Nakup batnega kompresorja 50l

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Kje najugodneje kupiti hobby batni kompresor ,50l posoda ,pretok vsaj nad 200l ..In pa seveda cenovno ugodno.

Nov z garancijo.

Ni nobene potrebe po neki vrhunski znamki ,uporaba hobby par ur na mesec.
Hvala.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Moj nasvet, glej pokončnega. Jaz mam tega na linku. Sem ga enkrat 2 leti nazaj usput v obiju videl pa kr naložo :D
Ajde če grem kaj večjega barvat laufa preveč časa. Ampak zmore dovajat dovolj zraka tudi če ne čakam. Za tamalo pištolo za žeble in sponke BP, Pneumatsko pištolo tudi dovolj požene. Za gume pumpat in izpihovat je itak vsak dovolj dober.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Imam takega 3 leta, samo je druga nalepka gor.
Je dvobatni, bolj zmogljiv, bolj mirno delovanje...


Edit:
sedaj vidim, da žal ni več na zalogi.
Po moje se v drugih trgovinah dobi popolnoma isti, vendar pod drugo znamko. Ali počakaš, da bo v Hoferju ponovno v prodaji.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Jaz bi kar klasično obliko.. Eno podvprašanje..Kje se sploh opazi razlika med 24 in 50 l posodo ?? Za recimo pištolo za vijačenje ni ne en ne drug.. Pretok je pa povečini med 24 in 50 isti ?? Ima sploh smisel 50 litrska posoda ??
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Ja je. Večja je posoda majn pogosto se vklopi. Več časa drzi pritisk.
25 recimo ne odtegne šraufa z 50l ga odtegne. Ker na 25 stisneš in takoj pade pritisk.
Spet odv zakaj rabiš. Ce boš rabo za par sekund je 25 dovolj. Drugač pa več=boljše
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ok..sicer poznam malo zadeve.Sem mislil da med 20in50 ni razlike...

Se pravi še vedno iščem 50 litrskega z dobrim pretokom, kolikor je sploh razlike med modeli..
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pomoje litraza ni tolk vazna....vazen je pretok.
Pac, 50l ti zdrzi dlje casa brez vklopa, ampak ko se vklopi, se vklopi na istih barih, kot 25l. Takrat pa oba delujeta enako, torej delas takrat z mocjo pretoka. In ce ima 25l enak pretok, kot 50l, je isti smorn.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Niti približno. Sam imam 300-literskega (za profi uporabo) in pri uporabi pištole za vijačenje tlak izredno hitro pada, zato lahko res močno stisnjene vijake odtisnem samo takrat, ko je kompresor popolnoma napolnjen. S 25-literskim pri enakem tlaku v takem primeru nimaš šans. Za barvanje in podobno nimam pojma, ker nisem še nikoli tega počel s kompresorjem ... vsekakor pa bo razlika pri vijačenju med 25 in 50-literskim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Niti približno. Sam imam 300-literskega (za profi uporabo) in pri uporabi pištole za vijačenje tlak izredno hitro pada, zato lahko res močno stisnjene vijake odtisnem samo takrat, ko je kompresor popolnoma napolnjen. S 25-literskim pri enakem tlaku v takem primeru nimaš šans. Za barvanje in podobno nimam pojma, ker nisem še nikoli tega počel s kompresorjem ... vsekakor pa bo razlika pri vijačenju med 25 in 50-literskim.
Dobro ajde ti zaj govoriš o profi uporabi kjer laufa pištola konkretno in nimaš časa čakat za vsako pizdarijo, da kompresor nafila. Pa tudi lotevaš se nekih bolj resnih opravil.
Doma te pa pač počakaš tisto minuto dve, da je spet polno. Jaz si z 25 nisem nič mogo pomagat. Z 50 odtegnem bolj ali majn vse kaj sem rabil do zdaj. Samo pač včasih počakam, da 2x vmes nafila :)
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ja, ampak jaz sem repliciral na uporabnika Cash. Pa ni problem v tem, da bi laufal skozi, ampak v tem, da ti 8 barov pri 25-literskem pade praktično takoj ko začne pištola delat, zato z njim ne moreš odtegnit določenih zadev, čeprav imaš enak tlak kot pri 250-literskem (recimo).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
No ja, stvari moraš postavit v nek realni pogled. Če vzamemo eno povprečno viskomomentno pištolo 1/2" imajo po specifikacijah delovni tlak okoli 6-7bar in pretok 200-250l/min. Se pravi če vzamemo spodnjo mejo 6bar/200l to pomeni da ti 25l kompresor nafilan na polno (10 bar) lahko zagotovi 4 bare diference s 25l volumna kar je skupno 100l "energije". Torej ti tak kompresor pištolco zavrti na največji moči/navoru 30 sekund in potem se veselje konča. Kaj komu pomeni teh 30 sekund je pa sedaj vprašanje.

