Maroko

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Pa sem se le odločil, da še jaz nardim eno fotoreportažo, čeprav je od potovanja minilo več kot pol leta.
To je moj prvi tak izdelek zato verjetno ne bo popoln.
Destinacija: MAROKO

Organizator: agencija Oskar - same pohvale (http://www.agencija-oskar.si/10-potovanja/51-maroko/00-maroko-osnovna.htm)
Uradno ime: Kraljevina Maroko
Sedanji kralj: Mohamed VI
Mejne države: Alžirija, Španija,Zahodna Sahara
Religija: 98,7% sunitski muslimani;1,1% kristjani;0,2% judje
Glavno mesto: Rabat
Denarna enota: Dirham (DH)
Najvišji vrh: gora Toubkal
Podnebje: na severu je sredozemsko podnebje in rastje, v notranjosti stepsko, onstran Anti-Atlasain naskrajnem jugu pa puščavsko podnebje.
Rabat: prva postaja, meni nič kaj posebnega, prvi stik z Marokom.

Kasba Oudaias:

Hasanov Stolp: mošeja in minaret, ki naj bi bila za takratni čas največji na svetu, minaret je visok 44 m , mošejajebila uničena v velikem potresu leta 1775.

Volubilis: največja in najbolj ohranjena rimska naselbina v Maroku. Odleta 1997 vpisanana Unescov seznam kulturne dediščine.

Chefchaouen: mesto leži med dvema gorama , znanikot Jebel Chaouen, po katerih je dobiltudi ime. Meni zelo lepo in
prijetno malo mestece obkroženo z gorami.

Med vožnjo po gorovju Rif vidiš zakaj je Maroko znan kot največji proizvajalec hašiša na svetu, imeli smo to srečo, da se nam je ravno med nasadi marihuane pokvarli bus in smo medtem koje šofer popravljal bus pot nadaljevali pešaka, nasadom nikoli konca raj za zeliščare, ljudje pa prijazni v nulo.

Fez: najstarejše kraljevo mesto, simbolično srce Maroko, kadar koli so se v Maroku začele kakšne revolucije oz. spremembe se je vse začelo v Fezu. Že po televiziji mije bilo to mesto do konca odbito, ko si pa tam je pa nepopisno, tržnice kjer je vonj nevzdržen , natlačene ozke ulice, kjer te osli mimogrede poteptajo če nisi pozoren in labirinti ulic , ki jih poznajo samo ljudje ki so rojeni in še živijo v starem jedru mesta, vse to da pečat mestu, ki ga več nikoli ne pozabiš , če si enkrat bil tam.

Puščava: meni osebno najboljši del potovanja, do kampa je ura in pol jahanja kamel jaz sem jahal samo 15 minut ostalo prehodil peš po sipinah , v puščavi se zaveš kako si majhen imaš ful časa za razmišljat, moja želja je da bi bil enkrat za enih 10 dni samo vpuščavi, sem pač čudak kaj čem.

Pa sončni zahod na najvišji sipini je pa res bil nepozaben sam poslikal ga nisem najbolj ker sem užival v trenutku.

Ouarzazate: znan kot arabski Hollywood, polno velikih filmskih studijev, tu so posneliful dosti filmov , ki smo jih gkedali v kinu.
Ait Benhaddou, najbolj eksotična in ohranjena kasba na celotnem območju Atlas , odlična kolisa za filme tu so snemali Gladiatorja, ravno v času ko smo bili tam pa so snemali Prince of Persia, smo se lahko sprehodili med kolisami, sam slikat nismo smeli.

Marakeš: najbolj evropsko mesto v Maroko široke ceste modreni hoteli Mc donaldsi, Pizza Hut, če ne bi bilo trga Jemaa al-Fna bi komot lahko spustili to mesto ampak trg pa je res doživetje, od štantov s hrano, doartistov , ki zvečer zavzamejo trg, cel utrip je tako edinstven , daga ne morem opisat z besadami.

In nato smo se odpravili na počitnice proti morju natančneje v obmorsko mestece Essaouira. Lepo ribiško mestece , kjer majo na trgu štante kjer si izbereš ribo (moraš zbijat ceno obvezno) in ti jon ato pred tabo pripravijo, odlično bi kar zdaj eno mazno. Drgač pa pihal tako mrzel veter , da ni bilo nobenmu do kopanja.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.053
113
Uf, odlična reportaža...
aplauz.gif


Vedno pa nas zanima še to, koliko je vse skupaj na grobo koštalo...
grin1.gif


Pa lepe fotke... ***** z moje strani...
zmaga.gif
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Hvala za zvezdice in pohvale.Cena potovanja z vsemi pristojbinami in doplačili je bila 1200 evrov, sem je spadal prevoz ,
nočitve z zajtrkom, prevozi po Maroku, skoraj vsak dan smo menjali lokacije nočitve, 2x smo prespali edinov Fezu in Essaouiri,
plus super vodička, ki nam je podala polno koristnih informacij.
Potovanje je trajalo 16 dni, na agenciji priporočajo 200 evrov za teden bivanja v Maroku za hrano in razne nakupe,
kaj dosti več pa z ženo nisva porabla, saj je bil program kar natrpan in ni bilo dosti časa za dodatno zapravljanje.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik mla16 pravi:
Cena potovanja z vsemi pristojbinami in doplačili je bila 1200 evrov
To je cena na osebo ali za 2 osebi?

Z agencijo Oskar imam tudi jaz dobre izkusnje. Vodici so kot kaze res na nivoju!
Slike so pa
zmaga.gif


LP
 
Nazadnje urejeno:

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
1200 evrov je za eno osebo. Menim pa da so Oskarjevi vodiči najboljši, sem potoval že z drugimi agencijami pa ni primerjave.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
no, če greš v lastni režiji, je s prevozom (všteta letalska karta do 200eur), solidnimi hoteli in hammami vred (pa obveznim shoppingom)manj kot 700 eur. Lahko je pa tudi manj, če nisi preveč zapravljiv...
Dej še kakšno slikco pristanišča v essaouri gor.. sama sem tam naredila nekaj fenomenalnih slik, potem mi je pa kartica zaštekala
cry12bpy.gif

pohvala za reportažo!
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Še nekaj slikic iz Essaouire čeprav mi niso nekak ratale, ker sem bil že bolj počitniško raspoložen in se mi ni dalo fotkat,14 dni laufanja iz kraja v kraj terja svoj davek.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
ja no, jaz jo mam v bolj romantičnem spominu
smile-1.gif
thx
sicer imamo pa verjetno podobne izkušnje ne glede na slike- ribiči zjutraj s svežim ulovom, odlične ribe za kosilo, odlične ribe za večerjo, odlična kava, poležavanje na plaži, sončni zahod...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Pohvale, zelo lepa reportaža in še lepše fotke. Te pa nekaj prosim. Drugič ne pokvarit tako lepih slik z grdim datumom gor
wink-1.gif