Nakup iz alibabe

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Gledam neke zadeve na alibabi za 1/5 cene kot pri nas, pa tudi pri nas vem da je ista zadeva iz kitajske.
Torej kupoval sem že razne luči za stnovanje do vrednosti okoli 300 eur na kos pa se je dobro obneslo. Ko je prišlo v slo sem dobil obvestilo da moram posredovati račun, stroške dostave…. V glavnem plačal znesek in dobil v parih dneh po pošti.
Tokrat imam ogledano večjo zadevo.
Cca 2m x 1,5m x 0,8, vrednost cca 1500 eur. Teža cca 200kg. Verjetno ni tako enostavno kot za manjše zadeve?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Preden sploh kaj računaš, ti predlagam, da preveriš stroške pošiljanja. ;)
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Vem da niso majhni. Tudi če je cena x2 se mi na koncu splača. Imam izkušnje iz firme kjer smo uvozili en stroj. Je bilo drugače en kup pregovarjanja med kitajcem, špediterjem, pošiljanjem raznih dokumentov… ampak se je izplačalo.
Zanima me, če je kaj drugače, bolj enistavno če naročim kot fizična oseba. Kje je tista meja, ko od kitajca naročiš neko luč pa ti jo poštar pripelje, pa do ceremonije s špediterji in podobno za večje stroje?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Izvedba 200kg transporta ne more biti problem. 3,5 T kamijonček.
Na večjih razdaljah - Kitajska - je prevoz 10 000 takih enot!

p.s. špediter ali uvoznik strojev :)
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Lahko ti opišem moj primer - gledal en jacuzzi - tak majhen 1,3 X 1,9m za teraso, pri nas ga težko dobiš, pa stane toliko kot ornk 3X3m.
Najdem kitajca ki jih proizvaja in cenovni rang več kot pol nižji kot tukaj; mu javim da me zanima in naj mi da ponudbo fco Koper, tudi ta je bila še kar OK, nekih 20% zraven na osnovno ceno. Potem sem preveril pri kolegu ki ima ladijske prevoze in špedicijo, pa mi pravi, da manjka še pol stvari (denarja) za uvoz in smo že bili na domači ceni - 20%.

Pa sem lepo slovenskega dobavitelja poklical, zdilal na 10% višjo ceno kot pri kitajcu z dobavo domov in montažo, slovensko garancijo in servis (po enem mesecu je crknil LCD zaslon - zamenjali brez težav).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly in gr69

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Hvala za tole.
Običajno “vsi” pozabljajo kaj stane od prihoda v državo, kaj država “hoče” in kaj stane, ko kaj gre narobe (crkne), do tega, da imaš zadevo v rokah, pač “še nekaj manjka”.
In to je pač tista “razlika” (nekateri to imenujejo “marža” ali “rvc”) ravno tisti del, ki nekaj stane in pozabljajo kaj mora ta “razlika” “kriti”. Komur je “rvc” prevelik - izvolte ga - lastni uvoz, a vas vljudno prosim, da ne tulite kako vas špwditer odira. Sami ste se odločili za lastni uvoz. Pa, da ne bo pomote - ni lepšega, kot da nekdo pokliče, ki nima rešitve - rade volje (sem) dam telefonsko števieljo od konkurence - a sem vsakemu povedal, da je naslednji klic za isto (ne, ni napaka - ne mislim enako, ampak dejansko isto) uslugo +25% na prvotno ceno ….
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Hvala za te informacije. Ja tudi pri meni gre za jacuzzi :)
Res je, veliko je vredna že možnost servisa, kar je pri kitajcih velika verjetnost da boš potreboval.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Hvala za te informacije. Ja tudi pri meni gre za jacuzzi :)
Res je, veliko je vredna že možnost servisa, kar je pri kitajcih velika verjetnost da boš potreboval.
Naj ti prišepnem: Trgovina Jana. ;)

https://trgovina-jana.si/jj-sp-347-masazni-bazen Za tega sem aprila dal točno 20% manj. Je pa bila konverzacija "tak kavbojska" da sem mislil da me en zajebava po telefonu. :valjamse: "Čuj kaj zaj ti misliš? Kolko pa bi dal za ta jacuzzi?..." :valjamse:
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Ja saj tukaj imam že itak ogledanega. Iz izkušenj znancev vem da zadeve delujejo in servis štima, če gre kaj narobe. Iščem pa tudi malo ožjega, takega za dva do tri. Otroka nočeta več z nama :).
Je pa malo izbire takih, ki imajo poleg še wifi upravljanje kar mi je dosti pomembno ker bi bil postavljen na drugi lokaciji.
Npr. Prižgem v četrtek na daljavo, da je pripravljen za vikend…
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ja saj tukaj imam že itak ogledanega. Iz izkušenj znancev vem da zadeve delujejo in servis štima, če gre kaj narobe. Iščem pa tudi malo ožjega, takega za dva do tri. Otroka nočeta več z nama :).
Je pa malo izbire takih, ki imajo poleg še wifi upravljanje kar mi je dosti pomembno ker bi bil postavljen na drugi lokaciji.
Npr. Prižgem v četrtek na daljavo, da je pripravljen za vikend…
To je malo problem, tudi izpad elektrike, mu recimo trajno izklopi grelec - zelo neugodna situacija ko gre zdaj žena zvečer not in namesto 38 je 32°.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Ja dobro, če je izpad elektrike in se nazaj vzpostavi bi načeloma lahko preko wifi zopet nastavil stopinje, je tako?