Mio SPIRIT 485 Full Europe

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
V petrolovi ponudbi sem zasledil, da so posodobili izbor izdelkov v svoji trgovini.
Ali se je že kdo srečal z navigacijsko napravo Mio SPIRIT 485 Full Europe? Na spletu nisem našel še konkretnega testa omenjene naprave.
Že dalj časa se odločam za nakup navigacije in ne morem več odlašati, ker grem v kratkem na potovanje.
Kaj imam še na izbiro v tem cenovnem rangu?
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Na izbiro imaš še WayteQ-ove mlinčke, ki ti jih bo zagotovo vsak priporočil.
cheer.gif

Več na : Alter forum
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Citat:
Uporabnik Nejc_L pravi:
Na izbiro imaš še WayteQ-ove mlinčke, ki ti jih bo zagotovo vsak priporočil.
cheer.gif

Več na : Alter forum

Nekako me je bilo strah, ko sem videl kaj vse je potrebno urejati, da ti "mlinček" deluje =)
Glede na to, da grem na pot čez en teden, ne bi rad naprave s katero sem bom moral hecati 14 dni
10.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za tak denar imaš največji razpon navigacij, med katerimi so dandanes minimalne razlike v vodenju in pokritosti, sploh če potuješ bolj po slo in ostali EU, tako da tukaj nima smisla filozofirati in iskati toplo vodo... Vprašanje je le, kaj ti bolj sede v oko in kako si sam angažiran. Lahko dobiš poceni zadevo visokega ranga in sam z malo truda in nekaj dobre volje naložiš navigacijo po lastni želji - v tem primeru predlagam enako kot kolega zgoraj, WayteQ recimo.. Če pa si bolj za "plug and play" varianto, potem seveda kakšen Garmin/Mio/Navigon s pred-naloženimi zemljevidi.
 
Nazadnje urejeno:

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
OK
smile-1.gif
Nekako ste tudi mene prepričali v tole škatlico.
Bom pa potreboval dobra navodila, da usposobim delovanje, ker bom to moral storiti precej na hitro.
Se mi izplača naročiti tudi TMC anteno? Odločam se nekak za model X990...vaše mnenje.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Priporočam model x950HD, če rabiš še Bluetooth, potem vzemi x960BT. Če boš potreboval navigacijo bolj za po slo in bivši jugi, potem mislim, da ne rabiš TMC-ja, če boš potoval v EU, potem je seveda priporočljiv, saj so prometne informacije na neprimerljivo višjem nivoju.
Za x990 mislim, da nimaš potrebe, saj Sygic Aura (katera edina potrebuje OpenGL strojno pospeševanje) mislim, da ne oddtehta razlike v ceni. Ostale navigacije pa itak na vseh modelih delujejo gladko.
 
Nazadnje urejeno:

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Ravno zaradi strojnega pospeševanja sem nekako gledal ta model, ker ne vemo kaj nam prinašajo posodobitve IGO programske opreme. Sicer pa bom navigacijo potreboval za potovanja po zahodnem delu EU. BT pa imam že v avtu in ga na navigacijski napravi ne potrebujem.
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Sem pa povsod zasledil uporabo naprave s priloženo paličico. Ali se da navigacijo upravljati tudi s prsti?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
No, velja tudi izpostaviti en (vsaj zame) zelo moteč bug pri x990 in ta je, da se naprava ne zna zbuditi iz spanja in je potreben reset. To je zelo moteče, kadar greš recimo iz avtomobila in daš napravo v spanje. Potem jo moraš za vsako snet iz nosilca, jo resetirati in ponovno zagnati Prima. Moteče in izguba časa. Upam, da se to v prihajajočih FW posodobitvah uredi.

Kar pa se tiče samega OpenGL strojnega pospeševanja, pa osebno mislim, da NNG ne bo šel v to smer, kar se tiče prihajajočih posodobitev programa in bodo ostali na isti kodi. Mogoče bodo samo dodali driver, ki ga bodo lahko dodatno izkoristile naprave z OpenGL, vendar v sami osnovi bo deloval normalno tudi brez tega...

sicer pa smo že totalno zašli, moderator nas bo
10.gif


edit: in ja, Prima lahko brez problemov upravljaš tudi z zatečenimi prsti..
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Se zavedam, da smo popolnoma zašli iz začetne teme, vendar ste mi rešili problem. Tudi to nekaj šteje
wink-1.gif



p.s. bom pa vsekakor potreboval dobra navodila, da to napravo usposobim do mojega dopusta