MECOOL KM9PRO in nedelujoč NETFLIX

Dr1m

Pripravnik
20. mar 2009
111
1
18
Goriška primorska
Obišči stran
Pozdravljeni.

Že več kot en mesec mi NETFLIX na zgoraj omenjenem MECOOL predvajalniku ne deluje. Nazadnje sem aplikacijo poskusil ponovno naložit. Žal slednje ni šlo saj ga po novem predvajalnik ne podpira. Pišem v prodajalno kjer sem napravo kupil pa mi le odgovorijo naj ga pošljem da preverijo. Proizvajalec pa mi je poslal nek približek za NETFLIX, ki pa ni to.
Sedaj se sprašujem ali naj počakam ali naj napravo vrnem trgovini in zahtevam povračilo kupnine?
Ima mogoče še kdo težave z NETFLIXom na podobnih predvajalnikih.
Kateri predvajalnik, ki ima podobne značilnosti kot ta, bi mi priporočali.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ok, vsake oči imajo svojega malarja. Upaj, da ti bo delal še čez eno leto. Miboxa imam že več kot dve leti in še vedno dobiva popravke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dr1m

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Pozdravljeni.

Že več kot en mesec mi NETFLIX na zgoraj omenjenem MECOOL predvajalniku ne deluje. Nazadnje sem aplikacijo poskusil ponovno naložit. Žal slednje ni šlo saj ga po novem predvajalnik ne podpira. Pišem v prodajalno kjer sem napravo kupil pa mi le odgovorijo naj ga pošljem da preverijo. Proizvajalec pa mi je poslal nek približek za NETFLIX, ki pa ni to.
Sedaj se sprašujem ali naj počakam ali naj napravo vrnem trgovini in zahtevam povračilo kupnine?
Ima mogoče še kdo težave z NETFLIXom na podobnih predvajalnikih.
Kateri predvajalnik, ki ima podobne značilnosti kot ta, bi mi priporočali.
Kot prvo rabiš box, ki podpira ustrezen DRM, pa še to če ni uradno požegnan s strani Netflixa, je bolj kot ne loterija in “hekanje”. Lahko danes deluje, pa jutri ne bo več (kot vidiš tudi pri svojem MECOOLu) ali pa boš v najboljšem primeru gledal nižjo kvaliteto.

Če hočeš nekaj, kjer bo uradno delovalo, je to kak nVidia Shield, Apple TV 4K, Chromecast 4 with Google TV, Amazon Firestick 4K, MiBox, pa vrjetno sem še kaj pozabil ampak počasi že zmanjka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dr1m

Dr1m

Pripravnik
20. mar 2009
111
1
18
Goriška primorska
Obišči stran
Kot prvo rabiš box, ki podpira ustrezen DRM, pa še to če ni uradno požegnan s strani Netflixa, je bolj kot ne loterija in “hekanje”. Lahko danes deluje, pa jutri ne bo več (kot vidiš tudi pri svojem MECOOLu) ali pa boš v najboljšem primeru gledal nižjo kvaliteto.

Če hočeš nekaj, kjer bo uradno delovalo, je to kak nVidia Shield, Apple TV 4K, Chromecast 4 with Google TV, Amazon Firestick 4K, MiBox, pa vrjetno sem še kaj pozabil ampak počasi že zmanjka.
Najlepša hvala za pojasnilo. Torej vse te škatle so lahko neuporabne če se Netflixu zdi da ne podpirajo določene zaščite?
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Pred nekaj dnevi nabavil A95XF4, Netflix tudi ni delal (ui 113 napaka). Po telovadbi (logiranju v netlix preko chroma, direktnega downloada in instalacije zadnje verzije, reseta, ugašanja za 5 min....) je končno začel delati.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Hvala za seznam. A sem malce skeptičen glede na to da med vsemi najdem tudi MECOOL.
Pa najdeš točno tvoj model Mecool boxa? Ker kitajci marsikdaj delajo boxe za neko stranko, ki poskrbi, da se zadeve certificirajo... potem pa sami zlorabijo ključe in jih uporabijo na necertificiranih boxih. Potem pa Google/Netflix to odkrijeta in naprave blacklistata. Zavedat se je treba, da je nakup kitajskih boxov (ne glede na specifikacije) vedno loterija. Če želiš mir, moraš kupiti Nvidia Shield, Chromecast z Google TV, Amazon Fire TV, Xiaomi Mibox, ...
 

