Microsoft Office 2019 licenca "pokvarjena"?

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
937
90
28
Ljubljana
Pozdravljeni,

nisem še prebrskal celega neta, sem se najprej obrnil kar sem.

Predzgodba:
Žena je dobila v službi licenco za Office 2019 Pro (mislim, da je VL). Zadeva je lepo laufala do dne, ko je hčerka v glasbeni šoli dobila u/p za Microsoft Teams.

Včeraj zaženem Excel in vidim, da je hčerka "integrirana" v vse Office programe in vidim, da je zbirka neaktivirana!

Že tako in tako stalno pljuvam po majhnomehkemu, pa vidim, da kar upravičeno.
 

Priponke

  • Office aktivacija.jpg
    Office aktivacija.jpg
    86,5 KB · Ogledi: 220

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na misel mi pade napačna povezava hčere in licence. Odjavi hčer in prijavi ženo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Kolikor je razvidno iz errorja imaš nemeščeno Professional Plus verzijo, za katero hčerka, ki je sedaj prijavljena, nima licence (ima pa za Home and Business). Verjetno boš moral nazaj aktivirat z ženino licenco iz službe, kako je pa odvisno od tega, za kakšno licenco gre oziroma kako je bilo v osnovi aktivirano. Ali pa uporabljat Home and Business s hčerino licenco oziroma vsaka svojo verzijo pod svojim računom.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
937
90
28
Ljubljana
Bom poskusil še tako, da bom ženi kreiral MS account.

Office je bil aktiviran z inštalacijsko kodo, ob aktivaciji ni bil vpisan noben račun, zato je bil čisto "deviški".
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Pozdravljeni,

nisem še prebrskal celega neta, sem se najprej obrnil kar sem.

Predzgodba:
Žena je dobila v službi licenco za Office 2019 Pro (mislim, da je VL). Zadeva je lepo laufala do dne, ko je hčerka v glasbeni šoli dobila u/p za Microsoft Teams.

Včeraj zaženem Excel in vidim, da je hčerka "integrirana" v vse Office programe in vidim, da je zbirka neaktivirana!

Že tako in tako stalno pljuvam po majhnomehkemu, pa vidim, da kar upravičeno.
Ko se je hčera vpisala v Teams jo je vprašalo ali želi, da organizacija upravlja z napravo. Seveda ni brala kaj piše in je klikala ok. Tista organizacija pa nima licence za office pro
Krivi hčero in ne Microsofta. Lahko pa obvestiš admina, da v Endpoint Managerju disejbla enroll za privat userje, da še komu rešiš to nevšečnost.

Nastavitve -> računi -> dostopajte do službe ali šole in tu prekini povezavo (hčerin račun). Ko se bo ponovno vpisala v teams naj označi vpiši me samo v to aplikacijo.
In bo vpisana samo v Teams in ne vse kaj je MS-ovega na računalniku.
Office pa aktiviraj s kodo še 1x
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
937
90
28
Ljubljana
Se moram malo razpisati! Jeb... Microsoft. :)
Tudi, ko sem odstranil Office 2019 in ga ponovno namestil, Office ni bil pravilno aktiviran.

Klik na Prikaži dodatne informacije o licenciranju je nakazal težavo. Prej sem imel na računalniku nameščen ženin Office 2016, ki sem ga odinštaliral, ampak kot kaže se M$ na to požvižga in je licenca za odmeščen program še vedno v registru.

Office aktivacija Posnetek zaslona 27-10-2020.jpg


No, nato sem bil še malo živčen in ker mi šola ni zagotovila licence za 2019, sem šel malo na travnik pogledat za namestitev in kode in glej ga zlomka, vse, ki sem jih poskusil so ostale v registru.

Posnetek zaslona 2020-10-27 215210-OFF.jpg


Ukaz v CMDju Cscript ospp.vbs /unpkey:zadnjih_pet_znakov_ključa jih je odstranil one by one.
Zdaj pa dela. Morda komu pride prav.