Nadomestilo za prevoz na delo

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Zdravo!

Pred kratkim sem podpisal prvo pogodbo za službo, vse OK, zatakne se pri potnih stroških oz. nadomestilo za prevoz na delo. Je res da po "novem" delodajalcu ni potrebno plačati 100% nadomestila? Da lahko plača npr. samo 50%?

Računal sem št km x 0.18c/km *2 * število delovnih dni. No stvar nekako ne štima, saj je razlika med izračunano in mojo nakazano vrednostjo cca. 40%. Res pa je da ne vem, koliko km so vzeli, niti ali je 0.18c/km res taprava postavka.
Kaj predlagate? Nebi rad nekaj napadal računovodkinje za brezveze, saj sem z službo zadovoljen. Želim se samo prepirčati da nisem potegnil takratke
smile-1.gif
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
35
28
Sairach
Če imaš možnost prevoza na delo z javnim prevozom, ti pokrijejo ceno javnega prevoza (pa nisem siguren če morajo 100%. Kolegu vem da so samo 80% karte računali). 18 c/km velja samo, če nimaš možnosti javnega prevoza.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.313
2.410
113
še v SLO - ampak komaj
V katerm fohu delaš? Ali velja za to delo kakšna kolektivna pogodba?

Po zadnji veljavni tarifni prilogi k splošni kolektivni pogodbi za gospodarstvo (ki je mimogrede odpovedana in bi potem moral direktno veljati ZDR (za zaposlene v gospodarstvu, za področja, kjer ni veljavne kolektivne - sicer za javne velja ZUJF)) je bilo določeno izlačilo 60% cene najcenejšega javnega prevoza (omejitev, da čas potovanja v obe smeri ne sme biti več kot 3 ure na dan).

Aja - pa če si se nadejal 0,18c/km si s 60% cene javnega prevoza itak na konju.
grims-1.gif


@all
Me je pa sedaj vseeno nekaj zmotilo - po ZDR 1 velja, da višino povračila določa podzakonski akt, kjer ni veljavne kolektivne - kateri akt pa je to, ki določa višino za gospodarstvo, kjer ni kolektivne pogodbe??
sprasujem se.gif
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Sam sem v avtomobilski industriji.

No sem se malo pogovoril, ker si vsak zakon malo drugače tretira je pri nas takole.
Potni stroški se plačajo ranga 50-60% celotnih mesečnih stroškov ampak pazi; ko poleti na dopustu, ti prevoza ne uzamejo in ga imaš še vedno "polnega".

No osebno na mesec porabim cca. 250€ za bencin (32km v eno stran). Nazaj dobim cca. 160€, ne glede na št. delovni dni in/ali dopust.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.313
2.410
113
še v SLO - ampak komaj
Kolk in kaj pa tebi avto žre?!? A 14 l/100 bencina? Al še porabo olja računaš zraven?

Z 160,- EUR imaš itak dobro "ceno" - predvsem, ker ne težijo s "prisotnostjo".
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.313
2.410
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
to je pa slabo, če si v minusu z prevozom....

Pa še tovornjaki s 110 km/h ga na poti na šiht j.ebejo. J.eba ja!
tongue-1.gif


Zdaj pa resno - če nimaš možnosti se v "Fahrgemeinschaftu" peljati je pač "pušiona". Je pa še vedno druga možnost - pač ostaneš doma.

Pa da se ne bom ponavljal - skrajni čas bi že bil, da se "prevoz" in "malica" rešijo na kakšen drug način (oljašava pri dohodnini npr.) in se ta slovenska plačna anomalija konča.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Abomination1 pravi:
Sam sem v avtomobilski industriji.

No sem se malo pogovoril, ker si vsak zakon malo drugače tretira je pri nas takole.
Potni stroški se plačajo ranga 50-60% celotnih mesečnih stroškov ampak pazi; ko poleti na dopustu, ti prevoza ne uzamejo in ga imaš še vedno "polnega".

No osebno na mesec porabim cca. 250€ za bencin (32km v eno stran). Nazaj dobim cca. 160€, ne glede na št. delovni dni in/ali dopust.

Mesečno torej na poti v službo in nazaj narediš 1344 km. Nek povprečen avto (dizel), bi za to porabil 80 litrov nafte, kar je pri trenutnih cenah cca 100 eur. Verjetno si računal koliko porabiš vse skupaj (z privatnimi vožnjami vred).

Če pa imaš avto, ki za 1300km porabi 250eur, ga pa zamenjaj ali pač plačuj več.

Se pa vedno, ko pred firmo gledam kakšne mladce v poceni "zverinah" (A8, A6, BMW 5, ML itd...) sprašujem kako hudiča si lahko to privoščijo in zakaj se jaz vozim v traktorskem dizlu. Evo, zato.
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
No mogoče sem malo pretiraval;) avto ima okoli 9.5l porabe- 16+ let star korejc, ker sem pac ravno zacel si ne morem privosciti novega.

Na teden porabim okoli dobrih 40eur bencina. Na 4 tedne torej cca 160eur, mogoče malo vec zaradi privat voznje v trgovino.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.068
1.276
113
1. Računaj samo pot na delo in domov, privatne zadeve odpadejo
2. Poraba 9.5? Haha, ni čudno, da si v minusi s prevoznimi. IMO jih imaš kar dobro plačane, z normalnim avtom si še v plusu.
3. Prevozni stroški so za vse enaki (v firmi), ne glede na to, kaj vozite. Je pač vaš problem, če vam pije 10l.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.303
1.064
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik Abomination1 pravi:
Sam sem v avtomobilski industriji.

No sem se malo pogovoril, ker si vsak zakon malo drugače tretira je pri nas takole.
Potni stroški se plačajo ranga 50-60% celotnih mesečnih stroškov ampak pazi; ko poleti na dopustu, ti prevoza ne uzamejo in ga imaš še vedno "polnega".

No osebno na mesec porabim cca. 250€ za bencin (32km v eno stran). Nazaj dobim cca. 160€, ne glede na št. delovni dni in/ali dopust.

Mesečno torej na poti v službo in nazaj narediš 1344 km. Nek povprečen avto (dizel), bi za to porabil 80 litrov nafte, kar je pri trenutnih cenah cca 100 eur. Verjetno si računal koliko porabiš vse skupaj (z privatnimi vožnjami vred).

Če pa imaš avto, ki za 1300km porabi 250eur, ga pa zamenjaj ali pač plačuj več.

Se pa vedno, ko pred firmo gledam kakšne mladce v poceni "zverinah" (A8, A6, BMW 5, ML itd...) sprašujem kako hudiča si lahko to privoščijo in zakaj se jaz vozim v traktorskem dizlu. Evo, zato.

Me je presenetla izjava da toliko zatanka...

Moj primer:
Dobim 100€ potnih za 1000 do 1100 km mesečno za v službo. Avto mi porabi nekje 4.2€ na 100 km. Torej mi potni pokrijejo še vso privat fijakanje. Avto je na plin.