Mobilni internet na prenosniku - kako?

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Načini, ki mi pridejo na misel (za mobilni internet)
* USB GSM modem
* mobilnik preko USBja
* vgrajena oz pcmcia GSM kartica

Nobenega od teh načinov še nisem probal.

Moj novi prenosnik ima vgrajen GSM modem, pa me zanima kako "dobiti" internet.
Vstavil sem svojo Tušmobil (brez naročnine) SIM kartico, vendar internet ni deloval.

Kakšno SIM kartico (operater, paket) rabim?
Cena seveda čim nižja, ker bi ga uporabil samo občasno v primeru izpada primarne povazave.

Dodatno vprašanje:
ali obstaja program, ki bi preko vgrajene GSM kartice vzpostavil telefonski klic (preko vgrajenih zvočnikov in mikrofona) na enak način kot klic z GSM aparatom?

Lep pozdrav,
Peter
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Katerakoli sim kartica, ki ima vključen prenos podatkov. Seveda moraš na računalniku pravilno nastaviti APN, username in password.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Če sim uporabljaš tudi za klicanje, potem je brezveze menjavati kartico iz telefona v modem. jaz v ta namen povežem računalnik in telefon kar prek bluetootha.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
malce off: ker nisem spremljal zadnje čase pokritosti, kako kaj kaže po novem s prenosom podatkov v T-2 in pri Tušmobilu? Kakšna je pokritost v Ljubljani? Kako leto nazaj sem imel t-2, pa je v Laibachu bolj žalsotno oz. čisto odvisno kje si bil, medtem ko je mobitel vedno potegnil. Pri Tušu se hvalijo da imajo dobr pokrito. Je kdo že sprobal?
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
malce off: ker nisem spremljal zadnje čase pokritosti, kako kaj kaže po novem s prenosom podatkov v T-2 in pri Tušmobilu? Kakšna je pokritost v Ljubljani? Kako leto nazaj sem imel t-2, pa je v Laibachu bolj žalsotno oz. čisto odvisno kje si bil, medtem ko je mobitel vedno potegnil. Pri Tušu se hvalijo da imajo dobr pokrito. Je kdo že sprobal?

Za T-2 mislim, da je na istem kot pred kakšnim letom, kar se tiče Tušmobila ter Ljubljane pa si spodaj poglej, kar je napisal in testiral FRIKENEJ pred kratkim:

KLIK

KLIK

Sicer pa predlagam klic na 070 700 700 za preverbo signala na posamezni mikro lokaciji (outdoor, indoor)

Če pa ti še zg. napisano ne zadostuje potem pa si enostavno nabavi prepaid TMB MINI za 3,99€, gor imaš 5€ ter testiraj po mili volji, tako boš sam videl za svoje lokacije ali ti ustreza.

Lp.