Nakup enostavne in cenovno ugodne navigacije?

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Iščem cenovno ugodni GPS, pa me zanima katerega in zakaj priporočate:

- GPS GOCLEVER NAVIO 400 FE (86€)
- GPS GOCLEVER NAVIO 500 Plus FE (103€)
- PRESTIGIO GPS GeoVision 4500 (104€)
- Prestigio RoadScout 4150 (112€)
- TomTom Start20 EU (117€)
- GARMIN navigacija nüvi 2405 (120€)

Edini pogoj je, da ima navigacija priloženo karto za EU.
Uporabljala se bo za Hrvaško, Avstrijo in Nemčijo.

Za nasvete se že vnaprej zahvaljujem!
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Sem naročil Wayteq xTAB 50, upam da mi bo dobro služil
smile-1.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Upam da res
smile-1.gif

Za začetek; kako se spremeni Madžarski jezik v angleškega ali slovenskega, če obstaja?
Ker je vse v madžarščini in se nič ne znajdem.

Opazil sem še da se velikokrat samodejno odpira tisto, kar je na spodnjem delu ekrana, kot da bi imel tam stalno prst. Bom malo počakal da se napolne in potem naredil kalibracijo ekrana, če bo bolje.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Seveda se da nastavit jezik v SLO. Ko si napravil "update" s filom z njihove spletne strani, le ta je obvezen, zaradi sprejema satelita, se je jezik spremenil v madžarskega. Zdaj je potrebno malo "kolovratiti" in sicer na osnovni strani pritisnemo kvadratek s pikicami, da se odpre stran z ikoncami, pritisni "Beallitasok" (zgoraj levo) nato "Nyelv es billentyuzet" (z drsnikom malo spodaj) in v prvi vrstici imaš izbor jezika. Potrdi novega in "voila", navigacija je razumljiva.
Kalibracija pa po mojem ne bo potrebna, saj je namenjena predvsem za točnost naprave glede na satelit. Jaz jo do sedaj (slabi dve leti) na nobeni ob Wayteqov nisem izvedel.
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
U super, hvala, sem ti dal *****
smile-1.gif

Jezik je bil že ob prvem vklopu madžarski.
Za zemljevide je pa po vsej verjetnosti treba vzpostaviti povezavo z internetom, da jih naložim na navigacijo? Se lahko nalagajo direktno preko elana, ali jo je potrebno priklopiti na računalnik?
Se bom jutri malo bolj poglobil, ko grem kupiti še spominsko kartico, da bom lahko namestil mape.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Če prev razumem, še nisi izvedel "update" sistema. To moraš obvezno storiti, torej z njihove strani www.Wayteq.eu downloadaš dva programča (prvi za pripravo MSD kartice in namestitev programa na njo, drugi pa je program) nato vstaviš kartico v napravo in držiš gumb za vklop nekaj časa, da se ti pokaže drsnik (jaz sem imel nemalo težav, saj mi dve MSD kartici izgleda ni prepoznalo, s tretjo pa je šlo) nato naložiš PRIMO 2.0 in šele nato karte. Priporočam NQ Q1 2012 EU karte, ki so OK, vsaj jaz jih koristim že kar nekaj časa. Postopek namestitve je prijazen uporabniku in sorazmerno hiter, ko pa zaškriplje je tukaj "nesebični Janch" ki ima rožco za vsako bolezen Wayteqa.
Sicer pa naložiš sistem in karte direktno na Wayteq, ker ima 4 GB prostora, torej eksplicitno za to ne rabiš MSD kartico.

Določene stvari, ker forum podpira izdelovalce opreme in programov, pa na ZS.
 
Nazadnje urejeno:

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Hvala!
Tole s kartico mi je uspelo, sedaj pa naslednji prolem - kje dobiti ta program Primo 2.0 in kje karte?
smile-1.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Hvala
smile-1.gif


Krimec, čakam že nekaj ur na uspešno registracijo na eni izmed strani, da bom lahko začev z namestitvijo
smile-1.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Najlepše se zahvaljujem uporabniku @Popotnik, @Heckler in @Janch za pomoč, brez njih bi bila navigacija neuporabna!
zmaga.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Ima kdo še kakšno idejo:
na SD karico sem dal datoteke za prvo nadgradnjo, po tem pa kartico formatiral.
Vedno kadar vstavim to kartico, se začne izvajati nadgradnja SW in se tudi naredi, čeprav je bila že nekajkrat formatirana.
Če vstavim drugo kartico, deluje normalno.
Ima kdo kakšno idejo, kaj lahko še naredim s kartico?
bonk.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
724
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
V programu (PhoenixCard) za pripravo firmwera za xTAB 50, imaš med drugim tudi opcijo "Format to normal" s katero po uspešnem updejtu potem SD formatiraš nazaj v klasično SD.