni. Treba je določiti tip povezave (Adsl, kabel) in geslo za wlan in to je to.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Če ti ni težko dati malo več €, si kupi netgear wndr4500. Ta je med najboljšimi, za velike prenose podatkov, močen proc, velik rama, usb priklop, wifi močen - nese daleč, celo sosed ki je tri nadstropje stran od mene ga vidi, seveda skrito omrežje. Ga imam sam. Optiko imam t-2 50/50 prenosa. Dva PC hišna močna, 2 notebooka, 1 server. Qnap TS-469 pro je gor .
http://www.netgear.com/home/products/wirelessrouters/ultimate-performance/wndr4500.aspx#
 
Nazadnje urejeno:

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Se pridružujem mnenju (ga imam). Tole je super zadeva, tudi wireless signal je dober. Ampak je za avtorja najbrž overkill....
LP!
 

Majstr

Zelenc'
22. jan 2013
28
0
1
Jaz bom pa kar tole temo izkoristiv, da se pozanimam glede mojega problema.

Imam brezžično povezavo Netgear wg111v3 54mbps . Povezava interneta je hitrosti 15/15 Mbps. Imamo 2 računalnika, eden je v dnevni sobi in je povezan s kablom, drugega pa imam jaz v svoji sobi in je povezan brezžično. In ko jaz loudam neki film (ki ima veliko seederjev) mi hitrost skače od npr. 30kB/s do maximalne hitrosti, vendar je večino časa na minimalni. Ko pa grem ta isti film loudat na računalnik, ki je s kablom povezan, pa se celi čas prenaša s polno hitrostjo. Ruter je star dobra 4 leta.

Zanima me, v čem je problem? Je enostavno prešibak, treba kupiti novega?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
648
113
Signal predvidevam da ni ravno dober, ali pač? Idi bližje routerju in poglej ali je kaj bolje.
Če je slab signal, potem je to pač normalno. Router prestavi bližje drugemu računalniku ali pa do njega potegni kabel. Pri raznih repeaterjih bo pa spet problem, da ti ne bodo sposobni polno izkoristit internetne linije.

Če si slučajno v kakšnem stanovanju, lahko preveriš če ima kak sosed tudi wifi na enakem kanalu - to lahko načeloma tudi vpliva na hitrost.
 

Majstr

Zelenc'
22. jan 2013
28
0
1
Ugotovil sem, da imata poleg mene še 2 stanovalca na istem kanalu. Vendar, ko sem šel čez 5min preverit, ju ni več zaznalo. Hitrost v obeh primerih pa je bila ponovno pod 100 kB/s.
sprasujem se.gif


Signal mi kaže 4 črice od 8ih, približam pa ga težko, ker nimam prenosnega računalnika, ga pa bom, ko bom imel čas.
10.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
648
113
Nastavi en kanal, ki je čimbolj oddaljen od sosedov. Če imaš pametni telefon, si lahko naložiš aplikacijo in malo poskeniraš wifije v bližnji okolici routerja in računalnika. Nekatere aplikacije ti celo same predlagajo najboljši kanal za tvoj router. Lahko pa tudi pogledaš nastavitve routerja - nekateri imajo možnost avtomatske določitve kanala (takrat router sam izbere kanal, ki je najmanj zaseden).

Sicer pa je po mojem večji problem prav slab signal. Poskusi odpreti vsa vmesna vrata v stanovanju med routerjem in računalnikom in poglej ali bo kaj boljše.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Če imaš odprto brezžično omrežje, se sosedje lahko brez problema nalepijo nanj in ti odžirajo signal.
Verjetno je bol pod vprašajem slabši signal na drugem PC-ju.
Kakšno brezžično kartico imaš na drugem PC-ju.
Če imaš USB, imaš možnost dokupiti USB podaljšek (do 3m) in lažje poiščeš lokacijo boljšega signala.
Če pa ima tvoja WiFi kartica še snemljivo anteno, je pa možnost tudi zamenjava z boljšo anteno.

Predvidevam, da imaš stacionarni PC.