Makita garancija

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Kak je kaj z Makita garancijo? Velja EU garancija v Slo?
Al komplicirajo kaj?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Če je tako bom vzel pri nas :) teh 28€ razlike je vredno za 3 letno garancijo :D
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.542
-256
83
Samo pazi nekateri trgovci uvažajo stroje iz tujine in dobiš samo eno leto garancije. Jo ne moreš podalšat na tri leta.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
1 leto velja evropska garancija. mašinco katero kupiš v tujini z enoletno garancijo popravijo tudi pri nas. v primeru, da kupiš pri nas orodje imaš možnost podaljšanja na 3 leta z registracijo na spletni strani (moraš registrirat v enem mesecu). kot ti je omenil že nekdo gor.. pozoren je treba bit pri nakupu, da dobiš garancijski kartonček z katerim lahko mašinco registriraš. ponavadi piše, artikel ima eno leto garancije ali artikel ima možnost podaljšanja garancije.

več info: https://warranty.makita.eu/pub/index.php?makita=si

še fb group: https://www.facebook.com/groups/makitaslovenija
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Če je tako bom vzel pri nas :) teh 28€ razlike je vredno za 3 letno garancijo :D
Sam sem pred leti na amazon.de naročil sds pnevmatsko kladivo (800w), cena cca. 115 eur, za 15 eur dodal še Makitin set dlet in svedrov v kovčku.. Do zdaj sem uničil 2 dleti, štemal sem vse možno po več ur - klinker ploščice, estrihe, betonske temelje za robnike, omete... ni, da ni... 5 let je zdržala vso mučenje - pomoje ne rabiš 3 letne garancije v glavnem.
Sicer nisem izbirčen glede orodja ko gre za znamke, a je bila Makita takrat izmed boljših firm (Bosch, Metabo, Hitachi) najcenejša in najboljši nakup. Pri nas bi dal za enako stvar vsaj 50 eur več, boljši svedri pa so sploh dragi ...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Glede na to, da je na zemljevidu na strani makita.si to najverjetneje ne bo problem :)

Zna bit ;) čedalje več trgovcev uvaža iz tujine.. če vzame 100 mašinc iz češkega ali poljskega skladišča dobi precej nižjo ceno kakor pri nas. Brez vsakega problema jih lahko prodaja pri nas, saj garancija velja.. Poglej na fb, smo imeli že večkrat to debato..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.542
-256
83
Ima mogoce Honda ali B&S Motor
Tole pise na njihovi strani.

Z nakupom orodja pri Makiti ste sprejeli dobro odločitev. Naše orodje odlikuje dolga življenjska doba, znano pa je tudi po svoji zanesljivosti. Zaradi tega za vsa Makita orodja (razen za serije DFT, DFL, DTDA in DTWA, Briggs & Stratton motorje, Honda motorje, pnevmatska orodja, kompresorje, akumulatorje, polnilnike in akumulatorske svetilke), ki so bila kupljena v Sloveniji, podaljšujemo garancijo na tri leta. Za vse Li-ion akumulatorje, kupljene posamično ali v kompletu z akumulatorskim orodjem nudimo podaljšano garancijo na skupno dve leti.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
1 leto velja evropska garancija. mašinco katero kupiš v tujini z enoletno garancijo popravijo tudi pri nas. v primeru, da kupiš pri nas orodje imaš možnost podaljšanja na 3 leta z registracijo na spletni strani (moraš registrirat v enem mesecu). kot ti je omenil že nekdo gor.. pozoren je treba bit pri nakupu, da dobiš garancijski kartonček z katerim lahko mašinco registriraš. ponavadi piše, artikel ima eno leto garancije ali artikel ima možnost podaljšanja garancije.

več info: https://warranty.makita.eu/pub/index.php?makita=si

še fb group: https://www.facebook.com/groups/makitaslovenija
Pred kratkim se je to spremenilo (al pa samo naš dobavitelj) in je vsaka avtomatsko podaljšana na 3 leta (ne rabis vec registrirat). Kupujemo pa pri Mašinci
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Sam sem pred leti na amazon.de naročil sds pnevmatsko kladivo (800w), cena cca. 115 eur, za 15 eur dodal še Makitin set dlet in svedrov v kovčku.. Do zdaj sem uničil 2 dleti, štemal sem vse možno po več ur - klinker ploščice, estrihe, betonske temelje za robnike, omete... ni, da ni... 5 let je zdržala vso mučenje - pomoje ne rabiš 3 letne garancije v glavnem.
Sicer nisem izbirčen glede orodja ko gre za znamke, a je bila Makita takrat izmed boljših firm (Bosch, Metabo, Hitachi) najcenejša in najboljši nakup. Pri nas bi dal za enako stvar vsaj 50 eur več, boljši svedri pa so sploh dragi ...
To je zelo varljivo. Skoraj vso ročno orodje imamo od njih in je konkretno SDS plus stemarca crknila po dveh dneh (motor delal, ucinka ni bilo) in so jo servisirali v garanciji. Pred nekaj dnevi smo s servisa dobili tudi akumulatorsko knaufarco, ki je crknila po pol leta. Ostalo dela, tudi tavelke stemarce, ki so vsak dan v uporabi.

Tu jih hilti se vedno nese, ker dobis masino v 3 dneh popravljeno oz ti celo potnik nadomestno vmes pripelje