Nakup hladilnika

ejnit

Zelenc'
26. mar 2012
4
0
1
Kupujem nov hladilnik, saj se je trenutni pokvaril.

Težava je v tem, da nimam pojma kaj vzeti. Bil sem že po nekaj trgovinah in trgovci so mi toplo priporočali Liebherr hladilnike po 800€ in več. Ti cenejši pa najbrž niso nič boljši od konkurence? Iščem hladilnik med 400+€, višine 185-205cm, širine 60cm (oz. malenkost več) in 5 leti garancije.

Po hitrem brsaknju, so mi v oči najbolj padli ti spodaj. Potrebujem pa črnega ali belega, ker siv/inox nikakor ne paše zraven kuhinje. Prostostoječi.

Hvala za pomoč
Je morda na voljo kakšen test hladilnikov?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.463
4.437
113
49
Na sončni strani ALP
Mi smo zabrisali bekota ven in vzeli kombiniranega Samsunga nek model RB33J32. Nofrost, prikaz in nastavitev temperature za hladilnik in zamrzovalnik. Trenutno še zelo zadovoljni.
 
jaz sem vzel libija takrat cena jurčka -50 € popusta, torej 950 €, višina 2m, širina piko manj kot 60 cm ker ga mam v špajzi, katera je omejena s podobji širine 60 cm. Globina frižiderja je 70 cm, maš 2x50 l v ladlcih (nulta cona pa sveža cona) potem še ene 160 l hladilika in 100 l zamrzovalnika

men je blo pomembno da ponudi čimveč volumna, da ma čim večja volumna za svežo in nulto cono in da ni širši od 60 cm.

Glej da bo total no frost, to je numero uno, potem prid vse drugo. Nam je top
 

 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.974
1.236
113
Samsung! Imam 2 in pa en libher, ki je sicer vgradni. Nobenega plusa od libhera, razen da obcasno frizne (softver, in se ne odziva, ter potem vcasih ponori s hlajenjem....) in da je zelo glasen.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.356
244
63
Tule je test, zaklenjen. Lahko kdo pripne odklenjenega, ker sem tudi sam v nabavi vgrajenega.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.699
582
113
Sem hotel predlagati Bosch pa so cene previsoke, jaz bi kar Gorenje/Hisense vzel, dobiš največ za svoj denar :



Ne glede na izbiro bo hladilnik verjetno več let del gospodinjstva, pomoje se splača vzeti energetsko učinkovitejšega (vsaj C).
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.419
1.002
113
Obvezno poglej na hrupnost (dB). Zgoraj prilepljeni linki so kar od 34 - 40 dB, kar je ogromna razlika! Že 1dB se res pozna, kaj šele 4! Hrup raste eksponentno.

Bil sem tudi že v apartmaju, kjer sem se čudil, kako glasen je lahko hladilnik, sploh ventilator od "no frost-a". Tako, da če ni drug dejavnik pomemben, naj ti bo vsaj ta. Sploh če imaš odprto kuhinjo skupaj z dnevno sobo...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.799
9.448
113
Jaz sem tudi začel pri nekje 500 eurih.
Pristal na Liebherju za cca. 900 eur in mi ni žal.

Da ne boš samo z očmi kupoval po spletu in tehničnih lastnostih, se sprehodi po trgovinah in te stvari še potipaj in boš videl zakaj je liebher 900, gorenje pa 500 eur. Ti bo takoj jasno.
In glede glasnosti je liebher odličen, na pol metra se samo minimalno šumenje sliši. Zaenkrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

ejnit

Zelenc'
26. mar 2012
4
0
1
Sem malo pogledal in se mi na pogled zdita ok tudi ta dva:
https://store.etis.si/sl/Hladilni-a...mrzovalnikom-s-sistemom-EasyFresh-in-NoFrost/ - morda malo prevelik zmrzovalnik

 
Sem malo pogledal in se mi na pogled zdita ok tudi ta dva:
https://store.etis.si/sl/Hladilni-a...mrzovalnikom-s-sistemom-EasyFresh-in-NoFrost/ - morda malo prevelik zmrzovalnik


https://www.merkur.si/hladilnik-in-zamrzovalnik-liebherr-kgbnsfd-57z33/ tega mam jaz kr podoben tvojemu spodnjemu.


ta zgleda okej je pa nekoliko dražji pa ledomat ma, ki pa če se ne motim je odstranljiv
 

dax

Majstr
22. maj 2012
799
1.783
93
8 mesecev nazaj vzel Samsunga (Bespoke), kot ga imaš zgoraj 1. med izbiro. Zaenkrat zadovoljni (trkam na les).