Nakup motorja

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
Jeseni ali spomladi nameravam kupiti motor. Navdušil sem se za cestnim endurom, tam nekje do 700 ccm3, za nabiranje izkušenj mislim, da je to več kot dovolj. Skratka, večino vožnje bi opravil na cesti, kakšen kilometer bi pa opravil po nezahtevnem makadamu oz. terenu. V izbor pridejo naslednji motorji:

[*]Aprilija Pegaso [*]Cagiva Canjon 500 [*]Honda NX 650 Dominator [*]Kawasaki KLE 500 [*]Kawasaki KLR 650 [*]Yamaha XT 600/660 [*]mogoče priporočate kakšen drug model?



Katerega mi svetujete, na kaj treba paziti pri določenem modelu,.... Hvala za vaše odgovore!
 
Nazadnje urejeno:

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Živjo!
Jaz bi gledal Suzuki V-Strom, BMW GS650F, Honda Transalp in Kawasaki KLE.

To kar si ti naštel so vglavnem bolj hard endure za vožnjo po terenu. Zgoraj imaš pa bolj potovalne endure, ki so namenjene v glavnem asfaltu, zmorejo pa tudi makadam. Vrstni red ni naključen.

lp



lp
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Od zgoraj naštetih ni noben hard enduro, je pa res da so malo bolj okretni od recimo V-stroma in podobnih.

Priporočam yamaho XT660. Sam je sicer še nisem vozil, poznam pa precej ljudi ki ima dobre izkušnje s tem motorje. Kakšen Pegaso tudi ni slaba izbira...
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Od zgoraj naštetih ni noben hard enduro, je pa res da so malo bolj okretni od recimo V-stroma in podobnih.

ne vem, men se zdijo Dominator, KLR, in XT precej hard zadeve z dvometrskimi balancami in 34" sprednjimi kolesi.
O aprili je bilo že nekaj govora, predvsem je slišati o visoki porabi (7L) in slabih tesnilih. Pa še enovaljniki meni niso všeč. Cagiva je en eksot, ki ga ne poznam. Vem samo, da Cagiva precej kvačka motorje z raznoraznimi dobavitelji. KLE je pa za uporabo nezahteven, edin samo 500 kubikov ima. Za nezahtevnega voznika dovolj.

lp
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
jest tut priporočam BMW GS650. če bi jaz hotel enduro bi tega vzel. zelo vodljiv motor, v sedlu mi je deloval lehek, skratka luškan. kot mi je rekel od frenda fotr je pa mal švoh če se 2 vozita.
drugače sem pa slišal da ima V-Strom zelo dobre teste v dolomitih, predvsem 650ka.
lp x5x
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Pegasota moraš probat peljat. Enim, recimo mojemu bratu je zelo všeč ravno tisto, nad čimer se mnogi pritožujejo-tudi v nizkih obratih skoči in rado zadnji konec spodnese.

Canyon 500 se mi zdi švoh po specifikacijah.
XTjke jaz nebi imel, ker nima kaj dost zaščite pred vetrom. Pri kratkih relacijah "od gostilne do gostilne" sigurno ni problem, na kaki 500+km furi v enem dnevu pa zna bit moteče.
Ales: Kolk denarja je pa sploh v igri?
 

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
hvala vsem za vse nasvete in izkušnje, zaenkrat gre samo za zbiranje informacij (in denarja
smile-1.gif
)

denar? 4000 Eur zgornja meja
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Vidim da se še nisi peljal s hard enduro motorjem. Ponavadi so še precej lažji, ožji, samo z osnovno, motorji so bolj brutalni, uporabljene komponente so vrhunske itd.... Razlika med kakšnim pol dirkalnim KTM-om, Huso ali podbnimi in zgoraj naštetimi KLR-om, Dominatorco in ostalimi je kar precejšnja. S hard enduro motorjem se ti ne boš odpeljal na morje (če ne drugega je sedež ponavadi preozek
wink-1.gif
) Lahko pa snameš števec, žmigavce, nosilec za tablico in podobno in se brez kakšnih večjih posegov v motor prijaviš na dirko.

Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Od zgoraj naštetih ni noben hard enduro, je pa res da so malo bolj okretni od recimo V-stroma in podobnih.

ne vem, men se zdijo Dominator, KLR, in XT precej hard zadeve z dvometrskimi balancami in 34" sprednjimi kolesi.
O aprili je bilo že nekaj govora, predvsem je slišati o visoki porabi (7L) in slabih tesnilih. Pa še enovaljniki meni niso všeč. Cagiva je en eksot, ki ga ne poznam. Vem samo, da Cagiva precej kvačka motorje z raznoraznimi dobavitelji. KLE je pa za uporabo nezahteven, edin samo 500 kubikov ima. Za nezahtevnega voznika dovolj.

lp
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
najbolj hard kar sem se peljal je bila africa twin. No, daleč nisem prišel, se je en šofer odloču, da nimam kaj na cesti iskat pa me je poslal offrad.

No, dej en link do hard endura, da vidm kaj to je.

lp
 

Alfa

Zelenc'
4. sep 2007
29
0
1
Kranj
zadnji....


Predlagam F 650 gs
ima ABS, ogrevane ročke...
Je sicer dražji od svojega bratranca Aprilia Pegaso.

Izmed vseh teh 'švoh' endurašev je najboljši baje Honda Transalp, ki pa je v sedežu višja od BMWja za 9 cm (780mm vs 870 mm)
V-Stroma poznam tudi iz prve roke. Sicer 1000ccm, ki ima odlične vozne lastnosti po asfaltu, je pa že precej konkreten motor po svojih dimenzijah.

Jaz imam na primer bmw f 650 gs...edino kar me moti je pomanjkanje konjev.

LP Alfa
 

Alfa

Zelenc'
4. sep 2007
29
0
1
Kranj
Bmw in agregati:

Bmw f 650 gs in 650cs imata oba enak Rotaxov (avstrija) motor. Enak motor uporablja tudi Aprilia Pegaso.

Večji BMW gs 1150 (imenovan GS) ima boxer motor, razvit v domači, BMWjevi tovarni.

lp Alfa
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
No jaz sem imel GSa, pa sem bil izredno zadovoljen. Imel sem ogrevane ročke (zelo fajn pride tkole zjutraj, ko je mraz, alpa na kaki daljši turci če kaj dežuje), in pa ABS, kar trenutno najbolj pogrešam. ABS je odlična zadeva, sploh če te kdo preseneti. Je pa ABS izklopljiv, tako da na offroadu ga lepo izklopiš. Je pa res švoh za dva vozit, za enega pa čist dovolj za po kakih lepih ovinkih.

LpTuši
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
No Yamaho Fazer S2 imam pa zej in morm rečt, da sem zelo zadovoljen. Je sicer dokaj športen motor, katerga morš pa kr dobr tiščat da kam gre. Šele pr rnr 8k rpm oživi, pri 10k pa ma največji navor in tam najbolj stisne. Vendar če ga skoz v obrate teraš tud kr nekej več porab (mam povprečje tam nek 6l). Glede same vožnje pa tko, tud po makadamu gre čist normaln, sam gume pač ne držijo tolk kot kak GS. Po cesti mi pa ful sede, je k en APN napram kakemu GSu.