Maroko

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Pozdravljeni,

ker vem, da je med vami kar nekaj takih, ki ste že bili v Maroku, vas prosim za nekaj nasvetov. V severno Afriko se (2 odrasla, otroka 3+7) odpravljamo za 10 dni (čez krompirjeve počitnice), okvirni plan je klasičen - Fes-Atlas-puščava-kasbahi-Marakeš-Essauria-Fes, me pa zanima nekaj detajlov, je pa seveda kakršen koli nasvet glede poti zelo dobrodošel.
Kaj priporočate glede nočitev - rezervacija preko interneta ali iskanje na samem kraju?
je bil kdo pri slapovih Ouzoud? se splača?
Kakšno mesto za malo osvežitve in igranja v Atlantiku (vem da mrzlo, a vsaj za na hitro) ali kakšni reki, jezeru tudi za otroke (ni preveč valov in toka)?
denar - menjalnice, bankomati?
jezik - potrebno obnovit francoščino ali se da tudi z angleščino za silo zmenit?

Hvala
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.660
9
38
Ljubljana- okolica
Kar se nočitve tiče smo mi na samem mestu(razen 1 noč smo imeli rezervirano).
Slapov na žalst nismo obiskali(smo bili na kratko s časom).
Ob atlantiku smo šli mi malo nižje od Essaurire v Sidi Kaouki(spanje 13€ na noč z zajtrkom-marca)
Drugače je bil meni in moji najbolj všeč prav v Essauriri.
Denar smo sproti dvigovali ker tistim menjalnicam nekako ni bilo za zaupati(čeprav je kolega menjal na letališču)
Jezik pa angleščina brez problema. Imaš pa v potopisih kako smo šli.

Lp
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Bil dvakrat, enkrat 16 dni z avtom, drugič 16 dni z motorjem.
Bankomati so povsod. Ni blema.
Spanje - jaz sem bolj ali manj preko Bookinga rezerviral vnaprej - vsaj veš, da ti zvečer ne bo treba iskati prenočišča.
Francoščina je veliki plus.
Morda bi začel pot v Marakeshu - boš omilil kulturni šok, Fes je prehud za prvi dan.
Slapovi Ouzoud so simpa. Se splača, problem je prenočišče - tistih par sob/hotelov je bolj ali manj rokah enega človeka. Razmisli.
Lep je Shefchauen, Merzouga (s kamelo v puščavo, cena cca 20€ s spanjem in hrano po osebi), Ouarzazate (soteske Tondra in Dades), Ait bin Khadou, po stari cesti (preko Teloueta) v Marakesh, Essaouira. Casablamca je brezveze (razen mošeje).
No, tečaj je cca 1€ - 10 njihovih. Cca. Čuvaji parkirišča ti ponavadi vzamejo 1€ po dnevu, Essaouira je najdražja - 2€. Hrana - vnaprej se zmeni za ceno. Sicer boš nategnjen. Lagano odje..i vsiljivce, berače in ostale težake. To je njihov poklic. Za kaj več pa lahko tudi preko ZS.
LPM
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Bil dvakrat, enkrat 16 dni z avtom, drugič 16 dni z motorjem.
Bankomati so povsod. Ni blema.
Spanje - jaz sem bolj ali manj preko Bookinga rezerviral vnaprej - vsaj veš, da ti zvečer ne bo treba iskati prenočišča.
Francoščina je veliki plus.
Morda bi začel pot v Marakeshu - boš omilil kulturni šok, Fes je prehud za prvi dan.
Slapovi Ouzoud so simpa. Se splača, problem je prenočišče - tistih par sob/hotelov je bolj ali manj rokah enega človeka. Razmisli.
Lep je Shefchauen, Merzouga (s kamelo v puščavo, cena cca 20€ s spanjem in hrano po osebi), Ouarzazate (soteske Tondra in Dades), Ait bin Khadou, po stari cesti (preko Teloueta) v Marakesh, Essaouira. Casablamca je brezveze (razen mošeje).
No, tečaj je cca 1€ - 10 njihovih. Cca. Čuvaji parkirišča ti ponavadi vzamejo 1€ po dnevu, Essaouira je najdražja - 2€. Hrana - vnaprej se zmeni za ceno. Sicer boš nategnjen. Lagano odje..i vsiljivce, berače in ostale težake. To je njihov poklic. Za kaj več pa lahko tudi preko ZS.
LPM

Hvala za nasvete. V Fez priletimo, smo pa že enako načrtovali, da prvi večer (priletimo ob 6h) samo prespimo v bližini letališča in potem proti jugu, samo mesto pa pustimo za konec. Chefchaouen je verjetno preveč iz poti, bomo videli v Maroku , če se nam bo časovno izšlo. Casablanco in Rabat smo isto nameravali izpustiti, pač 10 dni ni ravno dovolj za vse.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.660
9
38
Ljubljana- okolica
Ouarzazate obvezno na tortice. Meni je še vedno žal da se jih nisem več najedel(Place Al-Mujahideen-PATISSERIE HABOUSS).
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Jaz sem bil pred 3 tedni dol za 1 teden.

