Moskva

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
Pri Adriini jesenski akciji sem rezerviral karto za potovanje v Moskvo (potujem konec oktobra). 120€ za povratno vozovnico se mi je zdela odlična naložba. Priznam pa, da nisem vedel, da za Rusijo potrebujem vizo. Ki se menda dobi tako, da potrebujem neke vrste vabilo iz Rusije iz hotela oz hostla, kjer bom živel. Stvar pa je v tem, da ne bom živel v hotelu oz. hostlu, ampak v privatnem stanovanju, ki sem ga našel na internetu... Kaj torej naj storim? Se komu kaj svita?

Sicer pa - tisti, ki ste tam že bili - na kaj moram biti pozoren, česa ne smem zamuditi, kaj je treba videti, česa se naj izogibam, kje se poceni prehranjuje in pije itd.
smile-1.gif


Hvala.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.754
152
63
Vabilo naj ti pošlje najemodajalec stanovanja. čeprav to boš težko dobil. Potem na letalu boš dobil migracijsko karto. Izpolnjeno ti mora poštempljati verjetno občina. Sicer boš imel težave s policaji. Ne vem, nam je to štempljal hotel, kjer smo se prijavili samo zaradi tega štemplja in vabila. Da se dobiti tudi te štemplje na črno samo ne vem kako in kje. Za videt je pa marsikaj, Kreml s 3 muzeji, vsi so hudi. Pa cel kup trgov z muzeji in galerijami. Zdele bo že kar pihalo gor tako, da se dobro obleči. Kapa obvezna.

lp
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Vizo dobiš pri Reneeju, Rožna dolina cesta XVII, LJ, malo pobrskaj po netu za telefonsko. Potrebuješ pa nezgodno zavarovanje in po možnosti kakšno potrdilo kje boš nastanjen v času bivanja.
Na meji (letalu) dobiš listek, ki ga moraš izpolnit, podatke v bistvu prepišeš z vize, recimo kdo te vabi v državo itd.
Ko prideš gor se moraš v roku 1-2 dni prijavit na immigration, ne vem pa kako to zgleda če si v privat stanovanju, jaz sem bil po hotelih in so vse uredili oni, sem jim samo dal listek, ki sem ga izpolnil na meji in je bilo rešeno.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Kot so ti že odgovorili, vizo dobiš pri aganciji Renee, cena je bil nazadnje 80€. Oni zrihtajo vsa vabila in podobno. POZOR - previr, da tvoj potni list ni nikjer poškodovan, predvsem na pregibih na strani, kjer je slika, saj v nasprotnem primeru ne boš dobil vize! Tudi 2mm raztrganina ne valja!

Praviloma potrebuješ zavarovanje za tujino - jaz nazadnje nisem mogel dobit letalske karte, dokler nisem predložil dokazila o zavarovanju v tujini.

Tisti listek, ki ga dobiš na letalu moraš obvezno izpolnit in ga vrnit ob izhodu iz države, drugače te lahko doleti kazen v višini skoraj 400€. Če boš v privat stanovanju, potem račun d najema in pa podpis najemodajalca.

Na poceni hrano in pijačo pa skorajda lahko pozabiš. Sicer imaš predele z drago prehrano in pijačo in predele z cenejšo hrano in pijačo. Vendar so predeli s cenejšo hrano in pijačo še vedno precej dražji, kot pri nas. Ni Moskva zastonj najdražje mesto na svetu... Kakšni McDonaldsi pa imajo kulturne cene.

LP
Gargy
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Ah, da se jest čisto normalno za normalne cene, če je kriza pa kupuješ hrano v kioskih po smešnih cenah. Če boš v privat stanovanju boš lahko kaj skuhal sam, cene hrane v trgovini so precej nižje kot pri nas.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Zanimivo, da v mojih obiskih Rusije (Moskva z 200km okolico) nisem našel nobenih takšnih trgovin, kjer bi bilo precej ceneje, kot pri nas. Kvečjemu je malenkost ceneje, nekatere stvari pa celo dražje. Poceni so edino kakšni domači ruski izdelki, ki so pa totalno ogabni za jest (kot velika večina ruske kuhinje)...

LP
Gargy
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Res je da nisem delal ozimnice, ampak kupoval samo za sproti, ko sem bil za nekaj dni gor, zato lahko govorim samo za sadje, brezalkoholne pijače, mlečne izdelke in podobno, in se mi je zdelo ugodno.
Tudi v levih trgovinah nisem kupoval, v Peterburgu sem kupoval v trgovini pod hotelom, v Moskvi pa v trgovini pred južnim vhodom Ohotnega Rjada.
V Peterburgu sem jedel v restavraciji na Nevskem prospektu za 10-15€ brez težav, v restavracije, kjer je bil zunaj parkiran Maybach pa nisem stopil, tako da tamkajšnjih cen ne poznam :)

Mogoče pa me spomin vara, tako da ti ne bom pretirano ugovarjal, če si preživel gor več časa od mene boš bolje vedel...
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Jst sm včeraj dobil oz. so mi potrdili vizo brez problemov na ambasadi v LJ, z vabilom hotela. Letalsko karto pa sem dobil in sicer sem jo kupil 1 mesec pred odhodom za 165€ z Lufthanso na relaciji: ZG - Munchen - Moskva, če pa bi letal iz LJ pa bi moral plačati 375€. Ko jebe ta naš Brnik in Adrio...
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Ja vizo dobit za Rusijo ni tko zlo enostavno, pa še rusko veleposlaništvo v LJ je kr neki, tako mutijo da te boli glava. Je boljš da ti vizo uredi kdo drug.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
KSZ, pa smo si pa res različni! Jaz že tisti teden ali dva, vsako leto v Egiptu, z muko prenašam ruse, da bi pa to moral še plačati in toliko komplicirat, da bi dobil vizo, se mi pa zdi čisti absurd
smile-1.gif