Najceneje na Florido?

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Konec novembra/začetek decembra bi morda lahko šel za 7-10 dni na Florido in me zanima kje in kako bi lahko prišel najceneje skozi?
3 dni (od 3. do 5. decembra) moram biti v Orlandu, drugo grem lahko okoli (npr. Miami). Imam pa tudi žlahto v Houstonu, ki bi jo bilo fino videti, a to je verjetno že dražji špas, da letim npr. od tu v Orlando, potem iz Orlanda v Houston ter iz Houstona domov.

Ima kdo kakšen nasvet/idejo kje in kako najceneje priti skozi?
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Jaz grem ponavadi na Momondo in vpišem od kod in kam. Se pa včasih splača pogledati, če ni iz kakšnih okoliških letališč (Benetke, Trst, Celovec, Gradec, Zagreb) še ceneje. Trenutno kaže, da bi lahko za 800 € prišel v Orlando (Ljubljana - Frankfurt - Toronto - Orlando) in nazaj (Orlando - Washington - München - Ljubljana). Aja, odhod sem vzel 30.11.2013, prihod pa 11.12.2013, ker so cene včasih tudi od tega zelo odvisne.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem na hitro našel iz Benetk več opcij glede datumov in cene se vrtijo tam okoli 600 EUR +/- 30 EUR
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sem pogledal predlagano stran in mi je zelo všeč - precej bolj kot skyscanner. Mi pa ena zadeva ni najbolj jasna, vendar nisem ravno svetovni popotnik in morda je to normalno. Npr. našel sem let Benetke - Dunaj - Washington - Orlando ter povratni Orlando - Frankfurt - Benetke za 550€. Pa sem si mislil, da morda lahko najdem še ceneje varianto, da štartam direkt z Dunaja in se vrnem v Benetke. A mi pri teh nastavitvah ni našlo enakega leta oziroma so bile vse tako kombinacije dražje.
 

r0x

Pripravnik
11. jan 2013
31
0
6
Poglej si to ponudbo AirFrance-a, kjer dobis 80€ popusta na lete iz Benetk in Ljubljane.

Npr let Benetke-Orlando pride okrog 320€ (28.11. ali 2.12.)
Povratni let iz Houston-Benetke pa 273€ (8,9 ali 10.12.)
Skupaj te pride 590€ -80€ =510€.


Potem si pa najdes se en notranji let do Houstona.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Teh 80€ popusta je enkratno I guess - torej za dva odrasla in otroka bi bilo najbolje narediti tri ločene rezervacije in tako koristiti 3x 80€ (predvidevam, da je kak catch in to ni možno).
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.065
6.879
113
Problem je tudi to da imate locene PNR in vas sistem ne obravnava kot skupne potnike (kar je lahko problem ob kakih zamudah ali overbookih)
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sam kaj bi bil to problem? Jaz bi svojo karto itak kupil "službeno". Žena in otrok sta pa lahko ločeno. Itak bomo vsi na istem letalu... v primeru zamud ali česarkoli bosta pač dva claima namesto enega. Ali česa ne poznam in ne vem?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sem na koncu izkoristil AirFrance 80-letnico in njihov 80EUR popust, tako da me je zadeva prišla 501 EUR zame in 1077 EUR za ženo in tamalo. Tako sem izkoristil skupaj 160 EUR popusta, pa itak sem moral ločeno narediti rezervacijo, ker na nobeni od kartic nimam več kot 1500 EUR limita.
smile-1.gif


Zdaj pa samo upam, da ne bom preveč zapravil za Black Friday in Cyber Monday
evil.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
43
Decembra bomo imeli "petek 13".
Poskusi uredit datum prihoda na ta datum. Je karta precej cenejša.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ni nič ceneje na petek 13., so pa barabe spustile ceno za 30 EUR glede na včeraj.
10.gif


A kaj naj, je kar je... sem pušnil 90 EUR, ker sem hitel včeraj rezervirati.
rolleyes-1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Še eno vprašanje glede rent-a-car, razlika pri najemu avta s prvim tankom gratis oziroma plačljivim je 37 EUR. Zadeva pa ima tank v velikosti 24,6 galon. Torej, po hitri kalkulaciji 3 USD/galono, me pride poln tank 55 EUR - vendar dvomim, da ima rent-a-car tako nizko ceno goriva, verjetno bolj med 4 in 5 USD na galono. Ali še česa ne vem pri tem prvim tankom gratis?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Pri prvem tanku gratis naj bi vrnil praznega. Oz. kar ostane ob vračilu notri, je tvoje 'darilo' rentacarju.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ja, vendar je enaka zgodba ob prvem polnjenju (torej ne varianti polno na polno). Gledam pa v smeri Grand Cherokeeja za izlet od Orlanda do Miamija ter malo naokoli, tako da ob povprečni porabi 20milj/galono verjetno ne bo preveč težko porabiti tanka (24.6 galon).
smile-1.gif


Rabim pa nekaj večjega, ker bodo najverjetneje 3 kufri + nekaj ročne krame.

EDIT: Pa še to, cenejša varianta ni full/full ampak prepaid, dražja pa je gratis prvi tank.
 

apico

Pripravnik
18. avg 2007
117
0
16
Za vožnjo po ZDA potrebuješ mednarodno vozniško dovoljenje, ki ti ga izda AMZS.
wink-1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Iz prakse - nobenih problemov ni, ce imas slovensko voznisko. Takk je vsaj bilo pred 3 leti. LPM
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Nikjer v ZDA (niti drugje) niso od mene zahtevali MVD. Tako prej z roza kot z novim plastičnim dovoljenjem.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Imaš veljavno dovoljenje - tvoja odgovornost je, da nimaš prepovedi vožnje ali razveljavitve v državi, kjer je dovoljenje izdano. Kar piše tudi v pogojih najema; v kolikor to kršiš, ti ne velja nobeno zavarovanje in vse stroške prevzameš nase.

Npr. Avis navaja naslednje:

The driver's license must be valid at the time of rental, and remain valid throughout the rental period. All drivers must meet Avis' requirements. Driver's licenses accepted in the U.S. are:
•Any license issued by any U.S. state, territory or possession.
•A license issued by a Canadian province.
•A license issued by a country that participated in the 1949 Geneva convention on Road Traffic or the 1943 Convention on the Regulation of Inter-American Automobile Traffic.
•A license issued by a country that has a reciprocal agreement with the U.S.

At the time of rental, the renter or authorized driver may be subject to an electronic DMV check from the state that issued the driver's license, or may be asked to sign a declaration attesting to specific criteria:
•The renter/authorized driver has a valid license that is not currently suspended, expired, revoked, canceled or surrendered.
•The renter/authorized driver has not, within the last 36 months, had 1 or more convictions for reckless driving.
•The renter/authorized driver has not, within the last 48 months, had 1 or more convictions for driving under the influence (DUI), driving while intoxicated (DWI), or driving while alcohol impaired (DWAI).
•The renter/authorized driver has not, within the last 36 months, failed to report or leave the scene of an accident.
•The renter/authorized driver has never been in possession of a stolen vehicle or used a vehicle in a crime.
•The renter/authorized driver has not, within the last 24 months, had 3 or more convictions for moving violations (including seat belt violations).
•The renter/authorized driver has not, within the last 36 months, had 3 or more accidents