Mio moov 330u or sth else?

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Imam moznost dobiti nov navi za okoli 180eur. Uporabljal bi ga za okoliska potepanja po evropi in pri nas.

Kolegi pravijo da je to trenutno best buy, pa se bolj resno se lotevajo biznisa kot pri garminu. Je kaksna alternativa?

PS: ne potrebujem BT, Mp3 in ostalo saro.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem kupil Miota Moov 200 in sem zelo zadovoljen. Smo šli par dni nazaj na Hr in sem vzporedno imel novejšega Garmina 755W od frenda in je vsaj meni Mio bolje opravljal svoje delo. Sem imel tudi Garmina 250 in izmed teh treh bi se odločil za Miota.
 

JaniSOL

Zelenc'
5. apr 2009
10
0
1
Ker kupujem navigacijo in je izbira več kot prevelika, me zanima, kakšna je navigacija Becker in kako je z zemljevidi predvsem Slovenije in Hrvaške....

Hvala za info in lep večer še naprej!

Jani
 

janez

Zelenc'
22. avg 2007
2
0
1
Tudi jaz kupujem navigacijo, pa nimam pojma kaj kupiti.

Navigacija naj bi imela večji zaslon, TMC lane info,...
Vsebovala naj bi kartografijo celotne evrope, predvsem avstrije, nemčije, italije, francije in balkan (Hrvaška).

Katera naj bi bila best buy?
priden.gif

Pa nisem nabolj navdušen nad garminom (me nikoli pravilno ne pripelje čez karavanke
bonk.gif
).

Lep dan
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
trenutne mape ob nakupu so sicer solidne, jih lahko tudi upgrejdaš po nakupu. v osnovi so mape od navteq-a q3 2008, delujejo pa tudi novejše od monolita (2.2009). Becker sicer že dalj časa obljublja, da bodo kmalu na voljo za free upgrade tudi novejše mape kot q3 2008 ampak kdaj točno pa ti ne morem potrditi.

drugače pa je odvisno za kateri model se zanimaš. z098, z201, z100 Crocodile? Če nisi zahteven, ti bo z098 povsem zadostoval, saj vsebuje vse kar rabiš: slo meni, slo jezik, mape 48 evropskih držav, ima podporo za tmc, nima pa BT.

lp
 

karjola123

Zelenc'
20. jul 2009
3
0
1
Da ne začenjam nove teme...

Zanima me naslednje oz. kaj izbrati. Sem že prebral kar nekaj forumov, testov in mnenj in sem v svoj ožji izbor (glede na mojo nezahtevnost) sledeče naprave:

-Mio Moov 200u Adriatic Tour (Mio Moov 330u)

Tukaj se mi predvsem postavi naslednje vprašanje, ki bo ključ do moje dokončne izbire. Če kupim napravo v Italiji - kje dobim Adratic tour? Mogoče na .... (pm?) oz. če kupim pri nas, dobim Adriatic tour - rabim še Italijo.

Ali se da na ta Mio dat IGO8 (vem, da so razlike v softweru med Mioti kupljeni pri nas in v zahodni evropi)

ali pa naj izberem Garmin Nüvi 205 (brez kart)?

Hvala za pomoč
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Za Slovenijo velja - za 199 EUR imaš pri Mio Moov 330u karte celotne Evrope tja do Belorusije, Ukrajine... vse skupaj je v internem pomnilniku (2 Gb) + 2 nadgradnji v roku leta dni zastonj. Karte Slo, Hrvaške, Bih, ipd. so od Monolita oz. Mirea - torej dobre.

Na Mio se lahko naloži (prost SD slot) iGo8/Amigo in si ob zagonu izbereš, kaj boš uporabljal.
 

tim55

Zelenc'
14. sep 2009
2
0
1
žio vsem, sem čist slučajno naletela na tale forum, ker imam miomoov330 europe plus in mi marsikaj ne štima. seveda pa sem poleg tega še popoln laik pri navigaciji. imam dvd mio desk, nimam pa nobenih kart. in tako ne morem naložiti karte pa pc. sploh mi ni nič jasno, kako naj to delam. vsi govorijo sammo, kako si lahko planiraš poti, kako si urejaš, kako dodajaš. ali si lahko kdo vzame veelikooo časa in mi vse podrobno razloži. hvala vnaprej .
 

botr

Zelenc'
2. avg 2007
29
0
1
Kje in kako pa lahko izvedeš brezlpačno nadgradnjo kart na MIO-tu?
confused-1.gif
Naš stari ga namreč ima, ampak o tem nič ne ve, niti v dokumentaciji nič ne piše.
Hvala že vnaprej.

LP
Botr