nadstrešek

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Počas se pripravljamo na postavitev nadstreška pred hišo. Služil bo zaščiti vdoha v hišo in nudil streho enemu avtu. Nadstrešek bo lesen krit s ceglom. Dimenzije oz. tloris bi bil 4,5 x 6,5 m. Lokalni cimperman je predvideval, da bi bili stebri debeli 20 x 20 cm, špire pa 12 x 14cm. Kaj se vam zdi? Ni to malo predebelo? Pa če lahko kdo oceni koliko bi tak nadstrešek koštal. Zanima me samo za vezavo, ker material bomo dali sami. Cimperman bi postavil samo do te faze kot je na slikcah ostalo bomo delali sami.


Detaili niso dodelani, ker to trenutno to ni pomembno.





 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Sem mislil delat nekaj podobnega, pa je naneslo drugače...

V glavnem, meni je mojster rekel, da so 16x16 cm stebri popolnoma dost močni, tadolge lege pa naj bi bile 18 (20?) x 16...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.096
165
63
dimenzije leg in stebrov bodo kar taprave.
špirovci bi šli tudi 10/14.

ps. v katere programu je to narisano?
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Jaz sem tudi imela v mislih za stebre 16 x 16 cm, špire pa 10 x 12 cm. To kar je cimperman predlagal se mi res zdi pretiravanje. Mogoče za lege pa sleme že malo bolj močno sam špire pa definitivno premočno. S tem, da je on vsako zadevo dal vsaj 1,5 m predolgo. Koliko se običajno dela les daljši?

Risano je v Google SketchUpu.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.096
165
63
kakor vidim imaš lege dolge oz razpon med stebroma 6,5metra ...kar je kar veliko.
lege recimo 18/20, stebri 18/18...
kje bo pa slemenska lega podprta???
pa zavetrovanja nimaš
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Lega je na eni (zadnji) starni podprta na treh delih, kar se mi zdi dovolj. Skrbi pa me sprednji del. Na sliki se vidi, da je tudi sprednji del podprt na treh del oz. je srednji steber malo umaknjen navznoter.

Sleme bo na enem koncu vpeto v hišo. Naredili bomo luknjo in sleme naslonili v zid. Potem pa bi bil podprt še na povezavi med srednjima stebroma. Sem zdaj dorisala še to podporo.

 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.889
2.348
113
Pomurje
Sem pristaš 20x20, ker je po obdelavi to dobrih 19x19 malo robe posnameš in je že lep izgled. Drobno se mi ne dopade.

Za dolžino 6,5m med stebroma je 20x18 preslabotno.

Ravno kar sem prodal za 9m razpon, lepljenec višine 45cm, ker je po standardu. Glede na to da ima lepljen les večjo nosilnost, bi ti priporočal le tega.

Doma imamo lepljenec dolg 6,5m na enokapnici, v višini 23cm in ga moramo pozimi na sredini podpirat, ker se močno poda.

Nekaj je odvisno tudi od kritine in če bo podeskano, zaradi teže.


Lp
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
debelejše je lepše.

jaz bi ga anredil povsem neodvisnega od abjte, se pravi ne bi naslanjal, sidral v bajto. sploh če je že fasada gor.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.096
165
63
vmesni steber ki stoji na podestu, prestavi na zunanjo stran. tako da bo kapna lega še vmes podprta. potem daš lahko lego 'normalne' dimenzije.

za slemensko lego pa vmes izvedeš trikotno vešalo.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
vmesni steber ki stoji na podestu, prestavi na zunanjo stran. tako da bo kapna lega še vmes podprta. potem daš lahko lego 'normalne' dimenzije.

za slemensko lego pa vmes izvedeš trikotno vešalo.

A tako? Verjetno je to res bolje kot osnovna ideja, kar se statike tiče, sam zdaj je pa ta steber malo moteč. Ne moreš normalno it vmes med stopnicami in stebrom ampak moraš okrog njega. Ne vem, ta izvedba se mi ne dopade najbolje.

 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Sem pristaš 20x20, ker je po obdelavi to dobrih 19x19 malo robe posnameš in je že lep izgled. Drobno se mi ne dopade.

Za dolžino 6,5m med stebroma je 20x18 preslabotno.

Ravno kar sem prodal za 9m razpon, lepljenec višine 45cm, ker je po standardu. Glede na to da ima lepljen les večjo nosilnost, bi ti priporočal le tega.

Doma imamo lepljenec dolg 6,5m na enokapnici, v višini 23cm in ga moramo pozimi na sredini podpirat, ker se močno poda.

Nekaj je odvisno tudi od kritine in če bo podeskano, zaradi teže.


Lp

tnx za info
Kritina bo opečnata, "podeskano" bo z ladijski podom, tako da bo iz spodnje strani lepo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
skoraj ni še nikol zajca ujel.

prbolemi pri tebi
težje bo izvest fasado, nastal bo toplotni most, če ne drugače preko sider, definitivno pa bo tam izolazija podhranjena, možnost zamakanja, zalivanja fasade, ker boste skor zihr kaj 'zamočil'

naredite samostojnega, sej ni potrebe po sidranju in je.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Ja potreba po sidranju je, ker me stebri, ki so najbližje hiši ni možno narediti povezave, ker bi šel tram čez vrata, zato je nujno sleme sidrati, vsaj tako se mi zdi. Na drugi strani stene je pa itak stopnišče, tako da tud če bo malo toplotnega mostu ne bo nič hudega.

Drugače pa pride med hišo in nadsreškom plehnata obroba, čez pa potem stiropor oz. fasada.

obroba.jpg


nadstresek-7.jpg
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.439
1.371
113
Čeprav se mi je zdela slika na prvi pogled simpatična, sedaj nisem več tako prepričan...

Mene je zmotil občutek, da bo tako vhod v hišo ves čas v senci (ni vse leto poletje) in v bistvu malo podoben vhodu v klet... Vidim, da tale program zna postaviti tudi sence tramov - daj za hec gor še streho, in poglej, kako bo izgledalo... Trenutno vse izgleda zelo zračno, kasneje pa zna biti malo drugače... No, ne vem, mogoče sem pa samo jast mal klavstrofobičen...
smile-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Mene tud nekaj moti pri vsem tem....

Zakaj ne bi za avte naredili samostojnega nadstreška, vidim da je na parceli prostora še dovolj? Nad vhodom pa nič ali morda kasneje če bo RES nujno.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.096
165
63
ona bi rada vrečke iz avta v hišo, znosila po suhem :)

men so tud bol všeč samostojni nadstreški. ločeni od hiše.
pa mal drugačne oblike.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ok

punca si je zaželela nadstrešek. lokacija je znana, razlogi niso pomembni. dejte ji svetovat kako nej na tej loakciji, v taki obliki izpelje najbolje. ne da ga premakne naprej, nazaj itd. ker o tem ne sprasuje.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Sej smo povedal, začetna slika nas je fascinirala, pol smo pa ugotovil da bo čudno, če ne že grdo
frown-1.gif


KStoner: ona bi rada vrečke iz avta v hišo, znosila po suhem :)

a jebatga, to je pa davek na tele nove lepe fensi hiše brez garaž. Pol pa vsak rešuje po svoje kakor ve in zna, nadstreški taki in drugačni, pa vidiš nekje v hribih fensi vikend in un kovinsko-stekleni ukrivljeni nadstrešek, ki paše v okolje ama 0!! Da bi ga najraje podminiral!!