multimedijska naprava 2 din (gps, tv, bt,...)

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
po neuspelih poiskusih nalaganja novih map v ford mondeo se zanimam za nakup 2 din naprave iz ebay . sicer me mika bolj univerzalen model. kar pogosto menjam avto, od 6 mescev do enega leta in bi bilo fajn če bi samo menjal avtoradijo in blendo, če je potrebno. sedaj pa sledeče vprašanje za Jancha in ostale.
Gledam naprave za dobrih 300 dolarjev. Na kaj moram paziti da bo dobro delala navigacija npr z IGO PRIMO, da bodo delovale vse komande na volanih in displayu na števcih, dobro delovanje bluetooth, predvajalnik divx z sd oziroma usb, ipd....
a ima kdo kakšne izkušnje z temi 2 dinskimi napravami?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.383
725
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kar se tiče komand na volanu, ne verjamem, da je kdo tukaj, ki ti bo upal garantirat 100% združljivost univerzalnega modela na različnih avtomobilih. Zato pa imaš na ebayu te naprave, ki so glede vlanskih funkcij, kompatibilne le z določenim modelom avtomobila. Ne gre to križem kražem (močno, močno dvomim). Lahko pa seveda napravo na različnih avtomobilih normalno uporabljaš preko TFT LCD zaslona. Najbolje, da preden se odločiš za nakup, o specifičnih zadevah povprašaš prodajalca.
 

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
300 eur ni malo, pa bi se rad preprical kako pa kaj.
Janch' ali si imel priložnost tudi slišati in videti v živo kaj takega?
Kakšen je bil kaj zvok in pa sam izgled, ali je bil na izgled in otip videti china stil?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.383
725
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kot sem že v prejšnji temi napisal, sem se že srečal s podobnimi zadevami, nedavno recimo z enim modelom, ki je specifično prilagojen za novega megana. Žal se ne spomnim modela naprave, vem samo da je bil kitajskega porekla, kupljen na ebayu. Sem pa bil pozitivno resenečen. Zelo lep design, popolna vizualna integracija v armaturo. BT delal izredno lepo in čisto, prav tako povezava preko FM. Mislim, da je imel 4x50W outputa, tako da je lepo poganjal original ozvočenje v atomobilu. Display (HD) lepo odziven z visokimi kontrasti.
Edina zadeva, ki me je rahlo zmotila, je pomanjkanje RAM-a (64 MB) kar je praksa večine vseh teh novejših naprav, zato Primo ni deloval najbolj tekoče, vendar še vseeno dovolj za povprečno uporabo.

Glede na tvojo bojazen za "na otip in vizualno china" stil naprave pa je stvar okusa. Jaz nisem imel tega občutka, saj konec koncev, katero čudo tehnike dandanes pa ni narejeno na Kitajskem? Še popularne iPade delajo in sestavljajo otroci tam, v sweatshopih..
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Za kateri avto pa gre,če ni skrivnost glede nato, da te zanimajo tako specifične zadeve?

Univerzalni taki radiji se dobijo že od 200€ dalje.

Ups, moja napaka, gre za mondeo, sem spregledal.

Mogoče kaj takega: http://www.chinavasion.com/2-d...ocusmondeo-fit/

Žal nima tv, vendar tudi tisti ki jo imajo, imajo po večini mpeg-2, tako da pri nas loviš samo avstrijce in hrvate, žal.

Je pa skoraj zagotovo 128 RAM-a, pa tudi visokoločljivostni ekran ima, skoraj idealno.
 
Nazadnje urejeno: