Lučki na LAN kartici ne gorita vendar net dela

matic21

Zelenc'
1. dec 2010
11
0
1
Lep pozdrav vsem!

Kot že sam naslov pove, me zanima zakaj mi na LAN kartici ne gorita oz. utripata lučki (nobena niti trnzne ne:)), ko imam prikloplen kabel ? Sicer mi internet dela popolnoma normalno, zato nočem ustvarjati panike, vendar pa me vseeno zanima ali lahko pričakujem da bo crknilla kartica ?

lp.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Na drugem koncu kabla pa se prižge in utripa?

Pregoreli lučki, mogoče kaka sofverska nastavitev (ne gori niti takoj po vklopi PC-ja?)
Lahko še kaki drugi OS poženeš z USB ključka, da vidiš kak je tam.

Kartica stane pod 10 EUR, tak da lahkoeno vnaprej za rezervo kupiš.
wink-1.gif
 

matic21

Zelenc'
1. dec 2010
11
0
1
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Na drugem koncu kabla pa se prižge in utripa?

Pregoreli lučki, mogoče kaka sofverska nastavitev (ne gori niti takoj po vklopi PC-ja?)
Lahko še kaki drugi OS poženeš z USB ključka, da vidiš kak je tam.

Kartica stane pod 10 EUR, tak da lahkoeno vnaprej za rezervo kupiš.
wink-1.gif
Ko računalnik vklopim gori samo leva luč (o desni lučki ni duha ne sluha) kakšnih 10 min.... potem začne slabeti in po cca. 15 min ugasne, vendar internet še vednod dela.
Problem je ker je to na leptopo.. Če hočem menjati mrežno moram menjati celo plato, mar ne ?
 

matic21

Zelenc'
1. dec 2010
11
0
1
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Laptop nima kartice, ampak je del matične plošče. Si me zavedel...
wink-1.gif

Torej ni mogoče menjati posebej lan kartice ? Računalnik imam sicer še v garanciji, vendar se mi zdi brezveze če mi ta še dela da bi karkoli menjal zaradi dveh lučk. Me je pa ''strah'', da mi ta reč nekako crkuje in bo crknala čez par mescev, ko nebom imel več garancije :D:D . No če sploh pomeni ta ''simptom'', da kartica dejansko crkuje......
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Morda pa na ta način varčuje z energijo, konec koncev je utripanje lučk brezveze. :D
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
jup po opisu je mržna šla. če bi bilo poletje bi rekel nevihta. No tako kot jke nakdo napisal usb mrežno pa bo ali pa bolje kak pcmica ali express card če prenosnik to ima. je pa dražje
 

matic21

Zelenc'
1. dec 2010
11
0
1
Mrežna (zaenkrat še) ni šla, ker net še vedno dela preko mrežne...edino kar neha delati po cca. 15 min je lučka.

Aha, torej mi svetujete da je najbolša varianta nabava tega usb klučka. Ali je usb LAN kartica enako hitra kot itegrerana ?
V garancijo mi je skoraj brezveze pošiljati zaradi te malenkosti... bom počakal do zadnjega meseca, ko mi garancija še velja in tedaj menjal-seveda če mi že prej ne odpove.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
649
113
Probaj še kak linux live CD in poglej ali se tudi tam lučke ugasnejo.