MALEZIJA-INDONEZIJA

Bagdad_Blue

i ate all the pies
13. avg 2007
222
0
16
43
LJ-VZHOD
Pozno jeseni planiram en 3 tedenski izlet po Maleziji in Indoneziji. Šli bi v lastni režiji.
Ima kdo kakšne izkušnje? Katere so "must see" destinacije. Česa se izogibat. Kako je z transferji znotraj držav.

Hvala
roza.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
V treh tednih boš komaj pripotoval od severa Malezije do Lomboka v Indoneziji. V Maleziji vsekakor priporočam ogled mesta Georgetown na Penangu, Melake, Kuala Lumpurja in na vzhodni oblali otokov Perhentian (dva), Kapas in Tioman. K maleziji spadata še dve provinci (Sabah in Sarawak) na Borneu, kjer lahko vidiš orangutane v (kao) naravnem okolju.

Indonezija pa je vse od Sumatre na severu, proti jugu Java in nato proti vzhodu Bali, Lombok in nato še kup otokov preko Floresa in Komoda in Timorja, pa še severno je ogromen otok Sulawesi.

Pa najbrž računaš tudi na Singapur.

Skratka, tega je res ogromno in raje naredi malce ožji izbor, da ne boš 12 ur na dan potoval in ničesar doživel. Kaj pa če bi za prvič malce natančneje obdelal Malezijo, ki je neprimerno lažja za potovanje kot Indonezija in si na koncu ogledal še Bali, ostalo Indonezijo pa si ogledaš enkrat naslednjič?

S transferji pa v principu ni težav.
 

Bagdad_Blue

i ate all the pies
13. avg 2007
222
0
16
43
LJ-VZHOD
Nekaj takega sem tudi mislil, da bi naredil selekcijo. Vem da je to prevelik zalogaj, da bi v 3 tednih vse videl. Ta ideja se mi v bistvu zdi kar dobra, da bi se osredotočil na Malezijo in potem za konec še Bali.

Kako je z leti na Bali? Koliko stanejo te notranji leti.
Verjetno moraš tudi na Borneo z letalom.
Kako je pa z prenočišči na teh otokih?
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Prenočišča na Baliju vsekakor niso težava.Tudi Lomboku ne, tam kjer je turizem. Iz Malezije je vsekakor najbolj ugodno leteti z Airasijo.
Tudi do Balija letijo. Drugače pa imaš od Jakarte naprej polno njihovih poceni letalskih družb. (Garuda, Lion Air najbolj znano)
Vsekakor pa, kot je že zgoraj napisano, Indonezija je enostavno prevelika, da bi vse videl v takšnem času. Malezija bi bila za 3 tedne čisto dovolj. Lahko pa seveda letiš na Bali za par dni in nazaj.
 

Bagdad_Blue

i ate all the pies
13. avg 2007
222
0
16
43
LJ-VZHOD
Koliko ste zapravili za karte, notranje transfere in prenočišča?

Vrjetno se je treba cepit proti parim zadevam...kako je s tem?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Karte od 600 do 1200 EUR.

Notranje tranfere večinoma opravim z busi, vlaki, tuktuki, taksiji. Cena od nekaj EUR do par deset EUR. Ko sem v kakem kraju več kot en dan, pa najamem motorček za 5 do10 EUR na dan. Notranji letalski prevozi so praviloma cenejši od 100 USD.

Prenočišča od 5 EUR do 20 EUR na noč.

Za potovanja v JV Azijo (pa sem bil tam kakih 15 krat, od Šri Lanke do Filipinov) se nisem še nikoli cepil,
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Cepil se tudi sam nisem. Čeprav proti hepatitusu A ne škodi za azijo. Cena karte je zelo odvisna od datumu. Je pa tu nekje kot je zgoraj napisano, od 600€ naprej. Če dobiš za 600 si zmagal. Direkt v indonezijo ima zelo ugodne karte Emirates iz benetk, pa še ena najboljših letalskih družb je za moj okus. Notranji leti so nekje 50€ za cca. 1000km. Če vzameš vnaprej dobiš tudi od 30€ naprej. Javni transport poceni, prenočišča so pa stvar okusa. Od 5€ naprej... lahko tudi 200. Motor vsekakor zelo priporočljivo rentat, samo da nimaš težav z vožnjo po levi. Cena bencina je 1/3 naše cene.
Samo 3 tedne je nerealno obe državi, razen če hočeš samo letet po zraku. Ter potem rečeš, kje vse si bil.
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
mi smo ravno sedaj kupili karte za bangkok za 470€ iz milana za julij - avgust. Potem bomo šli pa naprej z lokalnimi leti (sicer v Vietnam), ki so zelo pocen.

Cepljeni smo pa za Hep A in B ter tifus, kar je priporočeno za celotno JV azijo. Plus mi rabimo še malarijce.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Bagdad_Blue pravi:
Sem slišal da so lahko stranski učinki cepiva za malarijo slabši kot če jo fašeš...?

Res je, ne sicer pri vseh, pri večini pa!

Zato pa s seboj vzemi sredstvo proti komarjem, ki ima vsaj 30% DEETja (jaz kupujem Off z oranžnim pokrovčkom!, lokalna sredstva in ostale učinkovine so blažev žegen, DEET je sicer strup, a deluje) in ga uporabljaj od 16ih naprej in seveda pred spanjem obnovi zaščito, pa bo vse OK.

