Maestro kartica v ZDA?

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kako je s sprejemanjem Maestra v ZDA (Texas) ?

Plačevanje v trgovinah?
Dvig na bankomatih?

A pomaga, če je na kartici logo Cirrus?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Naceloma ne bos imel problemov, ampak vseeno vzemi Viso ali MC - vsi ne sprejemajo Maestra.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
V ZDA je to Cirrus, ja. Imet alternativno kartico je zaželeno, po možnosti Viso, ker MasterCard spada pod isti sistem kot Cirrus/Maestro. Tudi Visa Electron bo dovolj dobra.

Ogo
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Iz prve roke:

Bančna kartica NLB jebe na 95% bankomatov. Noče izpljunit denarja, pa konec. Sem tako našel 2 bankomata, ki celo izpljuneta denar.

VISA, Mastercard vzamejo povsod. Imam tudi Viso electron od Abanke, kjer dvigi delujejo BP, pa tudi provizija je nižja od NLB.

NLB vzame skoraj 2 evra za dvig, pa še USA banka ti vzame od 2,5 USD do 3 USD na dvig.

V trgovinah je Maestro kar redek. Vzamejo ga nekatere večje trgovine (Safeway).

LP,
PIC
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
In kje dobit Viso ali MC?
Ker naročeno je že, ampak pred potovanjem zgleda ne bo prišla (najbrž jo banka naroči iz Amerike...).
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik stein pravi:
In kje dobit Viso ali MC?
Ker naročeno je že, ampak pred potovanjem zgleda ne bo prišla (najbrž jo banka naroči iz Amerike...).

MC bo kar lepo made in Slovenia. Še watermarke svoje banke boš mel + njihov dizajn.
wink-1.gif
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.363
231
63
Meni je navadna Maestro delala brez problemov v Ameriki. Sicer sem za backup imel še American Express in EC, vendar ni bilo potrebno koristit.
smile-1.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Jaz sem v NY brez problema plačeval in dvigal denar. Imel pa sem še American Express zraven.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.877
113
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Ja.

V ZDA nimajo čipov.

LP,
PIC

Evo zdaj sem pa zmeden.
tongue-1.gif


Ja, zahtevajo pin.
ali
Ja v ameriki nimajo čipov in zato ne zahtevajo pina.

Hvala za odgovor.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Zahtevajo PIN.

Oni ne poznajo čipov na karticah. Občasno kdo čudno pogleda, ko pojasniš, da si iz Evrope, je vse jasno
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

Bokac

Pripravnik
5. sep 2007
31
0
6
Jaz sem isto vprasanje naslovil na helpdesk pri NKBM (imam Maestro BRŠ). Gospa mi je rekla, da glede na to, da je kartica mednarona nebi smel imeti nikakrsnih problemov pri dvigu/placevanju z to kartico... Upam na najboljse, bom porocal.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
hahahahaha, one tete za šalterjem kbm še za slovenijo niso sigurne, kako bodo šele za ameriko vedle...
 
Zivim v Franciji, in tu uporabljama samo francosko Visa kartico (prednost da sem zavarovan zarabi nesrec v inozemstvo) se mi je pa zgodilo da uporabim za dvig denarja (gotovine) Maestro -SKB banke - brez problema dvig denarja (samo je mali strosek kar pa ni v primeru Visa-e cetudi dvignem denar v Slo ali IT. Placilo nakupa v trgogini pa sem poizkusil lani enkrat - slo je skozi - potreben je bil podpis, predvcerajsnjim pa sem v ALDI-ju kupoval za vnuke velikonocne cokolade, - kartica je sla je skozi z uporabo PIN kode - (ali zato, ker je SKB filala druge najvecje francoske banke SOCIETE GENERALE pred 4 leti z (ima sedaj cip) se z temi karticami nisi mogel pomagati