Moj M

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.807
80
48
Na Samsung S22 sem si inštaliral Mercatorjevo aplikacijo Moj M in dodal družinsko Pika kartico (s katero lahko tudi plačam). Pridem na blagajno, na telefonu se ustvari QR koda, ki jo blagajničarka potem skenira. Vendar ji je na terminalu napisalo "ni dovoljeno". Par poskusov in vedno isto. Na koncu sem potem plačal s kartico.
Šele kasneje sem se spomnil, kaj pa če je krivo to:
- ali mora biti NFC vklopljen
- ali mora na telefonu biti kakšna vrsta zaščite (PIN, geslo...), ker jaz ga namreč trenutno nimam... samo podrsam po ekranu in se vklopi.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
Čakaj, kaj je to družinska Pika kartica? Imaš eno Piko pa si delite? Ima še kakšna druga oseba to Piko na telefonu? si šel po postopku, registracija etc?
NFC ni treba da je vklopljen, zaščita telefona je irelevantna.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.807
80
48
Čakaj, kaj je to družinska Pika kartica? Imaš eno Piko pa si delite? Ima še kakšna druga oseba to Piko na telefonu? si šel po postopku, registracija etc?
NFC ni treba da je vklopljen, zaščita telefona je irelevantna.
Ja, družinska in si jo delimo. Šel sem po postopku registracije. Prej je bila še na enem telefonu, vendar ko sem jo registiral na svojem, je zdaj na drugem telefonu neaktivna (kot sem prej pogledal).
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
Kako neaktivna? Ti tako piše? Na drugem telefonu je bila registrirana na enak email? Če je bila bi morala delati, če pa ni bila pa ima+ problem. Kliči support, ni druge.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.807
80
48
Kako neaktivna? Ti tako piše? Na drugem telefonu je bila registrirana na enak email? Če je bila bi morala delati, če pa ni bila pa ima+ problem. Kliči support, ni druge.
Ja piše na prejšnjem telefonu, da jo naj aktiviram. Na drugem telefonu je bila aktivirana na isti mail, tudi ustvari se QR koda.
No edino to bi še znalo biti.... na novem telefonu je tudi aplikacija Moje kartice, kamor sem prav tako vpisal št. mercatorjeve kartice. Lahko pa, da terminal v trgovini ne dovoli , ker je vpisana v dve aplikaciji. Jo bom odstranil iz "Mojih kartic", če pa še to ne bo pomagalo, pa res ne ostane drugega kot support.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.370
2.286
113
Če se uporablja QR koda, NFC nima veze! Se pač skenira vsakič nova QR koda in ni komunikacije med napravama.
Res plačuješ z Mercator kartico?
Plačevanje gre 100% preko NFC. Jaz uporabljam NLBPay.
Pazi, zelo pomemben je vrstni red.
Najprej vklop Podatkov IN NFC!!! Šele potem NLBPay!!!!
Aplikacija NLBPay se požene SAMO, če je vstop s prstnim odtisom ali KODO. Izbira poljubna.
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
264
386
63
Če se uporablja QR koda, NFC nima veze! Se pač skenira vsakič nova QR koda in ni komunikacije med napravama.
Res plačuješ z Mercator kartico?
Plačevanje gre 100% preko NFC. Jaz uporabljam NLBPay.
Pazi, zelo pomemben je vrstni red.
Najprej vklop Podatkov IN NFC!!! Šele potem NLBPay!!!!
Aplikacija NLBPay se požene SAMO, če je vstop s prstnim odtisom ali KODO. Izbira poljubna.
Kaj ti si prilagojen program? On govori o plačevanju z Mercator kartico ne pa NLBPay.

Mogoče vseeno poizkusi nastaviti kodo za zaklepanje telefona, glede na to, da gre za plačilno kartico. To da je pa ena Mercator kartica lahko aktivna samo na enem telefonu pa je by design in je vse ok.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ja piše na prejšnjem telefonu, da jo naj aktiviram. Na drugem telefonu je bila aktivirana na isti mail, tudi ustvari se QR koda.
No edino to bi še znalo biti.... na novem telefonu je tudi aplikacija Moje kartice, kamor sem prav tako vpisal št. mercatorjeve kartice. Lahko pa, da terminal v trgovini ne dovoli , ker je vpisana v dve aplikaciji. Jo bom odstranil iz "Mojih kartic", če pa še to ne bo pomagalo, pa res ne ostane drugega kot support.
Moje kartice nimajo nobene veze s tvojim problemom. Če pa želiš plačati s telefonom, mora imeti telefon internetno povezavo. Čisto možno pa je, tako kot pri drugih mobilnih denarnicah, da mora biti telefon zaščiten.
 

chili

Pripravnik
26. feb 2009
50
10
8
Na Samsung S22 sem si inštaliral Mercatorjevo aplikacijo Moj M in dodal družinsko Pika kartico (s katero lahko tudi plačam). Pridem na blagajno, na telefonu se ustvari QR koda, ki jo blagajničarka potem skenira. Vendar ji je na terminalu napisalo "ni dovoljeno". Par poskusov in vedno isto. Na koncu sem potem plačal s kartico.
Šele kasneje sem se spomnil, kaj pa če je krivo to:
- ali mora biti NFC vklopljen
- ali mora na telefonu biti kakšna vrsta zaščite (PIN, geslo...), ker jaz ga namreč trenutno nimam... samo podrsam po ekranu in se vklopi.
QR koda se vsakič na novo generira, ko zaženemo aplikacijo. Ima tudi časovno omejitev veljavnosti in poteče po določenem času (ne vem ali je minuta ali več). Ko QR koda poteče je potrebno aplikacijo Moj M zapreti in ponovno odpreti. S tem se generira nova QR koda.
Mogoče je pa tu težava, da se na blagajni čaka z odprto QR kodo, ki v tem času poteče?