Nakazilo.. kako dolgo traja?

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Prejšnji četrtek (27.9.) sem prek reiffeisna izvedel nakazilo v tujino (UK). Rečeno mi je bilo da je vse ok, včeraj pa sem dobil mail od eBay sellerja, naj nakažem denar za kupljeni predmet
confused-1.gif
A je možno, da denarja po vsem tem času še ni prejel?
Na reiffeisen sem sicer klical, vendar mi niso mogli nič pomagat, ker sm plačal preko kolegovega računa, ki je ta teden nedosegljiv, nepooblaščenim osebam pa ne dajejo informacij.
Kaj zdaj?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.550
113
Bi skoraj moralo že biti, v anglijo se lahko zavleče zaradi butastih angležov in funta. Počakaj še ta teden, potem pa bi 100% moralo biti.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
SI nakazal v EUR? Ali v GBP? Kakorkoli si nakazal: če si v EUR na račun, ki je v GBP ali obratno, bo trajalo nekje 5 dni, da oseba prejme denar na račun. Namreč konverzije grejo še prek druge banke, ki pa ima pravico do dodatnih 2 delovnih dni za izvedbo konverzije in nakazila.

Čist za primer. Če nakažeš CZK (češke krone) na račun na Češko, traja 5 dni, da dobijo denar. Spet je posredi druga banka.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Nakazal sem v GBP na UK račun, ki je skor zihr v funtih. Ok, bom še mal počakal, preden grem paniko zganjat. Kaj pa v bodoče predlagate? Pay-pal? Al obstaja še kaj hitrejšega?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
V britanijo sicer še nisem nakazoval, so pa ta nakazila eno velko stanje. Edino kar sem nakazoval preko banke, sem na kitajsko in japonsko. Trajalo je (realno) ~10-14dni
bonk.gif

Si imel vse podatke vpisane od banke (swift banke predvsem) vpisane, ko si pošiljal, to te kot prvo lahko stane, kot drugo je tudi razlog za daljše čakanje. Sicer pa bi moglo priti po enem tednu...
rolleyes-1.gif

Potem si dobil vsaj potrdilo o nakazilu (t.i. swift), da ga skeniraš in pošlješ prodajalcu, da ti slučajno ne zavrže naročila...
Upam da pride, vem kako mučno je čakanje, al bo al ne bo...


lp
Peter
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
nekaj sem kupil preko ebay in sem denar nakazal preko ljubljanske banke in banka je nakazovala denar v nemčijo -Nurnberg(okoli )10 dni s tem da sem vse stroške plačal sam in tudi kode IBAN in BIC sem imel totalno pravilne in čez mesec dni so me klicali da sem jim še dolžan še 3 eur in da naj jim prinesem.
prodajalec je pa takoj ko je dobil nakazan denar poslal zadevo in čisto verjamem prodajalcu da je nakazilo tako dolgo trajalo, kaj so zakomplicirali ne vem roba je pa hodila iz nurnberga 5 delovnih dni

L.p
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ja, ko enkrat denar pride, je pošta hitra... zgleda na banki dajo enemu kurirju, ki gre potem peš s tvojim kešem do druge banke, pa spotoma še kak €€ zapije
grin1.gif

Sem imel pa iste probleme še vsakič ko sem nakazoval... s tem da sem kitajcom dal vedet, da stroške svoje banke si bodo že sami plačali in sem mel probleme samo prvič
grin1.gif


lp
Peter
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.550
113
Odkar smo v EU trajajo nakazila zelo malo časa.

Banke imajo tri opcije nakazovanja:

- navadno nakazilo..stane nekje 0.7 ojra
- hitro nakazilo..traja 1 dan in stane nekje 2 ojra
- express nakazilo .. je nakazano isti dan, v par urah, stane nekje 4 ojre.

Tole velja za banke iz članic EU in imajo € kot valuto. Za ostale se pa pač počaka, ker gre preko več bank, recimo anglija.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
No se je že zakvačkal
frown-1.gif
tipo mi zdj trdi, da je dobil 5 funtov premalo... kar mi niti slučajno ni jasno: nakazal sem točno toliko kolikor je pisalo na kvazi predračunu, + provizija reiffeisna (prib. 10€) on pa trdi, da je zdj prejel premalo keša. A je to sploh možno al me hoče za ušivih 5 funtov v rit nabasat? A si njegova banka vzame kakršnokoli provizijo, in če jo; kdo jo je dolžan poravnati? Vsekakor bi pa to mogu napisat na tist predračun ane?
...besen....
jezen.gif


A gre kdo v Northhampton
grims-1.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Na predračunu bi moglo pisat, kdo je nosilec stroškov (naši stroški, deljeni stroški, partnerjevi stroški). Banka je verjetno dala deljeni stroški, ... njemu so pa trgali ....
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.550
113
Ne vem zakaj bi prišlo do kakšnih stroškov pri tem nakazilu.

Drugo je nakazilo v kakšno kitajsko.

Meni pri nakazilu v anglijo niso nič trgali in naslovniku tudi ne, čeprav sem imel opcijo SHA.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Kaj je pol bolš dat, da ti kriješ stroške, če gre za kakšne večje zneske in je 10€ dokaj nepomembnih.



SHA - stroški so deljeni, vsak plača svoje; OUR - vse stroške plača plačnik; BEN - vse stroške plača prejemnik nakazila
 
Nazadnje urejeno:

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Če ti je 10€ nepomembnih seveda da ti kriješ vse stroške, nekateri pa gledajo na vsak cent, za take vsekakor deljeni stroški, kjer pride nakazilo v EU ponavadi okoli 30 centov (če kriješ vse stroške je pa res prec 10€)
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Good news... tip je popustil, ko sem mu poslal scan nakazila na katerem je bil točn znesek, požrl tistih 5 funtov ter poslal izdelek :D
Je pa prosu, če lahko v prihodnje uporabljam paypal ker je hitrejši in cenejši... za oba.

Vzeto na znanje
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
Good news... tip je popustil, ko sem mu poslal scan nakazila na katerem je bil točn znesek, požrl tistih 5 funtov ter poslal izdelek :D
Je pa prosu, če lahko v prihodnje uporabljam paypal ker je hitrejši in cenejši... za oba.

Vzeto na znanje
wink-1.gif
Dobro si prišel čez.
cheer.gif

Jaz sicer običajno nakažem malce čez, izberem pa shared. Do sedaj je še šlo.