MapFactor autoradio navigacija

2. okt 2007
3.575
2.028
113
Za potrebe uporabe v avtodomu razmišljam o nabavi spodnjega avtoradia, saj ima navigacijo (nek MapFactor) in zadnjo kamero.


Zanima me, kakšna navigacija je MapFactor in možnost načina posodabljanja le-te. Težko se je prebijati čez polske strani, nekje je omenjeno, da uporablja OpenStreetMaps, a nisem niti na YT posnetkih zasledil, kako se posodablja.

Je to sploh vredno nakupa?
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Za potrebe uporabe v avtodomu razmišljam o nabavi spodnjega avtoradia, saj ima navigacijo (nek MapFactor) in zadnjo kamero.


Zanima me, kakšna navigacija je MapFactor in možnost načina posodabljanja le-te. Težko se je prebijati čez polske strani, nekje je omenjeno, da uporablja OpenStreetMaps, a nisem niti na YT posnetkih zasledil, kako se posodablja.

Je to sploh vredno nakupa?

Kolikor vidim, lahko daš gor "katerokoli" navigacijo za Android, MapFactor je pač free, OSM karte so že precej solidna zadeva.

Glede navigacije tako ne vidim prav nobenega problema :) "isto" kot na android telefonu.
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
Omenjena radio oz. navigacija bazira na WinCE 6.0.

Sem gledal tudi Android zadeve, pa me moti to, da nobena cenejša ne podpira RDS funkcije za FM radio.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Naredi si uslugo in si za avtodom kupi 2DIN, na androidu - imajo tudi RDS. AMPAK! Vsi ti čip šit kitajci imajo čisto za en drek FM sprejem, avtodom pa še dodatne probleme z anteno. Tako da DAB+ box bo must have.
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
Tukaj začni gledat, če vztrajaš na 1DIN:

očitno bom moral nekaj takšnega nabavit, kjer bom imel vse v enem, radio, navigacijo in zadnjo kamero, pa še android osnova je. Kupim še DAB-box pa, pa sem zmagal (v € )
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Naredi si uslugo in si za avtodom kupi 2DIN, na androidu - imajo tudi RDS. AMPAK! Vsi ti čip šit kitajci imajo čisto za en drek FM sprejem, avtodom pa še dodatne probleme z anteno. Tako da DAB+ box bo must have.

Problem je v tem, da je pri originalu FM antena napajana, to se da rešiti tudi pri kitajcu, je ponavadi ena žica "odprta", kjer piše antenne.

DAB+ ni tako nujen, saj lahko imaš internet radio, če že moraš poslušat radio :)
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
preko ebay sem naročil spodnji Android radio plus DAB+ vmesnik. Bom poročal, ko pride "roba"