50l ti da 1x več časa trajanja max. moči, 100l 4x več in tako dalje. Vprašanje tudi do kje kompresor fila, eni dosegajo 10, eni celo 12 bar .. eni pa malo nad 8 bar končajo. Tu so potem pomembni parametri za to kaj dajo od sebe.

Malo pa dvomim da recimo enako kakovosten 25l kompresor nebi obrnil vijaka medtem ko 50l bi ga (če ima pištola delovni tlak na 6bar, potem oba kompresorja zagotavljata tak tlak vsaj nekaj časa), enostavno ni neke logike glede na tehnične osnove. Dopuščam opcijo da imate vi profiji pištole, ki delajo na višjih tlakih in imajo večje pretoke, tam se seveda stvari še dodatno spremenijo.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Vzel bom 50 litrov , če bo odšravfal kolo ,super,če pa ne bo pa tudi ok.Bo pa za druga igračkanja..Sem pa videl,da tudi ti 50 litrski eni filajo 8 ,drugi pa 10 barov...se mi ne mudi bom dobro pregledal ,primerjal in potem kupil..Tudi cene so kar različne,tudi za isti artikel..
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
No ja, stvari moraš postavit v nek realni pogled. Če vzamemo eno povprečno viskomomentno pištolo 1/2" imajo po specifikacijah delovni tlak okoli 6-7bar in pretok 200-250l/min. Se pravi če vzamemo spodnjo mejo 6bar/200l to pomeni da ti 25l kompresor nafilan na polno (10 bar) lahko zagotovi 4 bare diference s 25l volumna kar je skupno 100l "energije". Torej ti tak kompresor pištolco zavrti na največji moči/navoru 30 sekund in potem se veselje konča. Kaj komu pomeni teh 30 sekund je pa sedaj vprašanje.

50l ti da 1x več časa trajanja max. moči, 100l 4x več in tako dalje. Vprašanje tudi do kje kompresor fila, eni dosegajo 10, eni celo 12 bar .. eni pa malo nad 8 bar končajo. Tu so potem pomembni parametri za to kaj dajo od sebe.

Malo pa dvomim da recimo enako kakovosten 25l kompresor nebi obrnil vijaka medtem ko 50l bi ga (če ima pištola delovni tlak na 6bar, potem oba kompresorja zagotavljata tak tlak vsaj nekaj časa), enostavno ni neke logike glede na tehnične osnove. Dopuščam opcijo da imate vi profiji pištole, ki delajo na višjih tlakih in imajo večje pretoke, tam se seveda stvari še dodatno spremenijo.

Govorim iz prakse in govorim za dokaj redke primere (konkretno: vijaki jermenic glavne gredi), pa vendar. Ko ti tlak pade za 0,5 bar je konec. Pri 300-literskem. S 25-literskim je brezveze sploh probat. Seveda pa lahko te zadeve precej uspešno kompenziraš z boljšimi pištolami.

Skratka, moj point je v tem, da nikakor ni razlika med 25 in 50-literskim kompresorjem samo frekvenca vklapljanja med delovanjem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Jaz pa po delavnicah vedno bolj opažam baterijske "sravfarce" za vijačenje koles.
Sploh ne vlačijo več slaufov za seboj.
Za 2x letno vijačenje avta je primeren tudi original ključ.
Za vulkanizersko delavnico pa poslušajte nasvete crasha.
Mogoče bi razmislili celo o vijacnem kompresorju ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Tole se mi zdi kar dober kompromis ?? Pa še 10 barov polni..



Eni preveč komplicirate ,pri tako enostavnih modelih in uporabi..

Zdaj kje bi kaj bila najnižja cena ??
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Jaz pa po delavnicah vedno bolj opažam baterijske "sravfarce" za vijačenje koles.

Tehnologija je šla naprej. Litijeve baterije dajo dovolj moči.
Ampak za ***zarijo odšraufat še vedno potegnejo šlauh.

Utisevalec
25l kompresor in 30 sekund največje moči na pištoli? Si kaj takega čudnega pojedo mogoče da take bedarije pišeš? 25l kompresor niti ne drži 30sekund stisnjenega petelina na pištoli. Kaj šele največje moči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt