Monitor blešči

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Pozdrav,

je kaj za narediti, imam monitor LG 32K650F-B in DELL P2719H.

Oba bleščita, ko je sonce od zadaj (za mojim hrbtom oz. pred monitorjema). Je kaj za narediti? Ne bi rad imel vedno temne sobe, se dobi kakšna folija ali sprej ali bilokaj?
Mogoče kakšna folija za na šipo okna?

tnx
P.S. Zakaj na mobitelu ne morem slike dodajat v post?

mntra.jpg
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Ja, to pa ni opcija, žal (bolj majhna soba in trenutna postavitev najbolj optimalna).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Če prav vidim, sta oba monitorja mat (nista svetleča kot cenejši laptopi ali pa applovi monitorji?), kar je dobro, tako da s tega vidika kaj več ne moreš narediti.

Zaresna rešitev so žaluzije (te bi bile super, ker lahko granularno spuščaš željeno količino svetlobe v sobo), zavese ali tenda zunaj na fasadi...

Včasi smo poznali še nekakšne temne plastične (steklene?) filtre proti bleščanju slike monitorja, vendar sem zadnjega videl pred slabimi 15imi leti na 15-inčnem LCDju... Ne vem če jih sploh še delajo v dimenzijah današnjih monitorjev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Včasi smo poznali še nekakšne temne plastične (steklene?) filtre proti bleščanju slike monitorja, vendar sem zadnjega videl pred slabimi 15imi leti na 15-inčnem LCDju... Ne vem če jih sploh še delajo v dimenzijah današnjih monitorjev.
Danes se dobijo kot privacy filter. Zanesljivo v laptop dimenzijah, ne vem pa za monitorje.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Če prav vidim, sta oba monitorja mat (nista svetleča kot cenejši laptopi ali pa applovi monitorji?), kar je dobro, tako da s tega vidika kaj več ne moreš narediti.

Zaresna rešitev so žaluzije (te bi bile super, ker lahko granularno spuščaš željeno količino svetlobe v sobo), zavese ali tenda zunaj na fasadi...

Včasi smo poznali še nekakšne temne plastične (steklene?) filtre proti bleščanju slike monitorja, vendar sem zadnjega videl pred slabimi 15imi leti na 15-inčnem LCDju... Ne vem če jih sploh še delajo v dimenzijah današnjih monitorjev.
Ja, mat sta oba. Z zavesami je se slabse ker so cisto bele, sem ugotovil.
Ok, tnx. Bom dal roleto malce dol, pa bo ze.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Tu nimaš kaj nardit kot zatemnit ali prestavit. Če je svetloba pod takim kotom, da se ti v oči odbije bo vedno nekaj odboja neglede na to kaka je površina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Imam enako težavo v službi. Strešna okna... ne vidim al je črno al temno sivo al modro na zaslonu.
Malo sem rešil, da sem si naredil strehico nad monitorjem iz kartona. Ne zgleda lepo, malenkost pa pomaga.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: B81