Komarji me sicer noro obožujejo in če je le eden na kvadratnem kilometru, me bo našel in kljub temu v 16ih letih popotovanj pa JV Aziji (še) nisem staknil nobene bolezni ali okužbe, sem se pa dvakrat zastrupil s hrano in to takrat (na Baliju), ko NISEM jedel tam, kjer jedo domačini (tam je vse sveže pripravljeno pred teboj in ničesar ne pogrevajo) in enkrat na Sri Lanki, ko sem si "me stupid me" v deželi, kjer imajo svete krave) zaželel goveje juhe in jo tudi dobil ...
smile-1.gif


Sicer pa pri zastrupitvah s hrano daleč najbolje pomaga zdravilo Antinal (z učinkovino Nifuroxazide: http://en.wikipedia.org/wiki/Nifuroxazide ), ki ga pri nas ni, jaz ga pa kupujem v Egiptu, kjer ga imajo v vsaki lekarni, za 1 do 3 EUR in se ga dobi brez recepta. To je sicer antibiotik in deluje takoj, v najkasneje eni uri je konec s krči in deluje na bakterije v Afriki, JV Aziji in tudi v J Ameriki, preverjeno!

Tržna imena tega zdravila po svetu so: Ambatrol, Antinal, Bacifurane, Diafuryl (FR), Nifrozid, Ercefuryl, Erfuzide (TH), Endiex (CZ, SK, PL), Pérabacticel (FR), Pentofuryl (DE) and Septidiaryl.
 

Bagdad_Blue

i ate all the pies
13. avg 2007
222
0
16
43
LJ-VZHOD
Po obsežnem "researchu" sem prišel do zaključka, da bi bilo bolje če se osredotočimo samo na malezijo tako, da bi izpustil tudi Bali.
Singapur bi si pogledali bolj na hitro...2 dni max.
Kuala Lumpur mislim da tudi ne kaj več, Borneo pa gremo sigurno.
Kaj se izplača videt na celinskem delu in koliko dni se priporoča Borneo?
Prenočišča si je baje (posebej na otokih) pametno rezervirati v naprej. Kako in kje pa to urediš? S pomočjo Lonley Planeta?
Koliko denarja je dobro imeti s seboj in ali je bolje vzeti vse v gotovini oziroma se lahko brez problema dviguje na bankomatih (z maestro kartico)?

Kako je z alkoholom...baje je ful drag, pa tobak tudi.
rolleyes-1.gif

A so tudi v Maleziji kakšni žuri al je to zgolj stvar Tajske
grims-1.gif
 

tmy

Zelenc'
6. avg 2010
25
0
1
Če greš v Indonezijo ti lahko predlagam podobno turo kot sem jo prepotoval sam bi šlo v 3 tednih:

- priletiš v Jakarto, obiščeš Borabodur blizu Jogjakarte, vzameš turo do vulkana Bromo in Ijen potem pa na Bali.
Izogibaj se Kute, ker je zelo turistična, raje pojdi v npr Pemuteran - lepi resorti, črna vulkanska plaža in pa na Gili otočke - fenomenalno

LP
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Pa sej Kuta ni tako turistična. Mislim je, ampak sem pričakoval večjo gužvo. Še najbolj se opazi, da so lokalci mal bolj tečni kot drugje. Pa po vseh resortih varnostniki in malodane bomb squad
smile-1.gif


Sicer pa jaz sem se 2x namazal s sprejem proti komarjem, enostavno pozabiš, se ti ne da, pa spet ni bilo toliko komarjev, po sobah so v večini mreže nad posteljo in sem fasal ene 5 pikov. Tablete za malarijo sem odklonil zaradi stranskih in dobe jemanja. Bi jih vzel, če bi šel na zelo rizično območje, kar pa Bali ni. Edino nekaj za zaprtje je fajn vzet sabo, Seldiar je meni pomagal. Ne moreš verjet kako majhna kapsula zaštopa čreva za 3 dni.
smile-1.gif


Singapur obvezno pogledat.
wink-1.gif
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.792
273
83
Največja slovenska vas
Lani sem bil v Indo 2meseca.... 3tedne je prekleto malo =S

Vsekakor odsvetujem Bali in Gili Isl., ker je to leglo nesnage, komercialnega turizma in vsiljivih domačinov.

Če si želiš pristne Indonezije pojdi na Sumatro, Sulawesi ali Kalimantan (o Z.Papui bi bilo utopično razmišljati).

Jaz sem plačal 485€ za let. karto Benetke-Jakarta-Benetke. Antimalarikov nisem jedel (od kdaj se da cepiti proti Malariji!?), sem pa cepljen proti Hep A+B.
 

Bagdad_Blue

i ate all the pies
13. avg 2007
222
0
16
43
LJ-VZHOD
No tokrat ne bomo šli v Indonezijo, me pa zanima kaj je "must see" v Singapuru.
Ker bomo verjetno prileteli v Singapur, me zanima kje si rezervirat prenočišče. Ne potrebujemo nič fensi...podgan pod posteljo pa tudi nebi rad
grin1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik KLuka pravi:
mi smo ravno sedaj kupili karte za bangkok za 470€ iz milana za julij - avgust. Potem bomo šli pa naprej z lokalnimi leti (sicer v Vietnam), ki so zelo pocen.

Cepljeni smo pa za Hep A in B ter tifus, kar je priporočeno za celotno JV azijo. Plus mi rabimo še malarijce.

katera letalska družba in kje si rezerviral? ker "moram" tudi sam avgusta nekam odleteti
smile-1.gif