Medsebojna komunikacija

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
Pozdravljeni

Kot že sam naslov pove, bi rad vzpostavil medsebojno komunikacijo med voznikom in sovoznikom. Kaj bi bila najcenejša opcija ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

10+ let zakonske zveze s sopotnikom oz. sopotnico.
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.849
113
Moj nasvet/predlog:

Če bo partnerica na zadnjem sedežu ti toplo odsvetujem vsakršno komunikacijo...ker na tak način imaš idealno priliko da je vsaj v času vožnje mir
evil.gif


(če drugega ne, ti bo vsak ovinek, ki ga boš odpeljlal dinamično težila, da kaj noriš, pa da glej na cesto, pa skoraj bi se zaletela oz. zletela v jarek, komentarji v smislu: 'kaj pa oni..a ga poznaš', 'pa pazi no...', 'lej no..kako fasado imajo pa na oni hiši...'...'a vidiš no..daj malo upočasni'....) itd itd.

Če je kaj res nujnega naj te potreplja, prime za....pa ob priliki ustaviš da se ugotovi zakaj se gre.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
ja vsega tega se zavedam kar je bilo povedano. Vendar ni tako hudo kot predvidevate. morda pa je le včasih dobro, da se kakšna stvar pove
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.849
113
saj to v hecu
smile-1.gif


zavisi kake so te vožnje...v kolikor potovalnega tipa seveda paše podebatrat med vožnjo..sploh če je tudi vožnja prilagojena opazovanju okolice in ne zgolj hitenju od točke A do točke B.


.....................................................

dajte mi rečt...(ko ne uporabljate blue tooth slušalk) imate vato/čepke v ušesih?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
Ja moje potovanje z motorjem je uživanje v panoramskih vožnjah. In kot je že nekdo rekel, včasih prav paše malo podebatirati.
No kakšen predlog?
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Sam sem potestiral kar nekaj teh sistemov in mi je najbolj univerzalna opcija Interphone,ki ga uvaža podjetje Norik.

Sam imam še prejšnji model in je primeren tudi za sopotnika, sam pa ga uporabljam predvsem za povezavo z drugim motoristom. Zadeva vleče dovolj za dva motorja in par 100 m. Ni poceni, ampak po mojih izkušnjah je edina opcija, da dobiš med dvema motorjema kolikor toliko dober zvok. Baterija drži 5-6 ur neprestane povezave, kar je v praksi dovolj za ene 3-4 dni normalne uporabe.

Midva imava sicer N-comX na čeladah in je super, vendar Nolanov Bluetooth včeče le par metrov in je kot tak praktično neprimeren za 2 motorja.


Te stvari so praktične in pogosto tudi koristne, še posebej, ko rabiš pomoč pri orientaciji. So pa res brezvezne, če se pelješ z motorjem le na kavico
wink-1.gif



Če te zanima še kaj konkretnega, pa povej in napišem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.849
113
še ceno napiši koliko si dal za zadevščine....da si vemo predstavljat.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
INTERPHONE F4 UNIVEZALNI dvojno pakiranje :::::::::::::::::::: CENA 329€

Novi INTERPHONE F4 združuje in nadgrajuje vse značilnosti predhodnika, vodilne komunikacijske naprave Interphone. Interkom povezava dometa do 500 metrov, GPS usmerjanje, povezava z mobilnim telefonom in stereo sistem predvajanja glasbe naredijo novi INTERPHONE F4 pravo multimedijsko napravo, zvesto spremljevalko na potovanjih tako v dvoje kot solo.

