Maribor

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
42
lj
http://www.rtvslo.si/kultura/d...od-mesta/275108

Mx, zakaj je nisi peljal na ribičijo?
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Škoda, da ni šla v muzej NOB, bi videla, da je nekomu mesto bilo nekoč všeč.

Sicer pa omenjeni časopis večkrat blati Slovenijo, ker nekdo konstantno pošilja interne članke v Nemčijo.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.884
2.183
113
seveda takoj ko komu kaj ni všeč to dela namerno in zato ker mu je ivan tako rekel da naj bo... boh ne dej da bi recimo enkrat pustil tako kot je... in face it maribor je pa res eno čist navadno dolgočasno mesto z bolj ali manj omejenim prebiavlstvom ki živi v izgovoru da je tako zato ker je vse v ljubljani... in seveda bog ne daj da se pozabi nob omenit to je pa seveda nuja ker celo evropo zanima nob tako kot naše zahojene komunazerje
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
http://www.rtvslo.si/kultura/d...od-mesta/275108

Mx, zakaj je nisi peljal na ribičijo?
grin1.gif

Sredi Januarja še je NewYork tečen in z MB je isto, in isto je v Minhnu, Insbrucku in ostalih mestih. Folk ki ima kinto je itak na
smučanju ali pa se potaplja s Costo, ostali pa delajo in valda da mesto ne živi, tut ljubljana je bedna v tem času. Povrhu še ni
snega in posledično dobi pač tak vtis. Če bi prišla v času lenta bi pa popizdla od veselja. Mrzlo, tečno vreme, folk po pisarnah,
in ulice so prazne, to je to.

Je pa res, da bogemu turistu v MB v tem času nimamo kaj ponudit, jaz bi jo cukno v par klubov, pol pa pod pohorje na parking pri
habakuku, da bi doma dedu tako pljuvala, kaj je ded ki si ti ki pa EPKajovci! Bi ji jaz dal malo "bede in ovinek okoli maribora",
tako ene deset minut od zadaj, pa da ona vidi kaj dela štajerska palca.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
Par dni nazaj je en anglez za economist napisal en cisto kontra clanek o mb. Zanimivo da zabice tistega clanka pa ne popajo v vsak forum
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
42
lj
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
http://www.rtvslo.si/kultura/d...od-mesta/275108

Mx, zakaj je nisi peljal na ribičijo?
grin1.gif

Aha, vlačite LJ-čani z užitkom ta članek po vseh možnih forumih.

V bistvu bi se dalo tak članek napisat tudi o Ljubljani, samo so ga pač o MB, ker je MB EPK; ne LJ.

Nikar se ne počuti ogroženega ker nisem nič slabega mislil. Za razliko od nekaterih nimam nič proti vašemu mestu in njega prebivalkah
smile-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Po povzetku sodeč je povsem korektno opisala samo mesto. Tako je. Tri stare ulice in obrežje Drave, če hočeš kazati mesto. Ali jih ima smisel peljati na Tezno ali Tabor? Ne vem, meni se zdi, da ne.
Težko se naša mesta primerjajo po obsegu zgodovinskih znamenitosti s takimi, ki so že pred pol tisočletja imela več prebivalcev kot imajo naša sedaj.
Po drugi strani pa: tu živimo in to je "naše". Tudi tujci morajo to spoštovati in ceniti. Vsepovsod vidiš kaj posebnega in zanimivega, če to želiš.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik netko pravi:
seveda takoj ko komu kaj ni všeč to dela namerno in zato ker mu je ivan tako rekel da naj bo... boh ne dej da bi recimo enkrat pustil tako kot je... in face it maribor je pa res eno čist navadno dolgočasno mesto z bolj ali manj omejenim prebiavlstvom ki živi v izgovoru da je tako zato ker je vse v ljubljani... in seveda bog ne daj da se pozabi nob omenit to je pa seveda nuja ker celo evropo zanima nob tako kot naše zahojene komunazerje

http://www.mladina.si/54354/sd...ampaign=oldLink

Tako pač je.

Citat:
Še zanimivejši je primer novinarja Frankfurter Allgemeine Zeitunga Karl-Petra Schwarza, katerega prevedene članke SDS neprestano objavlja na svoji spletni strani. Novinar ne le da iz Slovenije poroča predvsem o temah, povezanih s SDS, kot so Huda Jama, primer Masleša, zadeva Baričevič, ampak v člankih pušča celo vse napake, ki jih zagrešijo v strankinih sporočilih za javnost. Nato pa na primer Vinko Gorenak v parlamentu navaja nemškega novinarja, češ da to »piše tujina«.

Članek je nekdo naročil.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.948
10.364
113
kaj je papki mariborski, v lj pejte enkrat pa boš videl kako je če mesto živi, cel dan, in večino noči.

V mb od 18:00 dalje umre, konec nada... Živi samo 14 dni na leto v času fetivala lent, pa še to na račun pijane mladine povečini. Faceit. Če bi tu bilo vsaj 5 ministrstev bi zgodba bila precej drugačna...Tako pa je trenutno zabačeno do konca.. Edina svetla točka je, da slabše kot je v teh časih, ne more bit. Crknilo je itak vse kar je bilo možno, tako da še lahko gre samo navzgor. Faking pozitivna slovenija.
wink-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.884
2.183
113
kaj je naredil helsinški monitor v zvezi z dogodki na meji med kratko vjno za svobodno slovenijo?
kdo nas je obtožil homofibije v haag
571 novinarjev...

prelej datume teh dogodkov pa ti bo jasno kdo je počel to kar ti očitaš
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
kaj je papki mariborski, v lj pejte enkrat pa boš videl kako je če mesto živi, cel dan, in večino noči.