Dr1m

Pripravnik
20. mar 2009
111
1
18
Goriška primorska
Obišči stran
Pa najdeš točno tvoj model Mecool boxa? Ker kitajci marsikdaj delajo boxe za neko stranko, ki poskrbi, da se zadeve certificirajo... potem pa sami zlorabijo ključe in jih uporabijo na necertificiranih boxih. Potem pa Google/Netflix to odkrijeta in naprave blacklistata. Zavedat se je treba, da je nakup kitajskih boxov (ne glede na specifikacije) vedno loterija. Če želiš mir, moraš kupiti Nvidia Shield, Chromecast z Google TV, Amazon Fire TV, Xiaomi Mibox, ...
Ni ga, ampak ko sem to napravo kupil je delalo vse brez težav. Sedaj je kar je. Zanima me le na kakšen način naj napravo reklamiram, saj nikjer ni zapisano da podpira Netfliks, dejstvo pa je tudi da nikjer ne piše da ga ne podpira in tudi to da mi je le ta deloval brezibno do pred mesecem dni. Sicer pričakujem pe odgovor zveze potrošnikov a kot potrošnik imam nekaj pravice.
Sedaj iščem podobne ki naj bi bili certificirani za NETFLIX. Četudi z manj spomina mi deluje dober Blaupunkt B-STREAM ali pa STRONG LEAP-S1.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Glede na to, da uradne podpore za Netflix nima (je nikoli ni imel) in tega tudi niso oglaševali, težko karkoli reklamiraš.

Kot predlagano zgoraj, bi jaz osebno vzel vsaj Chromecast 4 with Google TV ali FireStick 4K, če ti je Shield/Apple TV overkill.
 

Dr1m

Pripravnik
20. mar 2009
111
1
18
Goriška primorska
Obišči stran
Glede na to, da uradne podpore za Netflix nima (je nikoli ni imel) in tega tudi niso oglaševali, težko karkoli reklamiraš.

Kot predlagano zgoraj, bi jaz osebno vzel vsaj Chromecast 4 with Google TV ali FireStick 4K, če ti je Shield/Apple TV overkill.
Omenjene naprave mi ne ustrezajo.
1. nima nobena LAN priključka
2. nima USB priključka
Potrebujem multimedijski predvajalnik vsebin iz USB ali lokalnega omrežja, ki pa ima možnost tudi zaYouTube, Netflix, HBOGO, T2-TV in mogoče VOYO.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Nvidia Shield bo prava izbira... ima vse, kar potrebuješ in je najhitrejši Android box na trgu. Ali pa Chromecast Google TV z USB-C dockom in ethernet adapterjem. Tudi FireTV ima možnost ethernet adapterja.

 
Nazadnje urejeno:

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Ni ga, ampak ko sem to napravo kupil je delalo vse brez težav. Sedaj je kar je. Zanima me le na kakšen način naj napravo reklamiram, saj nikjer ni zapisano da podpira Netfliks, dejstvo pa je tudi da nikjer ne piše da ga ne podpira in tudi to da mi je le ta deloval brezibno do pred mesecem dni.
kaj pa boš ti na zvezi potrošnikov? povedal, da si hekal netflix?
tvoja naprava se je znašla na blacklisti, kot ti je bilo povedano. nimaš kaj reklamirat.
da na njej ne piše, da ne podpira netfliksa?:valjamse:, ja svašta.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Omenjene naprave mi ne ustrezajo.
1. nima nobena LAN priključka
2. nima USB priključka
Potrebujem multimedijski predvajalnik vsebin iz USB ali lokalnega omrežja, ki pa ima možnost tudi zaYouTube, Netflix, HBOGO, T2-TV in mogoče VOYO.
Poglej Mecool KM2, ga imam, vse dela BP, tudi Netflix je iuradno podprt. Za razliko od Xiaomi-jeve škatle ima boljši procesor in več rama, daljinec je odličen in bolj kot ne kopija googlovega na zadnjem chromecastu.

Edini minus je manjko Dolby Vision podpore - če imaš ustrezen TV in dostop do Dolby Vision vsebin.