Marrakech je 1 poln dan dovolj.

Meni je bilo zelo všeč v Essaouiri (čeprav 4 dni ni pihalo, mamicu mu vetru!), pa Chefchaouen je zanimiv, zelo relax. Sem pa tukaj jedel anjbolj zanič hrano v celem Maroku.

Za prevoze imaš udobne buse (državni), vlaki so relativno dragi.

Jaz sem rezerviral sproti, čeprav ni nobenega problema najdit na mestu.

LP,
PIC
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Chefchauen je "Španski"; pomeni, da so se muslimani iz Španije med pogromom le teh preselili sem. To pojasnuje nevaden izgled mesta in drugačno hrano. Je pa zato v Rifu, za Rif pa se ve, kaj tam uspeva...
Sicer pa - saj ni panike. Hotele je pametno vnaprej rezervirati - cena je tako enaka - da jih ne iščeš zvečer. WiFi imaš povsod. Najboljše je, če si izrišeš ruto in se giblješ v smeri kazalca na uri. Fes - Midelt - Merzouga - Ouarzazate - Marakesh - Essaouira - Ouzoud - Rabat - Fes. časovno znese, vidiš pa - skoraj - vse.
Meni je osebno Meknes (blizu Fesa) lepši; je pa prav tako eden kraljevskih mest.
Še priloga -slapovi.
1867308-Maroko12.dan(30).jpg
 

Priponke

  • 1867308-Maroko12.dan(30).jpg
    1867308-Maroko12.dan(30).jpg
    129 KB · Ogledi: 180
Nazadnje urejeno:

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Koliko okvirno pa bodo tele kromirjevke bremenile vaš družinski proračun?

Samo tok, da vem a lahko še sanjam al naj kar takoj neham
smile-1.gif


thx
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Torej, mene je prišlo lansko leto (3 osebe, transfer in parking Milano, letalo do casablance, 16 dni Maroka)cca 950€ po osebi.
Letos, prav tako 16 dni, z motorjema, naju je s kolegom prišlo cca 1100€ po osebi. Tu je bil vštet prevot motorjev z prikolico do Malage, trajekt, pa 15 dni Maroka; motorje sva potem pustila v Malagi in se odpravila s prazno prikolo domov. Potem sva pa šla junija oblesti Iberski polotok pa domov - z motorjema.
Obakrat cca 4500 - 5000 km po Maroku.
Je pa tako: šparal nisem ne prvič ne drugič (in ne bom tretjič, Zahodna Sahara vabi), obakrat v puščavo prespat, spominki, kar v redu hoteli, torej.... ni panike.
Je pa tako: prvič sem se malo lovil, drugič sem se počutil popolnoma suvereno. Pa francpski jezik je zakon...
LPM
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik NeBluzi pravi:
Koliko okvirno pa bodo tele kromirjevke bremenile vaš družinski proračun?

Samo tok, da vem a lahko še sanjam al naj kar takoj neham
smile-1.gif


thx

Mi računamo za 2 odrasla / 2 otroka skupaj 1500-2000€ vse skupaj (10 dni). Letalske karte (Ryanair Bergamo-Fez), najem vozila in prevoz do letališča Bergamo nas pride cca 600€ (za 4), nočišča računamo ene 350€, ostalo hrana, bencin, ...Bo verjetno bliže 2000€, ker ne bomo ravno šparali na vsakem koraku, bi pa verjetno lahko bilo tudi 1500€.
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Chefchauen je "Španski"; pomeni, da so se muslimani iz Španije med pogromom le teh preselili sem. To pojasnuje nevaden izgled mesta in drugačno hrano. Je pa zato v Rifu, za Rif pa se ve, kaj tam uspeva...
Sicer pa - saj ni panike. Hotele je pametno vnaprej rezervirati - cena je tako enaka - da jih ne iščeš zvečer. WiFi imaš povsod. Najboljše je, če si izrišeš ruto in se giblješ v smeri kazalca na uri. Fes - Midelt - Merzouga - Ouarzazate - Marakesh - Essaouira - Ouzoud - Rabat - Fes. časovno znese, vidiš pa - skoraj - vse.
Meni je osebno Meknes (blizu Fesa) lepši; je pa prav tako eden kraljevskih mest.

Evo to je pa kot naš plan, samo Rabat bi verjetno kar spustili, mogoče dodali Meknes in Volubilis. Se splača iti v Essaourio samo na enodnevni izlet iz Marakesha, da ni potrebno ravno vsako noč menjati hotela?