V mb od 18:00 dalje umre, konec nada... Živi samo 14 dni na leto v času fetivala lent, pa še to na račun pijane mladine povečini. Faceit. Če bi tu bilo vsaj 5 ministrstev bi zgodba bila precej drugačna...Tako pa je trenutno zabačeno do konca.. Edina svetla točka je, da slabše kot je v teh časih, ne more bit. Crknilo je itak vse kar je bilo možno, tako da še lahko gre samo navzgor. Faking pozitivna slovenija.
wink-1.gif

Papak ljubljanski, naj te opomnim, da sem v tej tvoji LJ ene 10-krat na leto.

To o bogatem vsesplošnem dogajanju v prestolnici prodajaj nekomu, ki živi 1000 km od tebe,meni ne moreš.

Imate en kup čefurskih lokalov, to me ne zanima. Orto-vedno večja beda. Cvetličarna-zaprta.

Vi imate Metelkovo, MB Pekarno.

Vse, kar imate, sta v bistvu Top in novi Cirkus, to je pa v bistvu ekvivalent mariborskim Plus Minus, Studio 55, Fuego, Takos.

Skratka, jaz se strinjam, da MB ni nič posebnega, ampak tudi LJ ni, jo pre-dobro poznam...Tako da, spusti se malo na zemljo.
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
kaj je papki mariborski, v lj pejte enkrat pa boš videl kako je če mesto živi, cel dan, in večino noči.

V mb od 18:00 dalje umre, konec nada... Živi samo 14 dni na leto v času fetivala lent, pa še to na račun pijane mladine povečini. Faceit. Če bi tu bilo vsaj 5 ministrstev bi zgodba bila precej drugačna...Tako pa je trenutno zabačeno do konca.. Edina svetla točka je, da slabše kot je v teh časih, ne more bit. Crknilo je itak vse kar je bilo možno, tako da še lahko gre samo navzgor. Faking pozitivna slovenija.
wink-1.gif

Papak ljubljanski, naj te opomnim, da sem v tej tvoji LJ ene 10-krat na leto.

To o bogatem vsesplošnem dogajanju v prestolnici prodajaj nekomu, ki živi 1000 km od tebe,meni ne moreš.

Imate en kup čefurskih lokalov, to me ne zanima. Orto-vedno večja beda. Cvetličarna-zaprta.

Vi imate Metelkovo, MB Pekarno.

Vse, kar imate, sta v bistvu Top in novi Cirkus, to je pa v bistvu ekvivalent mariborskim Plus Minus, Studio 55, Fuego, Takos.

Skratka, jaz se strinjam, da MB ni nič posebnega, ampak tudi LJ ni, jo pre-dobro poznam...Tako da, spusti se malo na zemljo.

Vazno da so klubi za lovljenje teenagerk...

Seveda je maribor konkretno bolj urejen kot ljubljana, super plocniki, center mesta z 2 trgovinama, in enim kaficem, piko na "i" so plasticni rondoji, razjebana titova cesta, ulica pariske komune je taksna kot da se peljes v Dachau. Na sprehodu skozi mesto po kosilu ti druzbo dela samo se ostanek jesenskega listja.
bonk.gif


Pojdi do Lipnice, Graza in poglej kaj pomeni odprto mestno sredisce. Tam v centru mesta enostavno JE zivljenje, med tem ko je v mariboru center dogajanja šetanje folka po Europarku.

Švabica je lepo napisala resnico. Mariborski pogrebni zavod nima nobene veze z "Kulturo".

In ko smo ze pri LJ, tam lahko kdarkoli gres na obicajen sprehod po mestu, pa bos med ljudmi, v Mariboru v soboto in nedeljo najdes na glavnih tockah le nekaj ljudi. Javni promet v totalnem rasulu. Mesto z 100.000 prebivalci in praznimi šetališči. To je jasen znak da nekaj ni vredu.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Daj ne zavajaj, prosim lepo. V nedeljo si v stari Ljubljani SAM. Tudi v soboto popoldne ni kaj dosti drugače, ko so trgovine zaprte.

Center Maribora je v soboto dopoldne ob vsaj približno lepem vremenu poln, tako kot v Ljubljani. Držimo se dejstev, ti tukaj namerno zavajaš.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Sej lepo da si lokal patriot, samo lagat pa ti res ni treba. Ali pa vsaj bodi fer in pojdi jutri na izlet v Ljubljano. Lahko tudi Graz, je borih 60 km v eno smer.

Lahko pa se zdaj spustis do lenta, in poglej EPK bedo in dva bebe vozicka po "promenadi".
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Ob nedeljah v centru LJ tu pa tam kdo sedi pred kafičem, pa ljudje se sprehajajo po Tivoliju. Torej natanko tako, kot v MB.

Torej, še enkrat, zavajaš.

Da ne bo pomote, jaz se povsem strinjam, da Maribor EPK niti slučajno ni izkoristil, kot bi se dalo in da je v samem mestu še ogromno za postorit. Oponiram pa nekemu povzdigovanju Ljubljane. Ljubljana je pred Mariborom smao zato, ker je glavno mesto.
 
Nazadnje urejeno:

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
KSZ...

VSI se moramo zavedati, da Slovenija NIMA mesta, kar naj bi pomenila beseda mesto v svetovnem merilu! Tako Ljubljana kot Maribor sta v svetovnem merilu mali vasici!!
tega se prosim zavedajte, preden da se pobijete med seboj katero "mesto-vasica" (MB ali LJ) je boljše!!

Meni je sicer všeč, da je eno Slovensko mesto dobilo priložnost, kot je naziv EVROPSKA PRESTOLNICA KULTURE, vendar se zavedajmo, da je to naslov, ki ga nismo upravičeni in ga nikoli ne bomo mogli izkoristiti, kot se da tak naziv izkoristiti.