Menjalnica v pragi

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
V vednost
smile-1.gif


 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Vedno se sprašujem, zakaj za božjo voljo ljudje menjajo denar v menjalnicah? Če že rabiš gotovino, za vsakim vogalom je bankomat, nobenega rizika, najboljši kurs....
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
nimam zvočnikov a lahko kdo povzame point?
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nategujejo z nakupnim tečajem evra. Namesto cca 27 kron za en evro ponujajo 15. Don Kihot pa stoji zunaj in opozarja turiste na nateg.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik lemar pravi:
Vedno se sprašujem, zakaj za božjo voljo ljudje menjajo denar v menjalnicah? Če že rabiš gotovino, za vsakim vogalom je bankomat, nobenega rizika, najboljši kurs....

men se je zgodilo da sm mogu it iz dans na jutr, iz petka na soboto in sm isto menju gor in so me opljackali isto v pragi...

pac vsaka sola neki stane...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj na bankomatu se lahko odločiš, ali ti on pretvori po tečaju, ki ti ga napiše, ali pa tvoja banka - v vsakem primeru to drugo!
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.032
3.924
113
No saj pred menjalnico se lahko tudi preveri tečaj.

V glavnem " ODŠTEVAJMO KDAJ BO NA POP TV"
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
pa sej ko vidiš prodajni za evre 28 in nakupni 15, ti mora bit prec jasno da gre za nateg.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Huh pogumen video, jaz bi ga stožil do gat v kolikor bi bil lastnik te menjalnice. Ne razumem zakaj je to nateg? Če potuješ kot turist iz tuje deleže v presolnico Prago verjetno nisi največji proletarac ali bebec? Verjetno je prva stvar katero se pozanimaš ko greš v tuje valutni svet ta, katero valuto imajo in kak je menjalni tečaj? Gori na okencu je tarifa lepo napisana, zakaj bi to bil nateg? Sicer pa tako, glede na to da je povedal na začetku prispevka da je to najbolj obiskan trg na Češkem je tudi najem/nakup te luknje za menjalnico verjetno svinjsko drag, torej morajo na ovcah nekje to not dobit. Tudi v Benetkah na Markovem trgu je kava koliko? 10-15€? Zakaj je ne spijete sred Ljubljane za 1,40€ in se nato odpravite v Benetke?
smile-1.gif
Skratka ni tukaj nobenega međika, menjuje, pije in prehranjuje se pač ne na takšnih lokacijah in kot je nekdo rekel, denar se dviguje na bankomatih. Logično, vsak pa išče svojo priložnost.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Saj na bankomatu se lahko odločiš, ali ti on pretvori po tečaju, ki ti ga napiše, ali pa tvoja banka - v vsakem primeru to drugo!
Zaenkrat se še lahko odločim. Ni pa nujno, da bo tak ov prihodnje, banke so vsebolj požrešne.
Me je pa presenetilo na Švedskem, ko sem plačeval pijačo na letališču Skavsta, da mi je standarden POS terminal pri plačilu na blagajni predlagal konverzijo v Evre s precej nategunskim tečajem (preplačal bi cca 20%). Poleg tega pa je še blagajničarka rekla, naj stisnem Yes. Dovolj sumljivo, da sem vseeno stisnil Cancel in potem mi je rekla, da sem to prvi pogruntal.
Ja, tudi Švedi so nateguni.
evil.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Sicer razumem tvoj point, ampak zaslužit se da tudi normalno, brez da si največja pyzda pod soncem, tudi na najbolj turistični lokaciji. Da maš v izložbi 10 metrski plakat 0% provizije, hkrati pa oderuški tečaj s katerim lupiš nevedne...si ne zaslužiš ravno gazele leta, ampak prej kakšno po hrbtu v temni ulici. Vse kar si napisal drži če bi bil človek racionalno bitje. Ampak potem taka menjalnica nebi obstajala ker nebi imela niti centa prometa.

Se pa strinjam, ni bistvene razlike ali ostaneš brez denarja ker si slabo zamenjal ali ga zapraviš pri cigotu na kroglicah na počivališču na avtocesti.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Meni so leta 2004 ko sem bil še "noob" kar se tiče Prage, v eni taki menjalnici, sicer ne s tako oderuškim kurzom, uturili še zemljevid Prage, tisti reklamni s sponzorji na hrbtni strani.

Pa mi nekaj ni šlo skupaj, pač nekam malo kron sem imel v roki, pogledam na račun, pa vidim, da je bil obračunan tudi zemljevid bi rekel zdaj nekih 5-6€. Sem ji ga zabrisal nazaj skozi lino, da zemljevida ne rabim, mi je kislega obraza vrnila denar nazaj, jaz pa sem vzel drugi(enak) zemljevid, ki je ležal na moji strani stekla na pultu, katerega je nekdo pred menoj tam pustil in ji z njim pomahal v slovo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne vem no, v Pragi je dovolj bankomatov da ti ni potrebno menjati v menjalnicah. Lahko pa krone kupiš tudi doma, v Sloveniji, samo jih moraš naročiti... Da bi jih kupil usput, kot npr. dolarje ali kune ne gre...
Avgusta sem nujno potreboval nekaj kron, v Ljubljani so edino v Abanki imeli na zalogi 600 kron. Plačal sem 22 EUR za njih. Torej kar ugoden tečaj.
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Majo tudi finto, da če menjaš pod 110 eur te nategnejo s tečajem, nad zneskom 110 pa dobiš realnega. Večina pa vrže na pult 50ko al pa 100ko. Ugotoviš prepozno. Kdo bi reko da so taki pizduni...

Tak, da je res najbolje kr na bankomatu dvignit, plačaš tistih euro-dva za dvig na bankomatu (tarifa za dvig izven euroobmočja), kurs pa maš po tečaju domače banke