Najmanjša bluetooth slušalka ?

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Rad bi kupil bluetooth slušalko, katero bi se dalo spravit
pod čelado-v bistvu v uho.A kdo pozna kaj takega ?
Lani sem poskušal model Nokie, sicer je šla pod čelado, vendar je
preveč tiščalo v uho.
Kakšne variante, pa da bi bilo kaj lepil na čelado, odpadejo.
Hvala za vsako informacijo.
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Ma ne bi rad imel nekih žic okoli sebe.
Vem, da sem pred časom nekje zasledil
neke zelo majhne bluetooth slušalkice, ki
si dajo v uho (kot bi bile narejen za špijonažo).
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.381
390
83
Potem kaj takšnega.

Kakšna pa je bila slišnost pri sogovorniku za Nokiino slušalko, ki si jo spravil pod čelado? Ker imam občutek, da podloga precej zaduši zvok, ki bi moral priti do mikrofona? Zato sem omenil tiste žične, kjer (verjetno) lahko mikrofon napelješ na sprednji del čelade..
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Aha, to bi pa blo.
Z Nokia slušalko, me je sogovornik kar dobro slišal.
Še to - kako je pa Motorola slušalka kompaktibilna z Nokia GSM ?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
če bo kdo tole tamalo naročal se prislinim zraven
smile-1.gif
)
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
mogoče malo offtopic, ampak kaj hitro te bo začelo bolet uho, pa boš vse skupaj vrgel ven. Sploh, če imaš pravo velikost čelade, ne prevelike.

Sam sem kar nekaj eksperimentiral s tem, tako da ti predlagam, da si nabavi nek komplet, ki se obesi (ne nujno lepi) na zunanjo stran čelade, notri pa napelješ ploščato (!) slušalko in mikrofon. Slišnost tega je mnogo boljša, predvsem pa ni bolečin za uho.
Najelegantnejša opcija pa je nakup Nolanove čelade, kjer se zadeva originalno namesti noter. Mogoče tudi X-lite...to bi se dalo z nekaj improvizacije spravit tudi v druge čelade. Slišnost pa je odlična
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.189
275
83
Jaz imam Airoh čelado, kjer se da tudi blutooth slušalko nabavt in namontirat original notri, samo po mojem tolk stane da se ne upam niti vprašat...
Sestra ima Nolan s kitom, pa je ful dobr, tako za walkman kot tudi za teamsko vozit - baje do ene 100m direkt nese od enega motorja do drugega.
Sem pa videl neke univerzalne modele za dobro ceno - mislim da ene 30-40 ojrov, sam ne najdem več na netu.
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Kot sem rekel, sem do zdaj poskusil samo v hiši, malo gor pa dol, me ni
pa uho nič bolelo. Niti ne ovira.
Bomo vidli, kako bo po večurnim vožnji. Upam, da bom lahko jutri
stestiral (prosim sonce, sonce, sonce....
grin1.gif
)
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.350
151
63
37
Ej kako pa zgleda mikrofon pri teh majhnih slušalkah? Je kar v slušalki sami, a ga imaš obešenega kje okrog vratu?
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
To z mikrofonom v slušalki bo bolj bogo.

Ampak če te uhelj ne bo bolej niti po par urah, pol se splača razmislit, da slušalko razdreš in si napelješ mali podaljšek z mikrofonom do spredaj. Se bo mnogo bolj slišalo
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.350
151
63
37
Kako se pa oglasiš, glede na to da je slušalka v ušesu, pod čelado? Zmer manj mi je všeč tale rešitev. Saj se da nazaj poklicat, po koncu vožnje.
smile-1.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Verjetno je avto imel v mislih avtomatsko oglašanje, ki ga narediš kar na telefonu.

Js osebno bi šel v smeri Interphona ali kake druge zunanje BT zadeve. Sicer ni tako lepa, je dražja, ampak dela pa super. KEr tole s slušalko v ušesu na dolgi rok ne bo šlo...
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Ja, na telefonu imam vklopljeno avtomatsko oglaševanje. Glede bolečin v uhlju ni
problemov. Kot ste pa že rekli, ni kvalitetno slišat (tako je rekla sogovornica,
ko me je klicala med vožnjo). Bomo videli, kako bo na naslednjih "furah".