Motoristična oprava

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Kako bi zgledala kombinacija tekstilne jakne in usnjenih hlač si itaq že sam odgovoril.
Jaz recimo prisegam na tekstilne zadeve. Oboje imam tekstilno, material pa je: 500D AIRGUARD®

Usnje bi imel samo v dveh primerih:
- če bi vozil čopera, potem bi imel usnjeno jakno in hlače z resicami,
- če bi pa vozil SPORT motor na katerem ležiš bi pa imel usnjeni kombinezon.

Na ta dva motorja paše usnje ... vse je pa stvar okusa, nikoli se ne ve, kdaj mi bo zapasalo usnje, ampak zaenkrat mi ne odgovarja.
Vsekakor če mene vprašaš si kupi črne tekstilne hlače z podlogo, ki se da odstranit .
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.931
293
83
tam ko se terc po tori rola
Jaz se pa ne obremenjujem preveč zaradi tega, kako bo komu izgledalo, kako sem oblečen. Jakna usnjena, hlače goretex. Goretex jakne pa nisem obleke že celo leto -se preveč znojim noter. Le v hudem mrazu bi jo dal gor, takrat se pa tako ne vozim.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kolega je podobno oblečen, gori v usnju, spodaj v tekstilu pa gre normalno skozi, ni čeh.
Če si se odločil za tekstilne hlače so večinoma itak v črni barvi, tako da tu ni nekega pametovanja.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ne glede ali si ali nisi "čeh", neka normalna kombinacija mora bit, da ne izpadeš čudak.
Sem gledal malo slike in sem videl, da so nekateri imeli tekstilne jakne in usnjene hlače in moram reči, da niti ne zgleda tako "pšemekovo" . Konec koncev pa ima vsak svoj okus. S tem, kaj si mislijo drugi se pa ne obremenjujem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.846
113
Zgoraj usnje, spodaj tekstil se mi osebno ne zdi pretirano slabo. Obratno bi verjetno bolj čudno zgledalo.

Ja saj sem se zapičil v tekstilne hlače (barva se ve kaka - črna
evil.gif
)...gledam pa predvsem z vidika da me nebo prepihalo. Vse ostalo je postranskega pomena.


-------------------------
OFF: ni dala žilca miru...včeraj priklopil akumulator, ter malo kresnil motor. Uff kje si pomlad
smirk-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
-------------------------
OFF: ni dala žilca miru...včeraj priklopil akumulator, ter malo kresnil motor. Uff kje si pomlad
smirk-1.gif

zmaga.gif
Nisi edini, mene je v soboto tudi prijelo, da sem se zapeljal malo po ulici.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Zgoraj usnje, spodaj tekstil se mi osebno ne zdi pretirano slabo. Obratno bi verjetno bolj čudno zgledalo.

Tudi sam menim enako. Sam imam doma tako tekstilno jakno in hlače kot tudi dvodelni poletni kombinezon. Tekstil oblečem samo v mrazu ali dežju. Bolj mi sede usnje, saj se med vožnjo ne napihne tako kot cordura. Za izlete je bolj primerna tekstilna oprema, saj saj ko stopiš z motorja v usnju izgledaš kot da te nekam fajn tišči.
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Jaz imam že od začetka usnjeno jakno in tekstilne hlače (cordura)
in kot vidim nisem edini. Če bi imel racerja (sedaj imam naked)
bi imel pa sigurno usnje-usnje (ali pa enodelni kombinezon)
Kombinacije tekstilna jakna-usnjene hlače pa še nisem videl.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
imava podoben motor, naked...
sam vozim 90% sezonskih voženj v naslednji kombinaciji; zgoraj usnjena jakna (Dainese, Clover), spodaj Draggin'Jeans hlače. ni mi vroče, ne prepiha me...
kadar je zunanja temperatura med 10°C in 15°C (recimo zjutraj, na poti v službo) dam pod Draggin'Jeans hlače še IXSov windstoper.
sploh kar se teh Draggin'Jeans hlač tiče je to en mojih boljših nakupov. nič ne prepihajo, pa spet v najhujši vročini ni nikoli vroče. ni mi jasno, pa vseeno... imel sem tudi alpinestarove jeanske ter neke jeanske iz TC-ja, pa sem oboje prodal. vedno mi je nekje pihalo v notranjost hlač, pa sem imel potem čisto skup potegnjenega piceka...
smile-1.gif


glede na jakno, ki si jo kupil, bi ti priporočal:
http://www.yamaha-kmc.si/si/draggin-jeans-hlace-silverback-i8266.shtml
gre za identično zadevo kot jo uporabljam jaz...

zgoraj tekstil - spodaj usnje; ja tudi meni se to zdi hecno...
sam sicer imam usnjene hlače (yamaha-dainese) pa jih ne nosim... mi ne sedejo...imam pretanka bedrca in meča glede na dolžino nog, pa mi plapolajo... še dobro, da sem se spomnil, jih bom danes podaril kolegu v klubu...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.178
871
113
Jaz prisegam na kombinacijo usnjene hlače, tekstilna jakna, pa ne zgleda nič češko. 11 let.
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Jz mam sicer dvodelni usnjeni kombinezon (motor je supermoto), sem se tako navadil da mi bi bilo cudno ce bi imel tekstil...
Sicer pa ne bo pomoje nic narobe ce imas spodaj vsaj za zacetek usnje zgoraj pa tekstil. Kolega ima vcasih tudi tako pa ni neke krize, samo da so hlace crne pa je
smile-1.gif


ps za ostale: naredu 20km z motorjem 3.1. beat that!
smile-1.gif


p.p.s. roke so mi odpadle od mraza
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.846
113
Saj sem takoj po objavi posta videl da prodajejo tudi tekstilne hlače...tako da je 'problem' rešen..le vnabavo moram iti.

Glede vožnje 3.1.
smile-1.gif
. V križišču, ga je moral kar nažigat, verjetno da je bil motor vsaj za silo ogret.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.798
2.105
113
za šankom

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.846
113
Ko je že govora teh hlačah...kako je pa z zadrževanjem vetra?

ker jaz bom predvsem gledal za dobro vetrno zaščito..da ne bom čez 15 let jokal kako me trga v kolenih in sklepih...
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
meni jih ne prepiha...
evi, sem zdaj probal na njih, zrak sicer gre skozi ko pihneš, pa vendar če si dam hlače čez usta ne morem dihati... na kolenih so dodatno podložene.
sicer pa, če vprašaš zdravnika, trganje se ne pojavi zaradi tega, pač pa zaradi obrabe... le zakaj potem revmatična obolenja zdravijo s hladilnimi obkladki?