Miles&more...

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Ok, kaj je s tem klubom? Sem malce snifal pa po pravici povedano nasel nobenih pametnih laicnih odgovorov. Vse deluje bolj na bazi neki obljub, sicer mi je jasno da ni ravno tako.

Kot mi je jasno so na carterjih vnaprej dolocene milje, na ostalih pa po razdaljah, nekateri dajo se vrednost karte gor pa dinersova je fajn, ker milje ne zapadejo (ob dolocenih pogojih), bolj me zanima koliko milj moras sploh napraskat, da jih lahko koristis, kje hudica najdem te infote etc. Ker nekaj milj bi se mi mogoce celo nabralo pa ce je kaksen bonus zakaj pa ne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Kakšnih obljub? Pravila so jasna.
Ko letiš, nabiraš milje. Količina je odvisna od razdalje in od tipa karte (razreda in potem tudi tipa karte znotraj razreda, ze LJU-MUC lahko recimo dobiš 2500 milj ali pa le 125 milj). 30T ne leto je potem srebrna kartice (glavna ugodnost: vstop v poslovni slaon tudi z economy karto), za 100T na leto zlata (vstop v senatopr salon). Obakrrat tudi določene prednosti na čakalni, bonus pri miljah, pri zlati še upgrade kuponi ipd. To je od statusnih milj, zraven dobiš še nagradne (obojih je približno enako brez bonusov). Pokuriš jih lahko za upgrade ( www.worldshop.eu ...
In to je vsa umetnost (no ja, še kaki triki so ampak za nekoga, ki nima niti osnovne kartice, niso aktualni).
Aja, na čarterjih ne bo vsega skupaj nič nabral. Pri večini milj itak ni ...
 
Nazadnje urejeno:

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
..
In to je vsa umetnost (no ja, še kaki triki so ampak za nekoga, ki nima niti osnovne kartice, niso aktualni).
...

A se da kaj več zvedt,.. mi malo zmanjka do srebrne,..
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Ok, v osnovi stekam zadevo. Rad bi pa zvedel ne vem, koliko milj moras zbrat, da imas dolocene bonuse (poleg vstopov v salon, popustov etc.), konkretno me zanima ne vem za nagrade, brezplacne karte ipd. Tega pa nikjer nisem zasledil napisanega. In bi pac rad tako malo na oko videl, kje bi stal z zadevo, ce je sploh smiselna. To me zanima, ne vem, stevilo milj, da lahko koristis karto ipd.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
..
In to je vsa umetnost (no ja, še kaki triki so ampak za nekoga, ki nima niti osnovne kartice, niso aktualni).
...

A se da kaj več zvedt,.. mi malo zmanjka do srebrne,..
. A za nabiranje statusnih milj? Predvsem se na newsletter naroci in spremljaj spletno stran, so vcasih kake akcije z dodatnimi statusnimi miljami. Tako sem se jaz nazadnje pripraskal do podaljsanja zlate (ker ne potujem vec toliko kot vcasih)
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Jaz sem jih tudi zbiral, ampak nisem toliko letel, da bi dobil kaj pametnega. Zdaj pa vstope v salone rešujem z Diners kartico, s katero lahko lahko grem v njihove salone. Niso ultra tahudi, ampak boljše pa še vedno, kot na navadnih klopeh na letališču, pa še za pit dobiš
wink-1.gif
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Matjaž, a z Diners kartico (od Adrie) prideš tudi v Lounge? free?
Samo v Dinersov Lounge al tud v Star Alliancov Lounge? mal več povej o tem..
wink-1.gif


Kolega ima Srebrno od Turkisha in je noro. Free jesti/piti/wifi/kavči ipd....
Bi blo za imet tole plastiko
smile-1.gif
. čeprav zmeri nabašem na "Y" karte z minimalnimi miljami....
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Y še zdaleč niso minimalne milje ...
Probaj kak G ali T, recimo ...

Z diners kartico (katerokoli) greš lahko v Lounge, s katerimi ima Diners pogodbo. V večino Star alliance ne. WiFi? V veliki večini Star alliance Loungeov že ne, vsaj zastonj ne. Kje je, je kar od letališča (Dunaj, Lj ...). Zastonj je v Zurchu, dobiš voucher ...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
sem videl ja,.. se bo treba mal zmigat, pa kam se letet
smile-1.gif


sem ravno videl da sem dobil za let madrid ljubljana 125 milj
smile-1.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik japke pravi:
Matjaž, a z Diners kartico (od Adrie) prideš tudi v Lounge? free?
Samo v Dinersov Lounge al tud v Star Alliancov Lounge? mal več povej o tem..
wink-1.gif


Kolega ima Srebrno od Turkisha in je noro. Free jesti/piti/wifi/kavči ipd....
Bi blo za imet tole plastiko
smile-1.gif
. čeprav zmeri nabašem na "Y" karte z minimalnimi miljami....

Hm, na mojih relacijah ima Diners svoje Lounge, enkrat pa ga niso imeli in sem vprašal na info ter so me poslali na enega, ki je imel pogodbo z njimi. Sori, samo za Star aliance pa ne vem.
Če ti povem po pravici, mam js Diners izključno za letališča in v življenju nisem z njo zapravil niti € preko nje. Tistih par € "naročnine" se mi je že zdavnaj izplačalo. Sej, ne da si želim nekega luksuza, sam tulk, da lahk grem nekam, kjer je bolj mir, pa boljši stoli, kaj za jest in popit, pa internet...
Edino, če gresta 2, na eno Diners ne gre, ker moraš nekaj doplačat pri vstopu v Lounge. Midva imava kar vsak svojo, pa rešeno.

Milj pa se mi ne da zbirat, ker navadno kombiniram med različnimi letalskimi združbami...pač odvisno, katere karte so takrat cenejše. Sicer pa 1-2 x mesečno ne nanese glih velik, tak da je to zame vse skupaj kr neki.


Mater...že celo poletje nisem nikjer bil in kolikor sem prej sit letališč, jih zdaj že mal pogrešam
wink-1.gif
 

KRT

Zelenc'
13. jul 2009
20
0
1
Moje izkušnje z Miles&more kartico so zelo dobre.
Predložitev kartice namreš čudežno rešuje razne težave in situacije na letališčih, čeprav ni to nikjer zapisano ali pa družba sploh ni v sistemu M&M. Npr. prtljaga, boljši sedeži, zamuda na letalo, check na okencu poslovnega razreda kjer ni gužve, zadnji dan odpovedana karta, predvsem me pa res dostikrat premestijo iz ekonomskega v poslovni razred, seveda s karto ekonomskega. Vedno ko na letališčih nekaj gnjavim ali prosim pokažem kartico in so takoj vsi bolj prijazni in ustrežljivi
smile-1.gif
Glede da osnovna ne prinaša nobenih stroškov jo priporočam vsakemu, tudi če letiš 1x na leto.
Zdaj imam srebrno Frequent Traveller je stvar še boljša.
Milje lahko zelo uspešno dodatno zbiraš z raznimi akcijami, ki ti jih pošiljajo po mailu, ter hoteli. Po mojih izkušnjah tudi v hotelih s kartico takoj dobiš drugi status. Recimo Best western so mi samo na podlagi enonočnega spanja, kjer sem uveljavljal milje, poslali še njihovo Zlato kartico.

Predvsem in najbolj pomembne so mi pa drobne usluge, ki jih dobiš s kartico in s katerimi se lahko izogneš glavnih tokov na letališčih. Jo priporočam.