Microsoft MapPoint in zunanji GPS modul

Yurex

Pripravnik
20. apr 2009
148
0
16
Maribor
Pozdravljeni,

že dva dni se ukvarjam z eno zadevo. Namreč, rad bi naredil navigacijo preko prenosnega računalnika in zunanjim GPS bluetooth modulom. Sem preizkusil program Garmin, ampak mi zahteva, da bi moral biti modul orginal GARMIN. Odločil sem se za MapPoint od microsofta (licenčn).

Težava pa nastopi sicer, ko želim v tem programu GPS modul dodat. V MapPointu poskenira COM porte in zmeraj najde samo port 7 ali 3. Modul pa je recimo na 6. Če pa prestavim modul na 3 ali 7 COM port, se pa zgodi to da v prgramu javi, da je potrebno nastavit unikaten port.... Nimam več idej kako zadevo uredit... Mogoče ima kdo kak nasvet ? Še kak drug program preizkusit? Al



LP,
Jure
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Za Slovenijo ima možnost gps navigacije tudi Telefonski imenik Slovenije na CDju.

LP
 

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
Lahko se uporabi tud Garmina.Poišči na netu program gpsgate (ali gpsproxi) in v njem določiš emulator in porte, a ja za garmina moraš naredit sw.unl ker drugače ti bo težil da dela samo na garminu. Preverjeno dela ker sem poleti prijatelju inštaliral. Ko vse inštaliraš zaženi gpsgate potem pa garmina.
 

Yurex

Pripravnik
20. apr 2009
148
0
16
Maribor
Mi je zadevo potem uspelo uskladit z Garminom... Sem še enkrat ponovno vse inštaliral... Peljal sem se malo po okoliškal ulicah, po večjem mestu in po hribih... Dela odlično :D


Hvala za pomoč
smile-1.gif