Nakup mobilnih aparatov pri operaterjih

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Malo sem vrgel oko na mobilne aparate pri operaterjih in sem ugotovil, da dejansko sploh niso cenejši, da bi odtehtalo za vezavo.
Recimo Iphone SE sem si na hitro izračunal, da me pri PRIBLIŽNO primerljivih paketih pride cca. 260 EUR ceneje v dveh letih (nakup iphonea v tujini + 24 mesečna storitev), kot če bi vzel pri operaterju na vezavo. Upošteval sem paket pri konkurenčnem operaterju brez vezave, tako da imam dejansko tudi možnost kadarkoli presedlati.

A niso bili včasih mobilci konkretno cenejši, če si se vezal?

In pa zanima me, kako laufa prodaja mobilcev operaterjem, ker razlika ni ravno zanemarljiva.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ta dragi so bili vedno čisto malo cenejši ob vezavi, se je pa plačilo razdelilo na 24 mesecev. Enim to ful pomeni.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
To je čisto releativna tema.
Če kupiš telefon recimo v predprodaji ga recimo dobiš (spet odvisno od paketa kjer si) lahko nekaj 100€ ceneje (pri najvišjih razredih), kot če bi ga kupil v prosti prodaji. Z vezavo seveda. Mesec, dva ali tri kasneje je lahko zgodba že drugačna. In ga dobiš iz tujine že za podobno ali nižjo ceno (pustimo bolho na strani).
Pri Iphonu je splošno manj popustov pri vezavi in, če ne greš na to da bi plačeval obročno se verjetno res ne splača v tak nakup it. Se pa tudi cena Iphonov v prosti prodaji ne manjša kot se Android telefonom.
Potem je vprašanje izrabe paketa itd. V vsakem primeru kakemu se izplača, drugemu ne. Tretji pa vzame ker lahko vzame na obroke. Vsak se pa sam odloči kako pa kaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in map

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Čist je odvisno od posameznika, njegovih potreb in paketa. Sam sem na T2, tam so telefoni daleč najdražji, kljub pikam so vsaj 10 posto dražji kot v redni prodaji. Tak da zame odpade. Kupim vedno v redni prodaji. Da bi menjal operaterja zaradi telefona mi ne pride v poštev, ker potem bi mi kartica z 50 giga ki pripada paketu ležala v predalu, jest bi pa dodatno plačeval naročnino nekje drugje. No way, potem je bolje če tudi dražji telefon pri T2 vzamem.

Pri tamalem, keteremu naročnino plačujem je pa zadeva obrnjena. Ima paket na A1 GO M, kateri ustreza vsem njegovim potrebam, pa še podatke so dvignili. Ko sem pred več kot enim letom sklenil naročnino preko kode od našega uporabnika Deky_ sem dobil 30 posto popusta brez vezave za dobo 2 let, tako da cena paketa znaša zelo ugodnih 14,69 eur. Ker namerava tamali isti paket rabiti še najmanj 2 leti, se je splačalo sedaj vzeti vezavo za telefon. Vzeli smo iphone 12 pro max. Isti dan ko je prišel v prodajo je bila možno samo naročilo preko spleta in z dostavo domov in prijazna telefonistka se je sama ponudila, če ji lahko posredujemo kodo za znižano naročnino 30 posto, ker je veliko povpraševanje pri novih naročnikih, ki kode nimajo. Tamali ji je dal kodo in zdej po kakem mescu sms, da je izkoriščena, se pravi jo je nekomu dala, ki jo je rabil. Tako da od tega dneva dalje nadalnji 2 leti popust. Na tak način prišel do ugodne naročnine in prvi dan prodaje iphona do najnižje možne cene. Polna cena na A1 je 1280 EUR, cena za vezavo 24 mesecev in takojšnje plačilo brez obrokov 1104 EUR. V dani situaciji win-win kombinacija. Prvi dan prodaje iphona, ga verjetn nikjer na svetu nebi cenej dobil.

Se je ženska v A1 spletni trgovini kr načudila, kako to da bomo telefon kupili z takojšnjim plačilom in ne na obroke, zgleda da vsi na obroke jemljejo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Dete je polnoletno drugače. Končuje srednjo šolo, itd odpravlja se na fax počasi. Drugače odličnjak, priden ko črnc. Ko se le da gre preko študenta delat in to karkoli. Pa sva z partnerko rekla, če si želi ta telefon ga pa lahko tako nagradiva, čeprav bi si ga lahko sam kupil. Ampak špara in si bo MBP za fax pač moral sam kupit.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Dete je polnoletno drugače. Končuje srednjo šolo, itd odpravlja se na fax počasi. Drugače odličnjak, priden ko črnc. Ko se le da gre preko študenta delat in to karkoli. Pa sva z partnerko rekla, če si želi ta telefon ga pa lahko tako nagradiva, čeprav bi si ga lahko sam kupil. Ampak špara in si bo MBP za fax pač moral sam kupit.
Ko bi lahko tako naredil tudi jaz!
OPS! Saj sem. Pri vnukinji :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: map in Hanzi

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Preračunaš kaj se ti splača. In operater tudi preračuna.

