Multipraktik

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

V glavnem, včeraj je riknil multipraktik. Tako da sem zvečer še tole šraufal :(.

Multipraktik.jpg


Zadevo sem uredil, eno mikrostikalo je bilo odlepljeno itd ... kot ponavadi težave zaradi 10 x zaščite vsepovsod in v vseh smereh.
Torej, dela, toda treba bo iskat nekaj novega.

Kaj bi bilo primernega od Kitchenaid-a ? Rad bi imel naslednjih 20 let mir .. Ter - kam it iskat?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kam se pa hodi to kupovat? Da se lahko tudi vidi? In obšlata?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Menda multipraktiki od Kitchenaid niso to, kar so vcasih bili. Magimix naj bi bil super, 30 let garancije na motor.

Jaz sem sicer vzel Bosch mum9 in dokupil posodo za multipraktik pa sem zelo zadovoljen.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sicer sem bil s tem simensom čisto zadovoljen, moja uporabniška pripomba je, da ima čisto preveč nastavkov in klužovne, za katero nihče ne ve, kako uporabit. Plastik - fantastik.

Kaj moja potrebuje - mašino za sekljanje, kot je kadar se golaž kuha, ali včerajšnji primer ko je imela za nasekljat 15 kil paprike in čebule (neka noro dobra solata v kozarcih za dolge zimske dni).
Ter drugo, ko je treba narediti testo, kar pomeni Gnetilec.

Mislim da sta to dve mašini. Oz. raje bi imel dve dobri namenski mašini namesto ene univerzalne, kjer samo čakaš, da se bo v dveh letih plastika tako omehčala da ... :oops1:
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Mum9 je narejen masivno. Sekljalec pa se namesti na vrh. Lahko kupis tudi taksnega, ki nima svoje posode ampak mece kar v spodnjo, taveliko.
Stvar je masivna, gnetilna kljuka je masivna. Je vredno vsaj pogledati.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kupil Boscha v mercator centru, vnocil se nek pika popust. Na koncu cena okoli 50 eur. Zaenkrat zadovoljni. Zanimivo pa da pise na skatli made in slovenia :)

Pravzaprav gre za ta model, vendar brez tistega mini sesekljalnika (desno na sliki)

KUHINJSKI APARAT BOSCH MCM3401M
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Na škatli piše made in Slovenia zato, ker te male gospodinjske aparate dejansko delajo v Sloveniji natančneje v kraju Nazarje :)
 
V glavnem, včeraj je riknil multipraktik. Tako da sem zvečer še tole šraufal :(.

Poglej priponko 35901

Zadevo sem uredil, eno mikrostikalo je bilo odlepljeno itd ... kot ponavadi težave zaradi 10 x zaščite vsepovsod in v vseh smereh.
Torej, dela, toda treba bo iskat nekaj novega.

Kaj bi bilo primernega od Kitchenaid-a ? Rad bi imel naslednjih 20 let mir .. Ter - kam it iskat?

kitchenaid, morda tudi kak kenwood, ta ma tud direktni prenos. Je pa tako da ta dva korenjaka sta bolj za težja fizičnja opravila (gnetenje itd), kot pa za tisoč in eno stavr. Recim pri bošu dobiš nastavkov ni da ni, tu je vse bolj skopo in drago. Je pač namenjeno bolj zahtevnim opravilom, posaledično bolj trdoživo grajeno

MOrda še kak moulinex?* Ti imajo kar pestre in zanimive multipraktike.

kam jih iti ogledat? kak big bang,k merkur, morda merkator? Nakup? avstrija, italija..

povej ko se odločiš za točno določen model (če se boš odloču) ti lahk jaz za Ita cene zrihtam pa vidiš kje si. Recimo unieuro ima dostikrat fajn znižane zadeve, če stisneš še kak mesec, dva imaš črni petek. drgač mediaworld.it pa lahk gledaš ta čudesa , mediamarkt v avstriji ta ti bo bližji
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hvala, visek_izobrazbe . :D Jej kako si občutljiv :valjamse: .

Ja, super, tudi Italija pride v upoštev seveda, samo ne spoznamo se preveč tam. Tako da - JA, z veseljem bi te poprosil za informacijo.

