munchen z avtom po kateri poti?

bleki

Zelenc'
14. jan 2012
22
0
1
zanima me kje se najbolj splaca it iz gorenskega konca(karavanke ali podkoren) do munchna, kje tankati itd
cas voznje ni toliko pomemben tako da nerabim bit v najkrajsem casu tam
predor Katschberg v avstriji cena 10e narediti obvoz
kako je s tistimi zeleno naleko za voznjo...je to samo za strogi center ali zajema cel munchen

ce je bil kdo v kratkem in lahko pove svojo izkusnjo direkt po ac ali kako drugace:)
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
Bil pred mesecem, čez karavanke in Kačberg direktno do centra, brez zelene nalepke (?) za Minken, tankal na Jesenicah ko sem šel gor... ne preveč uporabno zate :D
 

bleki

Zelenc'
14. jan 2012
22
0
1
zelena nalepka je neke vrste eko vinjeta...to so uvedli po novem koliko sem zasledil prek neta
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Če si doma od Tržiča dol in bi rad Karavanke prišparal, potem pojdi čez Ljubelj in do Celovca pa tam na avtocesto, bo hitreje in ceneje kot pa Podkoren. Fijakat se preko Katschberga in Tauerna se mi pa zdi brezveze, ker ne boš na vožnjah preko obeh visokih prelazov nič prišparal.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Eko nalepko pa le nabavi, jo kupiš enkrat za zmeraj (dokler ne menjaš avta).

Tukaj si lahko prebereš več o tem, najbolje je da jo kupiš kar v Nemčiji, pride najceneje. Dobiš jo takoj.
 
Nazadnje urejeno:

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
847
73
28
na jesenicah se vkrcaj na vlak, za komplikatorje je to najbolj ugodno.
če pa boš vseeno stiskal recmo tistih 9,5 evrov za tauern in boš lazil čez prelaze pa upoštevi še dodatno obrabo zavor in gum ter povečano porabo goriva zaradi večjih naklonov. sej to ni taka kunšt zračunat
cry12bpy.gif

btw, lohka greš tut čez italijo mim insbruka
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.621
113
Če si član AMZS lahko pri njih izdelaš potovalni načrt.......pa še vse nasvete zravn ti dajo


Pa še po posameznih državah pogledaš kaj rabiš od nalepk......odsevnikov.....luči podnevi ja/ne itd

www.amzs.si
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Tankaj pa v Salzburgu - pumpa zraven Hoferja (gorgrede je na levi strani). Dizel je pb. 20centov cenejši kot na avtocesti. Rabiš kartico s katere ti snamejo 120€, čez dva dni pa poračunajo.
 

bleki

Zelenc'
14. jan 2012
22
0
1
mogoce ves ce se da to naredit z navano maestro cartico ali mora biti mastercard?koliko je pa potem provizije za ta obracun na nasi nlb banki....vrjetno ni nc zastojn


mogoce se kdo ve kaksna crpalka takoj ob avtocesti cist ob izvozu pa da se splaca dol zavit iz ac
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
crpalka je manj kot km iz avtoceste. ce se prav spomnim sem placal kar z maestro provizije pa nisem opazil. gorgrede zavijes desno z a vtoceste in gres cez nadvoz. ñajprej so neke trgovine s cotami zraven je pa hofer.