München

avantgarda

Pripravnik
13. mar 2008
186
0
16
Pozna kdo kakšen hotel, penzion, b&b tam? Dve osebi, sredina aprila. Ne rabim v centru, glavno da je U-Bahn postaja blizu, da ima možnost parkiranja in da je cenovno sprejemljivo (cca 80€/noč).
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Midva s kolegom sva imela rezervacijo v CREO Living hotelu.. Zelo poceni in izgleda lep.. Nisva pa šla potem tja, ker sva imela zrihtano na Couchsurfing spanje.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.189
8
38
Murska Sobota
http://www.motel-one.com/en/hotels/munich/hotel-muenchen-city-ost/#t=hotelinfo

Odlična veriga hotelov, je pa tale direkt ob železniški postaji. Pa še frančiškaner pir je v hotelu.... 2,90 EUR.... odlično!
cheer.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Sicer malo stara tema, pa vseeno.

V kratkem peljem mulce v tehniški muzej v München. Kakšen predlog, kje je najbolje parkirati in s čim se potem do tja zapeljati, da človek ne kupuje tiste vinjete.

Prejšnji teden sem se sicer peljal skozi center brez vinjete, pa še čakam, če sem ostal na kakšni kameri
evil.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
jaz sem vedno tam čisto v bližini parkiral pa nisem imel nikoli vinjete in še tudi kazni nisem imel.
Drgače pa imaš v Garchingu (nasproti letališča) pri trgovini mercedesov ( ne moreš zgrešit) tudi postajo in vlak do centra.
Variant je verjetno pa še več.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem ga ponavadi pustil kar na Neuperlachu, pri trgovskem centru PEP (U-bahn je potem kar v samem centru). Sicer pa išči na googlu P+R, tega je več. Eden, bližje obvoznici je recimo pri Ottobrunnu.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Še eno vprašanje - je slučajno možno Umweltzone nalepko kupiti kje na poti? Če prav razumem, mora biti to TüV ali kaj takšnega, da imajo podatke o vozilih.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Menda ja... Tam, kjer opravljajo tehòncne preglede... Ali pa kaksen vecji avtoservis... Samo jaz je nisem nasel pred leti... Pa smo potem vseeno sli v mesto...

Najlažje je iti do AMZSja... Kjer ti jo naredijo za cca. 15€ (za člane AMZS je dobrih 10€)... Pa imas potem mir za vse vecne case... oz. dokler ne bos zamenjal avta
wink-1.gif
...

http://www.amzs.si/si/439/Eko_nalepke_za_nemska_mesta.aspx
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Tokrat sem šel še brez te nalepke in se spet malo (že drugič v dveh tednih
evil.gif
) vozil po Umwelt coni. Če bi šel še enkrat, bi si to nalepko res nabavil. Sicer izgubiš precej časa s tem, da parkiraš in se voziš z javnimi prevoznimi sredstvi. Sicer jih zagovarjam, vendar pa v Münchnu v centru res ni pretirane gneče in bi z avtom lepo parkiral tam, kjer želiš (pač v kakšni avtohiši).
Kratek opis na blogu.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
443
-13
28
Slovenija
Ko sem jaz s kolegom pred nekaj leti pozno zvečer z avtom vpadel v München, je bilo v centru zaparkirano čisto vse do zadnjega kotička, sva pol ure krožila z avtom in na koncu parkirala zver v garažni hiši. Nisem še videl tako zaparkiranega centra, niti enega parkirnega mesta ni bilo prostega. Za 16 ur parkiranja v garažni hiši sva plačala 18 EUR.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Saj verjetno zasedenost zelo niha. Jaz sem sedalje preživel v Münchnu pet dni in nikoli ni bilo v centru posebne gneče. Sploh v kakšni parkirni hiši bi vedno lahko parkiral.
Da ni gneče, potrjuje tudi pisanje šefice hotela, ki sem jo spraševal, kje je najbolj primeren P&R - pa mi je odgovorila, da naj grem enostavno v center in bom brez težav parkiral. No, saj to je sicer v nasprotju s prizadevanji, da bi spravili promet iz centra, ampak tako pač je.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Da malo obudim tole temo. Starša zaradi nostalgičnih razlogov peljem za ene 2 dni v Munchen. Ker nisem bil tam že ene 15 let bi prosil za pomoč. Iščem hotel, da je relativno ugoden in čist, itak se bo samo prespalo tam, nuja je parking, da lahko tam pustim avto in blizu U-bahna, ker se bomo premikali z javnim prevozom. Kakšna je tam zdaj situacija s temu umwelt nalepkami za avto? Moram vedeti še kaj drugega?

Hvala za pomoč.
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Glede parkinga.....parkiraj tam pri "oktoberfest placu" nekje (a je to ta nostalgija? :p)

To je tam poleg Schwantaler strasse.....kjer majo kolodvor. Parking hiš okol zadost....center tist za vidit pa tud cca 30min peš (oz vi z U/S banom itd)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ma jaz bi rad parkiral avto pred hotelom, pa da se ne ubadam z njim potem dva dneva.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Kaj se je pa zgodilo s hotels.de, airbnb in drugimi stranmi, kjer se najde dobre lokacije?