najem prikolice, avtodoma

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
razmišljam, da bi nekaj anjel in se odpeljal v grčijo uživat. bega me pa znosnost voričine (imamo malega otroka, ma mal manj amlega), zaloge vode in težavnost premikanja.

ideja je, da bi se postavil nekam v grčiji na plažo, divje kampiranje. mal je problem, ker so plaže peščene in je verjetno lahko sranje, če se vkoplješ, drugo je pa preskrba z vodo in tretje je dejstvo, da je senca bolj izjema kot pravilo.

kako se te 'konzerve' obnesejo, če so cel dan na soncu. avtodom se verjetno da ohladit s klimo, kaj pa prikolica...
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.519
260
83
sicer ne vem točno, ampak nekatere prikolice imajo tudi klimo (ali pa vsaj tisto prenosno za 100€...)
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
V kamperju imaš 100 l vode....večji problem jo bo natočit, za to boš moral it obvezno v kak camp.
Drugi problem pri kamperju je avtonomija štroma/akumulatorjev.
Fino je če si priklopljen na štrom, da ti hladilnik laufa na 220v, da ti gorijo notranje luči na 220v itn...
GLede klime...
Novejši imajo že klimo, vendar je skoraj ne rabiš ker so tako dobro narejeni, da se ne pregrevajo.
Lansko leto sem se vozil po Koriziki s kamperjem, ki ni imel klime, vzunaj je bilo kar vroče, noter pa ni bilo krize..
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Specialec si , ni kaj ,.... Redkokeri bi šel tako daleč z avtodomom .... Ampak kaj veš, mogoče je vrednost poizkusit :p

Drugač pa imaš tukaj dokaj poceni avtodom z klimo, brez katere ti ne bi priporočal iti na tako dolgo pot
http://www.potepuhec.si/
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Citat:
Uporabnik korodani pravi:
Specialec si , ni kaj ,.... Redkokeri bi šel tako daleč z avtodomom .... Ampak kaj veš, mogoče je vrednost poizkusit :p

Grčija ni ravno daljna dsestinacija. Naložiš se na trajekt in si tam zelo hitro. Z avtodomom se potuje tudi veliko dalje ... veliko jih potuje v Skandinavijo, tudi na Nordkap. Letos sem celo srečal nekaj konvojev nem ških avtodomov na jugu Libije.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Če vzameš taprav kemper (veliko zadevo, katera bo stala 120-150na dan), znaš dobit klimo kot webastno varjanto.

Sicer pa piksno sparkiraš pod drevo, če pa ni placa si pa pod drevesom postaviš "štab", torej šotor, kjer lahko s tamalim
čez dan kraljujeta. Sicer pa tudi če močno kuri sonce, v samem avtu ni pretirano vroče saj s dobro izolirani, če pa je res ibervroče,
pa pač zavergalš avto in pozabiš na tisti slab liter nafte na uro delovanja. Vseeno pa ti takega kemping ne svetujem, če imaš
otroka pod 3 leta. Pol raje v kemp oz. nekam kjer si lahko na el. priklopljen, pa hladiš avto 24 ur na dan.

Če te je strah vkopavanja, lahko zapelješ na 4 late ali trikotnike (glej sliko, jaz sme jih uporabil za balance), in se neboš vkopal.

Vode zadeve držijo bi rekel dovolj, če znaš z njo gospodarit. Torej če se tuširaš na hitro; kupi se posebno tekoče milo,
s katerim se lahko umiješ v morju ker je 100% naravno in je delano za kamperiste, nato pa se samo nahiterco
splahneš v litrom do dvema sladke vode in si stuširan. Rezervar meni drži cca 7 dni, več pa niti ni dobro zarad kvalitete vode.
Sicer pa se boš itak na 3 dni moral odpravit v trgovino, pa pol enega lokalnega kmeta nafehtaš, če ti "proda" kaj vode,
kjerkoli na hrvaškem sem jo fehtaril, sem jo dobil, tako da grk ti jo bo pa še prej dal. Za vodo se ne skrbi tolko.
(še na bencinski se da 50l neopazno vkrast, medtem ko pumpaš gume
smile-1.gif
)

Kolko dni nameravaš dopustovat?
667543-n1471991019_21629_9569.jpg
 

Priponke

  • 667543-n1471991019_21629_9569.jpg
    667543-n1471991019_21629_9569.jpg
    35,5 KB · Ogledi: 280

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik landcruiser pravi:
veliko jih potuje v Skandinavijo, tudi na Nordkap.

Letošnji podvig! Komaj čakam.

Tisto o libiji... Ja, eni imajo jajca, čeprav libija ni ravno pretiran extrem, ker se na siciliji vržeš na trajekt, pa malo prevoziš
in greš nazaj, je pa pot na katero si nebi upal.

Moj extremistični stric ima plan (željo) z kemperom prevozit nekako takole:

MB-Milan-Monaco-Marsell-Barcelona-Valencia-Malaga-prečkanje giblartarja-Rabat-Algiers-Tunis-Tripoli-Malta-Sicilija-Sardinija-Korzika,
Rim in nato domov, potovanje bo trajalo cca 40 dni dan+/-. O finančni škodi pa nebi raje, ker me stisne pri srcu, je pa res
da tako rečejo "vidiš pol sveta".