Zakaj sem začel ciljati Kitchen aid - ker naj bi bil robusten. Moja uporablja multipraktike že od vedno, prvi je bil Gorenje seveda, odličen stroj. Hotel sem povedat, da se kot "multipraktik" uporablja samo funkcija sekljanja čebule ali paprike in to v malce večjih količinah takrat ko se kuha golaž (čebula), ali pa ozimnica. Pa gnetenje testa - pa še tisto ga mimogrede naredi v skledi, ko peče kruh (dvakrat tedensko). Vsi ostali priključki,ki jih je miljon, se ne uporabljajo.

Za vsakodnevno delo v kuhinji imamo pa male strojčke za sekljanje, pa palični mešalnik, ki je pa zares vsestranski itd. Multipraktik je za vsakodnevno delo prevelik.
Toda gnetenje testa je ena funkcija, sekljanje pa druga, težko gresta skupaj v eni mašini, vsaj pri nas se ne obnese.

Kaj bi morda še imel poleg gnetenja in sekljanja ... zares uporaben sokovnik, tak da je uporaba in čiščenje zares spretno. Pa salamoreznico, ki jo pa že imam, Gorenjevo iz litega aluminija, močno kot bik in dokaj enostavno za pucat. Takih ne znajo več narediti (sem prepričan).
 
Nazadnje uredil moderator:
Hvala, visek_izobrazbe . :D Jej kako si občutljiv :valjamse: .

Ja, super, tudi Italija pride v upoštev seveda, samo ne spoznamo se preveč tam. Tako da - JA, z veseljem bi te poprosil za informacijo.

Zakaj sem začel ciljati Kitchen aid - ker naj bi bil robusten. Moja uporablja multipraktike že od vedno, prvi je bil Gorenje seveda, odličen stroj. Hotel sem povedat, da se kot "multipraktik" uporablja samo funkcija sekljanja čebule ali paprike in to v malce večjih količinah takrat ko se kuha golaž (čebula), ali pa ozimnica. Pa gnetenje testa - pa še tisto ga mimogrede naredi v skledi, ko peče kruh (dvakrat tedensko). Vsi ostali priključki,ki jih je miljon, se ne uporabljajo.

Za vsakodnevno delo v kuhinji imamo pa male strojčke za sekljanje, pa palični mešalnik, ki je pa zares vsestranski itd. Multipraktik je za vsakodnevno delo prevelik.
Toda gnetenje testa je ena funkcija, sekljanje pa druga, težko gresta skupaj v eni mašini, vsaj pri nas se ne obnese.

Kaj bi morda še imel poleg gnetenja in sekljanja ... zares uporaben sokovnik, tak da je uporaba in čiščenje zares spretno. Pa salamoreznico, ki jo pa že imam, Gorenjevo iz litega aluminija, močno kot bik in dokaj enostavno za pucat. Takih ne znajo več narediti (sem prepričan).


bom mal čekiral pa ti magari na ZS javm
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ma - javi javno, ni problem. Saj veš, dober glas itd ... Naj ima še forum kaj od tega.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Čudno :sprasujemse: ... nič niso skočili v luft, ko sem odkritosrčno povedal, da za golaž pripravljam čebulo v multiju ? :sprasujemse::valjamse:
 
Ma - javi javno, ni problem. Saj veš, dober glas itd ... Naj ima še forum kaj od tega.


https://www.unieuro.it/online/Picco...obot-da-Cucina/?dFR[categories.lvl3][0]=C7404

nekaj jih je okej znižanih, je pa vprašanje če je to kar iščeš

jaz bi na tvojem mestu prašal še semle (gugl translejt v ita pa je)




info@inoutletvigonovo.it sem pa gospodičnam sporočiš svoje želje (mejl najdeš če iščeš inoutlet elettrodomestici pradamano (to je velik nakupovalni center)). NImajo pa nekih hudih zadev oglaševanih na netu (niso tak tip trgovine). Dobiš pa precej brandov tam, po moje tud kake kitchenaide, kenwode in podobno

pazi kaj ti bo pislo ko ti bo posredovala ceno ali bo iva inclusiva ali esclusiva (tedaj morš prištet še 22 % davk)


ti pa povem da me pri njih smegova plinska plata (tista z vrha ponudbe) pride 400 € cenejš kt pri nas
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ok, hvala zares. Verjetno bom šel pa v Grac ali Celovec ... italija mi je nekako tuja. Vsekakor bom pa iskal nekje v tujini, ker verjamem da pri nas ni izbire. Januarja grem v holandijo, ni vrag da vmes ne bom nekaj našel. Če bo pa danes crknilo (naša bo danes spet malce coprala tam v kvhinji ) - grem pa definitivno drugi teden nekaj iskat.