FUNKCIJE:

TELEFONIJA:

* Prostoročen sistem za istočasni priklop do dveh mobilnih telefonov (DUALPHONE)
* Glasovno klicanje
* Glasovno sprejemanje
* Zavrnitev klica

INTERKOM:

* Motorist - Motorist ali Voznik - Sopotnik (povezava možna s prejšnjimi Interphone ali z novim INTERPHONE F4 napravami)
* Aktiviranje z veliko multifunkcijsko tipko
* Opozarjanje na telefonski klic

GPS:

* Sprejemanje glasovnih napotkov z Bluetooth® GPS navigatorja (združljiv samo z modeli prirejeni za uporabo z slušalkami)
* Opozarjanje na telefonski klic

STEREO:

* Brezžična HI-FI Stereo povezava z Bluetooth® A2DP predvajalniki glasbe
* Daljinsko upravljanje predvajalnika glasbe AVRCP
* Samodejno ponovno predvajanje glasbe natančno od mesta prekinitve
* Opozarjanje na telefonski klic

ZNAČILNOSTI:

* Bluetooth® v 2.1 EDR brezžična tehnologija
* Popolnoma obojesmerna komunikacija (FULL-DUPLEX)
* Vgrajen DSP filter za odstranjevanje šumov iz okolice
* Mikrofon s peno za odstranjevanje šumov
* Unikatne slušalke z mikrofonom, ki garantirajo stabilnost in vzdržljivost
* Dvojne slušalke za zvok visoke kvalitete (ena slušalka je snemljiva)
* Odličen pri hitrostih do 180 km/h (*)
* Samodejno uravnavanje glasnosti (glede na hitrost in šume iz okolice)
* Popolnoma vodotesen
* Dvojen način pritrditve: nosilec za privijačenje ali samolepilni nosilec - v nobenem primeru ne poškodujete čelade
* Glavna enota se enostavno sname s čelade
* Litijeve baterije (ni spominskega efekta)
* Dimenzije: 90x46x20 (mm)
* Teža: 83g (vključno z mikrofonom in slušalkami)

* DOMET 500 METROV (**)

* Avtonomija (vzdržljivost baterije): do 10 ur (poraba se razlikuje od funkcij za kar se naprava uporablja)
* Trajanje v stanju pripravljenosti: do 700 ur
* Čas polnjenja: 3 ure

(*) Parametri se razlikujejo glede na promet, okolico, stopnjo glasnosti čelade in motorja

(**) V odprtem prostoru

Več stvari lahko najdeš na tem linku: http://www.norikplus.com/catalog/product_info.php?products_id=508

Zadeve res niso poceni ... osebno mislim, da je to metanje denarja skozi okno. Na motorju pa res ne debatiramo. Debatiramo ob kavici in pivu, ne pa da dam 300 in več € za napravo, kjer bom izgovoril recimo 10 stavkov na uro.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.931
293
83
tam ko se terc po tori rola
Sem lani kupl tak komplet.. Prva fura s to zadevo v Novo Štifto. Še speljal nisem v redu, je že bilo ''kako dolgo bova vozila do tja?'', pa spet ''a veš kje se gre?'' ''imaš dovolj bencina?'', ''pazi, avto pripelje nasproti..'' Groza.
Potem sem rekel, da je zadeva crknila, ne dela več. Nazaj sem užival v vožnji.
Kot je že bilo omenjeno, če kaj rabi, ti že potolče ali prime za nogo. Na motorju se nimaš kaj menit. Vsaj pri meni je tako.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Sem lani kupl tak komplet.. Prva fura s to zadevo v Novo Štifto. Še speljal nisem v redu, je že bilo ''kako dolgo bova vozila do tja?'', pa spet ''a veš kje se gre?'' ''imaš dovolj bencina?'', ''pazi, avto pripelje nasproti..'' Groza.
Potem sem rekel, da je zadeva crknila, ne dela več. Nazaj sem užival v vožnji.
Kot je že bilo omenjeno, če kaj rabi, ti že potolče ali prime za nogo. Na motorju se nimaš kaj menit. Vsaj pri meni je tako.
Torej če ne rabiš kompeleta ga prodaš? Lahko na ZS
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
midva sva s epa lepo menila. kadar sva bila pa brez besed je pa mp3 špilal tko sva prevozila tisoče kilometrov. recimo do beograda sam s tankanjem in klepetanjem. štartala sva pa okol 20 ure zvečer..če ne celo pozneje. na cilj sva prišla v trdi temi.