Nahrbtnik (za cestno kolo)

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Kupujem nahrbtnik, ki ga bom večinoma nosil ob vožnji specialke. Se pravi mora bit najprej lep... :fredi::valjamse: Hec. :zardelalter:

Ne sme biti premajhen, ne preglomazen. Prvi pogoj je, da gre vanj recimo nekoliko debelejša mapa A4 formata, pa recimo da zraven nabašem še nekaj rezervnih oblačil. Rad bi združil prijetno s koristnim in bi šel večkrat v službo z biciklom. Seveda bi ga vzel tudi na daljše ture in bi namesto mape notri tlačil sendvič in pir :cheer:

Koliko litrskega naj gledam?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Slabo prenašam večje količine... :zardelalter:

Resno, nahrbtnik da gre notri nekoliko debelejša A4 mapa, pa komplet rezervnih oblačil za kolesarjenje... Pa morda še kakšna drobnarija...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
jst imam za mtb 14l osprey in imam notri veliko stvari. Sej če je prazen je dokaj "majhen".
Po moje boljš imet viška placa, kot pa premalo in potem tlačiš notri in noriš, ko iščeš nekaj na hitro.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net

Ali (za v službo daš meh za vodo ven in mapo not...):
 
Nazadnje urejeno:

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Jaz imam Deuter speedlite 15, ki bi ustezal tvojim zahtevam(preprost, lahek, uporaben tudi za dnevne pohodne izlete,...itd...).Za kolo ga zelo malo uporabljam, saj mi običajno zadostujejo žepi na dresu oz. za MTB raje uporabljam torbico za okrog pasu(EVOC racepack 3L), ......nahrbtnik mi preprosto ne ustreza najbolj ker preveč švicam in mi je z njim le še bolj vroče.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
HVALA vsem za namige! Torej gledam od nekje 15, 16 litrov navzgor. :zmaga: Verjetno res kar na okoli 20.
Jasno mi je kaj prinese nahrbtnik, ampak takrat ko bo v igri, ne bodo sekunde ali wati šteli... :fredi: Za celodnevni izlet je pa tudi vseeno, če me malo ovira... Za Franjo pa tudi vse v žep na hrbet spravim... oz. dobim na postojanki :fredi:
 

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
113
25
28
Kaj pa torbica okoli pasu (hipec)?
Recimo kaj takega - Thule Rail Hip Pack 4L?
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Yogi : "Se pravi mora bit najprej lep ". Mislim da moraš bolj upotevat s kakšnimi oblačili boš kombiniral zadevo :)

(btw, sam imam 2 kolesarska nahrbtnika, ne morem si predstavljat da bi na pol poslovno oblečen imel rdečega deuterja ki ga uporabljam za MTB, za cesto pa 10l aerodinamiko. Tako kot ima vsak pošten kolesar (najmanj) dva kolesa, je treba imet tud primerna nahrbtnika. Kakšen Kriega R15 se lepo ujema z obleko, vsebina bo ostala pa na varnem če te kdo zbije ...