Nakup Playstation 3

tosheeba

Zelenc'
19. jan 2011
6
0
1
Zdravo!

Sem nova tukaj, ker potrebujem vaš nasvet...
Razmišljam o nakupu PS3 kot darilo fantu in ker se na konzole sploh ne spoznam, me zanima kaj mi svetujete.
Kateri PS3 je najboljši (V mislih imam različne variante G prostora, 160, 320...?), je za dol potegnjene igre potreben usb čip oz. čem služi ta čip?
Prosim svetujte mi v normalnem jeziku :)


Najlepša hvala,

tosheeba
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Tisti "G"-ji povedo koliko je prostora na vgrajenem disku. Igre delajo tudi, ce je tega prostora relativno malo (npr. med prvimi modeli je bil en takm, ki je imel 40 GB disk), tako da glede tega ne mores zgresiti, da zadeva ne bi delala. Vec, kot tega prostora je, vec lahko na disk spravis razlicne sare (demo igre, shranjene pozicije iz iger - savegame), ne bo se pa podrl svet, ce dobis 160 GB model precej ugodneje namesto 320 GB.

Ker se prodajajo ponavadi v kompletih s kaksno igro, je za moje pojme bolj pomembno, da tam zraven ne kupis kaksne traparije. Igre pac stanejo, ce dobis ze zraven kaksno FIFO ali kaj takega, kar bi bilo sicer tako ali tako potrebno kupiti, je vsekakor boljse to kot pa kaksen Lair in podobno sranje. Druga stvar, ki jo ponavadi nabavis, je se en dodaten gamepad. Morda kje dobis drugega ze zraven, torej je spet ugodneja taka kombinacija, kot nakup posebej.

Namesto na kapaciteto diska torej raje glej na to, kaj za tisto ceno dobis prilozeno zraven.

Kar se tice USB kljuckov: kolikor mi je znano, ne delujejo na konzolah z novim (oz. nadgrajenim) firmwareom, torej to ni nekaj zaradi cesar bi se ti bilo potrebno obremenjevati - starih konzol nikjer ne prodajajo, za novo je pa kot kaze neuporaben.
 

tosheeba

Zelenc'
19. jan 2011
6
0
1
Radirko, najlepša hvala za te informacije!

Torej, je bolje, da se odločim za 160G varianto? Sicer pa je nekje 10€ razlike med 160 in 320G...
Če te prav razumem je USB čip na novem PS3 slim neuporaben? Torej, ta varianta odpade... Kaj pa potem potrebujem za uporabo igre s spleta? Vekakor nameravam kupiti kakšno igro, ampak 70€ je pretirana cena, da se ne bi uprla kakšnemu potegu z neta...
Imaš mogoče kakšne izkušnje z Move kontrolerjem? Kako se obnese?
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.736
52
48
Za koga to kupuješ? Zase al za fanta? :D

Xbox360 s kinectom zna biti tudi zanimiv - mogoče poglej še v to smer.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.333
113
ja. če pa nimaš 3.55 pa ne dela PSN, tako da jaz se za zdaj s temi kljucki in ostalim "sranjem" nebi ukvarjal.
 

lugi

Pripravnik
6. jul 2008
686
0
16
Tudi PSN deluje na 3.55 CFW. Ključev ne rabis več, CFW ftw.=)

CFW = CustomFirmware
cheer.gif


DIY ali plačaj
evil.gif

http://mave.in/ps3/
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.333
113
jep, be happy when you brick your ps3
smile-1.gif
(to niso osamljeni primeri)

aja sem napisal da PSN ne dela na 3:41 ki je edini pmetne JB, 355CFW pa reskiraš brick , igre itak nedelajo tako kot bi morale,tudi on line ne, ampak samo določene, pa ko bo sony takoj rukno nov FM bo spet en mesec sranje..v glavnem no go.
 

tosheeba

Zelenc'
19. jan 2011
6
0
1
Kupujem za fanta, ampak se bom tud jaz kdaj pa kdaj pridružla...

Rad bi imel PS3, da si bi lahko s kolegi menjal igrice...

