Najzanesljivejši kriptirni program

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Pomojem je truecrypt še najbolj varen od vseh, koneckoncev ima pregledano kodo s strani neodvisnih varnostnih strokovnjakov. Ukinjen je bil zaradi .....

Njegovo pot nadaljuje fork CipherShed.

Slabo geslo lahko razbiješ pri vsaki zaščiti tako da to ne vpliva nič na samo delovanje kriptirnega mehanizma.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Truecrypt je odlična in varna rešitev, res, pa da n nikakor všeč FBI- ju in CIji in ja se je moralo umakniti nečemu novemmu, kar ima back door vsaj za njih.....
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Imam TrueCrypt-7.2

ampak preberi tole:


WARNING: Using TrueCrypt is not secure as it may contain unfixed security issues

This page exists only to help migrate existing data encrypted by TrueCrypt.

The development of TrueCrypt was ended in 5/2014 after Microsoft terminated support of Windows XP. Windows 8/7/Vista and later offer integrated support for encrypted disks and virtual disk images. Such integrated support is also available on other platforms (click here for more information). You should migrate any data encrypted by TrueCrypt to encrypted disks or virtual disk images supported on your platform.


Migrating from TrueCrypt to BitLocker:

If you have the system drive encrypted by TrueCrypt:

Decrypt the system drive (open System menu in TrueCrypt and select Permanently Decrypt System Drive). If you want to encrypt the drive by BitLocker before decryption, disable Trusted Platform Module first and do not decrypt the drive now.

Encrypt the system drive by BitLocker. Open the Explorer:
http://truecrypt.sourceforge.net/
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Točno ta verzija najbolj moti varnostne službe, ki preganjajo npr. tudi teroriste, zato bi jo radi iztrebili in dali ljudem nekaj, kar morda nacionalne Policije in službe ne bodo mogle razbiti, veliki USA brat pa bo lahko in jim to pomeni še služenje denarja, ko svoje storitve razbijanja ponudijo manjšim nacionalnim službam. Tudi sam ocenjujem, da je zgornja verzija še zmeram povsem varna vsaj za navadne uporabnike ....
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
7.1a je po mojem varna, zato so izdelovalcem "vsilili" verzijo 7.2, ki ima verjetno backdoore. Verjetno pa nimaš kaj takega kar bi zanimalo ameriško vlado, tako da daj dovolj dolgo geslo pa si z 7.1a verjetno povsem varen.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
A misliš da BitLocker NI V REDU?
smile-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
http://www.elcomsoft.com/efdd.html

Forensic Access to Encrypted BitLocker, PGP and TrueCrypt Disks and Containers

Perform the complete forensic analysis of encrypted disks and volumes protected with desktop and portable versions of BitLocker, PGP and TrueCrypt. Elcomsoft Forensic Disk Decryptor allows decrypting data from encrypted containers or mounting encrypted volumes, providing full forensic access to protected information stored in the three most popular types of crypto containers. Access to encrypted information is provided in real-time.

Common license - 299 €
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Hehe, se mi je kar zdelo, kakšne bodo zahteve.

Če smem malo pretiravat: kot servis, ki ti pomaga odpret vozilo, v katerem so ostali zaklenjeni ključi... samo povedat jim moraš kje dobijo rezervni ključ
tongue-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Z drugimi besedami: Truecrypt 7.1a je za slovenske razmere še vedno popolnoma varen.