Nadomestni avto za škodo iz AO zavarovanja povzročitelja

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.054
1.076
113
Zanima me, a mi za čas popravila avtomobila, pripada nadomestni avto, gre pa za škodo iz AO zavarovanja povročitelja?
Škoda ni neka strašna scena - odbijač je treba zamenjat in barvat z bolj zajebano troslojno barvo - ocena, da mora avto bit na servisu cca 3 dni, da "ujamejo" prav oddtenek in se sloji prav posušijo.
Če bi bila neka osnovna barva, a la bela, bi si upali barvati odbijač posebaj in ga potem v par urah zamenjat.

Avto je do popravila na srečo vozen. Gre samo za nadomestilo za čas popravila.
Če zavarovalnica povzročitelja reče ne, kaj so postopki naprej? Ne bi pa rad koristil svoje zavarovalnice/zavarovanj in rizkiral odvzeme popustov, če je zajeb drugje.
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.054
1.076
113
Jaz sem ga dobil iz police povzročitelja, samo zahtevek sem moral dodati. Sicer pa verjetno iz tvoje police, če imaš zavarovano
Kot sem napisal. Nisem jaz kriv za škodo in ne želim koristiti svojega zavarovanja, razen če je orenk nujno. Ker potem iza ovinka izgubim kake komercialne popuste in preplačam nadomestni avto 7x.
OK, če od prve zavarovalnica ne da, spišem dodatni zahtevek.
Če od druge zavarovalnica ne da, pokoristim zavarovanje pravne pomoči v prometu, da mi isto spiše kak odvetnik?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi