najcenejša letalska karta

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Kako najceneje priti do letalske karte Ker gre za 1400+€, me zanima, kaj naj naredim, da pridem skozi najceneje?

Letalske milje? (če se ne motim, si jih dobil, če si kupoval Delo).
Poznanstvo na kakšni agenciji? Adrii?
Da grem na letališče in čakam, če bo na kakšnem letalu prosto mesto?

.. karkoli!

Dati 2.000€ za povratno karto je veliko ..
frown-1.gif


Glede datumov nisem omejen ..
 
Nazadnje urejeno:

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Kako najceneje priti do letalske karte Ker gre za 1400+€, me zanima, kaj naj naredim, da pridem skozi najceneje?

Letalske milje? (če se ne motim, si jih dobil, če si kupoval Delo).
Poznanstvo na kakšni agenciji? Adrii?
Da grem na letališče in čakam, če bo na kakšnem letalu prosto mesto?

.. karkoli!

Dati 2.000€ za povratno karto je veliko ..
frown-1.gif


Glede datumov nisem omejen ..


Avstralije dosti ceneje ne bos nasel.

1.500 EUR na osebo ce kupis par mesecev praj je kar tocna cna - pa tudi zelo OK je.
Poglej opcije, ker gres recimo z vlakom do Frankfurta, potem pa z Qantasom v SYD.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Letalske milje? (če se ne motim, si jih dobil, če si kupoval Delo).
Poznanstvo na kakšni agenciji? Adrii?
Da grem na letališče in čakam, če bo na kakšnem letalu prosto mesto?

.. karkoli!

Kaj pa, da grem na letališče, počakam let, in v kolikor niso vsi sedeži zasedeni, dobim skonto? Obstaja kaj takega?
..

Ne zanimanimajo me spletne strani, ker tu pod ca. 1500€ ni ..

Če sem zdilal nova okna s 5.000€ na 3.600E, me zanima tudi glede kart. Vse se da, le da s kartami še nisem cenkal ..
 

Poti

VIP titula
21. avg 2007
5.060
0
36
40
Probaj emirates iz Benetk, sem nekaj časa nazaj gledal za okrog 1200€.

Sicer pa glede da bi na letališču čakal zna biti dolga. Vsaj glede na to, da vsaj enkrat presedeš. Npr. do Singapurja prosto naprej ne. Nimam pa izkušenj s tem.

Evo sem našel(Benetke-Brisbane) za 1070€ od 4.2.2011 do 24.2.2011. Je pa vse odvisno od datumov.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
zmaga.gif


Še vedno me pa zanima, kako je z miljami in poznanstvi ter zasedanjem "nezasedenih" sedežev ..

Any info.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Treba iskati kombinacije z različnimi letališči in datumi, občutne razlike so včasih že v enem samem dnevu odhoda in/ali prihoda. Zelo pomaga, da kupiš karto kake pol leta prej, če so manj obiskane destinacije.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Milj boš rabil cel kup. Prevri pri posamezni let. družbi, koliko (za sra alliance na milesandmore.com, recimo).
Za standby je pa tako, da moraš najprej karto kupit, da prideš na standby listo. lahko pa greš v minhen na lastminute šalter pa čakaš in čakaš.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.038
401
83
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Če sem zdilal nova okna s 5.000€ na 3.600E, me zanima tudi glede kart. Vse se da, le da s kartami še nisem cenkal ..

A pri položnicah ti tudi rata?
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Kot sem rekel .. s kartami še nisem cenkal in zato tudi sprašujem .. Sicer pa DA! Tudi s položnicami se da! Sem se že dilal in uspel. Takrat sem prihranil približno 100.000 SIT. In DA! Lahko se cenka za vse .. čevlje, obleko, material .. ni da ni!

Če vama je pojem "analogija" kaj znan, potem vesta, zakaj sem dal primerjavo. Če vama ni, ga poglejta.

Ostalim pa hvala za informacije. Bom preveril vse napotke.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.079
6.888
113
ena opcija je tudi ta, da gres do kake agencije in rezerviras karto na letu ki je precej poln. pozoren bodi (oz. teta za racunalnikom) da so polni tako economy kot bussiness/first (ker se sem upgradeajo FF-ji ko se dela prostor v economyju). Na ta nacin ti morda uspe priti na let ki bo prevec poln da bi vsi lahko sli na avion. Ce potujes sam, potem gres lepo do agenta na letaliscu poves da se javis da gres z naslednjim letom in dobis 600eur (v dobropisu pri nakupu karte - hard kes pa je mislim da 300 eur). vsaj vcasih je bilo toliko. Je pa za to predpogoj da imas "sreco" in je prepoln let - na to lahko vplivas z prej omenjenim pregledovanjem zasedenosti aviona. Pa naj gleda koliko sedezev je ze blokiranih in ne koliko intinerarijev je odprtih na letu -> ti zelis cimvec ze blokiranih sedezev ker to so potniki ki 85% gotovo letijo (pa ne emergency seatov stet v kvoto - ti se praviloma blokirajo na check-inu, redko ze prej raznim frequent flyerjem)