Nazadnje sem vzel pri simobilu vezavo za modem ker je bila potem naročnina cenejša v neki lokalni akciji. Telefone pa mal pobrskam in kupim ko rabim. In bob mi je čist ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Telefoni pri operaterjih so z redkimi izjemami ze vsaj 10 let nekonkurencni. Tudi ponudba je precej omejena, kar zahtevnega uporabnika se dodatno odbije.
Edina prednost je obrocno placilo, kar marsikomu veliko pomeni, prav tako precej ljudi dlje od operaterja niti pogledat ne zna. Zato se taksni telefoni tudi prodajajo.
Za bolj vesce uporabnike, ki ne kupujejo preko svojih zmoznosti, v splosnem velja: na prostem trgu dobis vec (izbire) za manj (denarja, v nominalnem znesku).
 

Suzana28

Zelenc'
5. feb 2011
4
1
1
Jaz se nikoli ne vežem, pol pa ti težijo in sikajo za vsako sranje, ko hočem zamenjam operaterja pa je. Pa še najraj kupim tko OnePlus sceno, mi je hud.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gasdopodna

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Jaz se nikoli ne vežem, pol pa ti težijo in sikajo za vsako sranje, ko hočem zamenjam operaterja pa je. Pa še najraj kupim tko OnePlus sceno, mi je hud.
JP.
če hočeš met nobel telefon na obroke pač operater.
Če pa rabiš telefon pa ga sam najdeš in plačaš. In ko ti zapaše greš drugam.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Jaz 8 let tko delam.. Pri enem operaterju.. In mi noben ne sika.. kot je en tukaj napisal..

Eni če mate gotovino za vsako stvar... Fajn ..
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113
Če vse na obroke kupuješ, potem maš težko gotovino.
Če pa zapravljaš le tolk,kolk imaš, pa mogoče kak € manj, potem pa se ti lahko nabere kaj gotovine. Če ne drugega kako stvar ceneje kupiš z gotovino, al pa obresti ne plačuješ.
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.436
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Ko sem kupoval svoj zadnji telefon katerega sem imel namen uporabljati 2 leti sem preveril ponudbo pri operaterjih ugotovil da me bo paket in telefon stal okrog 50€ mesečno .
Aparat kupil na Bolhi od nekoga ki ga je pred tem vzel na naročnino . Sklenil paket pri operaterju glede na moje potrebe in tako privarčeval 20€ mesečno kot bi v primeru nakupa telefona na obroke .
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Ko sem kupoval svoj zadnji telefon katerega sem imel namen uporabljati 2 leti sem preveril ponudbo pri operaterjih ugotovil da me bo paket in telefon stal okrog 50€ mesečno .
Aparat kupil na Bolhi od nekoga ki ga je pred tem vzel na naročnino . Sklenil paket pri operaterju glede na moje potrebe in tako privarčeval 20€ mesečno kot bi v primeru nakupa telefona na obroke .

Res je, telefonov se nikakor ne splaca kupovati pri operaterjih na vezavo in obroke!
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Kako komu. Hčerka je “izgubila” Iphone 8. Telekom ima v ponudbi Iphone 11 64gb za 450 Eur. glede na dejstvo, da najcenejši na trgu stane 650 Eur, se vsekakor splača vezati za 24 mesecev.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Kako komu. Hčerka je “izgubila” Iphone 8. Telekom ima v ponudbi Iphone 11 64gb za 450 Eur. glede na dejstvo, da najcenejši na trgu stane 650 Eur, se vsekakor splača vezati za 24 mesecev.

Ne vem na kaksnem paketu ga dobis za 450€ ampak sem preveril za svoj naj C paket in stane 592€ z 2 letno vezavo...
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Kako komu. Hčerka je “izgubila” Iphone 8. Telekom ima v ponudbi Iphone 11 64gb za 450 Eur. glede na dejstvo, da najcenejši na trgu stane 650 Eur, se vsekakor splača vezati za 24 mesecev.
Kaj pa če se ta izgubljen telefon najde na bolhi in potem telekom ugotovi po imei da je v uporabi. A ga lahko zablokira kot se da narediti z ukradenimi?

teoretično vprašanje, mislim komu se da preverjat izgubljene telefone da so se spet pojavili v omrežju.