Na pomoč - konverzija iz .cdr v kaj drugega?

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
940
130
43
Živjo,

mam eno .cdr datoteko (zloženka penzionerskega programa)
redface-1.gif

ki je pa ne moprem odpret. Domnevam, da je datoteka Corel Draw, ki ga že tam od leta '98 nimam instaliranega.
Imam sicer Corel Paint Shop Pro, ki naj bi tudi odpiral .cdr, ampak je noče. Mogoče zato, ker je iz leta 2007, ta datoteka pa je (morda?) novejši format.
Do kreatorja datoteke ne morem priti, bi pa rabil iz te zloženke logo tega upokojenskega društva.

Bi mi, prosim, dobra duša shranila tale logo v kakšen drug format? Če gre, kar v Word vektorsko, sicer pa kot gif. Morda starejšo obliko .cdr, ki bi jo domnevno lahko odprl.
Ker je file dolg 1,5MB, bi poslal po mailu, tule pripet ne morem, tako da se priporočam za mail naslov po ZS.

HVALA!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
CDR mislim da je znal v bitmap obliki odpirat irfanview.

Inkscape mislim da ne "zna" odpirat corelovih formatov, nazadnje sem moral konvertirat preko command line orodja (na linuxu). Tudi za winse verjetno obstaja kakšen konverter iz CDR v SVG s katerem dobiš potem opcijo urejanja vektorske grafike v open source orodjih.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
940
130
43
Hvala, mi je SouthPark zrihtal!
Zgleda znak sploh ni bil vektorski, smo zloženko je delal nekdo v cdr.

Hvala tudi vsem ostalim za pomoč!
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
940
130
43
Sem mislil, da si ga ti konvertiral v vektor in je bil prej bitmap, ker so tako "tresoče" linije po pikslih.

A na originalu je vektorski? Jaz sem namreč videl samo papir, pa dobil sem datoteko.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Če ga odpreš v kakem microsoftovem programu (paint, picture viewer, word...) zgleda nazobčan, ampak če ga povečaš se vidi, da je vektorski.

Tak da brez skrbi ga lahko povečaš koliko hočeš.
 

Podobne teme