Torej, vzamem PS3 slim, 320G, dve konzoli in to je to? Vem, da nekje prodajajo neke igrice zraven... Verjetno se splača tudi ta paket pogledat?
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Citat:
Uporabnik tosheeba pravi:
Zdravo!

Sem nova tukaj, ker potrebujem vaš nasvet...
Razmišljam o nakupu PS3 kot darilo fantu in ker se na konzole sploh ne spoznam, me zanima kaj mi svetujete.
Kateri PS3 je najboljši (V mislih imam različne variante G prostora, 160, 320...?), je za dol potegnjene igre potreben usb čip oz. čem služi ta čip?
Prosim svetujte mi v normalnem jeziku :)


Najlepša hvala,

tosheeba

dečva, če fantu kupiš PS3, bo konc lušnga
evil.gif
 

lugi

Pripravnik
6. jul 2008
686
0
16
O kaksnem bricku ti sanjas ta CFW dela na vseh verzijah & patch ki je izsel vceraj/danes
cheer.gif


Samo Waninkoko's CFW je brickal 256Mb NAND konzole
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.333
113
kaj pa vem, po komentarijh sodeč je zadeva še preveč "nestabilna".. drugače pa mene ne moti če kdo to crackne pa špila pač kar hoče. samo vidim kolege,ki imajo JB in potem nekaj špila, jaz mu pa rečem da nabijamo zdaj tole in tole on-line in je zabavno itd, on pa potem z žalostjo v očeh,neke izgovore..bogi.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik tosheeba pravi:
Torej, je bolje, da se odločim za 160G varianto? Sicer pa je nekje 10€ razlike med 160 in 320G...

Jaz se ne bi obremenjeval toliko z diskom, ampak predvsem s tem kaj pride zraven. Ce je pac 160 GB disk, ampak dobis zraven 2 gamepada in recimo eno ali dve igri, katere bi tako ali tako nabavila, potem prisparas 50-100 EUR. Ce so vse stvari priblizno enako drage in noben od kompletov ne ponuja nic takega, kar bi sicer nabavila se dodatno, potem pac vzames tistega, ki ima najvecji disk.

Citat:
Če te prav razumem je USB čip na novem PS3 slim neuporaben? Torej, ta varianta odpade...

Jaz sem tudi sicer mnenja, da ta varianta odpade, vsaj dokler ne bo to na nivoju Xbox360 (kjer se pa ravno tako dogajajo periodicna blokiranja konzol, ce jo imas prikljuceno v Internet).

Citat:
Imaš mogoče kakšne izkušnje z Move kontrolerjem? Kako se obnese?

Kolega nabavil, zveni kot Wii, mene take stvari ne interesirajo za nic drugega, kot zacetna kurioziteta. Sem tak tip cloveka, ki gre ven na hrib, ko rabi sprehod, ne v fitnes na tekoci trak, kot to naredijo nekateri. Enako pri igricah, ce hocem mahati z rokami, bom to pocel zares
cool-1.gif
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
ksz
CustomFirmWare(CFW), ni niti pod razno prevec nestabilen...samo "Waninkoko" je brickal dolocene modele PS3ja, tiste z vec NAND-a... Pa se to se ti ne more zgoditi, ce preveris kater model imas..
Sam imam "Kmeaw" in tudi na internetu ni reportov da bi kaksno konzolo unicil.. Je pa zadeva super v kombinaciji s Multiman-om..
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik japke pravi:
Citat:
Uporabnik tosheeba pravi:
Zdravo!

Sem nova tukaj, ker potrebujem vaš nasvet...
Razmišljam o nakupu PS3 kot darilo fantu in ker se na konzole sploh ne spoznam, me zanima kaj mi svetujete.
Kateri PS3 je najboljši (V mislih imam različne variante G prostora, 160, 320...?), je za dol potegnjene igre potreben usb čip oz. čem služi ta čip?
Prosim svetujte mi v normalnem jeziku :)


Najlepša hvala,

tosheeba

dečva, če fantu kupiš PS3, bo konc lušnga
evil.gif

Bojo pa kolegi z Alterja pomagali:)