Lošinj - kaj si ogledati?

Schnappi

Pripravnik
31. jul 2011
102
0
16
Savinjska
Pozdravljeni,

znanca iz Svedske v začetku junija prihajata na Lošinj za teden dni. Vzela bosta tudi rent a var in ju zanima, kaj si lahko ogledata. Če ima kdo kakšen predlog, kaj obiskati kakšno dobro gostilno itd. se priporočam. Za Lubenice na Cresu vem, ostalo mi pa ni poznano. Hvala.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.494
5.671
113
Predlagam raje renta boat... če ima izpit (verjetno ga pa nima, .. škoda). Bosta več vidla in doživela.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.620
113
Telavrin...pa dost vode nj s sabo uzameta
smile-1.gif


Pa ceprav zgleda kot hribcek...ni za v samdalih gor za it!!!!!
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Telavrin...pa dost vode nj s sabo uzameta
smile-1.gif


Pa ceprav zgleda kot hribcek...ni za v samdalih gor za it!!!!!
Predagam enako - fantastičen razgled. Najbolje je it v pohodnih čevljih, če jih ni pa vsaj v supergah recimo.
Meni osebno je pot iz Nerezin lepša kot iz Osorja, lahko se pa užge tudi krožna varianta.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.752
645
113
Beli, Cres i Lubenice
Osor, namanjše obzidano mesto na svetu, z doooolgo in bogato zdodovino, Televrin lepa peš pot, če se odločiš za krožno varjnto cca 6 ur hoje, boljša opcija iz Nerezin preko Sv,Nikole in televrina, do karaule pa tam kej pojest in popit pa peš dol do Osorja.
Beli ima največji center na tem delu evrope za Beloglavce, Cres staro mestno jedro, Lubenice dobra hrana na škarpi pa 400m luknje do ene izmed lepših plaž na jadranu, edino zavedata se naj da je dol 20 minut gor pa ena ura. Vroče kot pes, klobuk dolg rokav z faktorjem za skandinavce priporočljivo, če ne že obvezno. Lep zaselek je tudi Valun

Na lošinju pa u bistvu malo Čikat je zelo skomercializiran, sploh sedaj ko so lastniki cele Jadranke ratal Rusi in so začel kao z lux turizmom, lepa je uvala Krivica
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Schnappi pravi:
Pozdravljeni,

znanca iz Svedske v začetku junija prihajata na Lošinj za teden dni. Vzela bosta tudi rent a var in ju zanima, kaj si lahko ogledata. Če ima kdo kakšen predlog, kaj obiskati kakšno dobro gostilno itd. se priporočam. Za Lubenice na Cresu vem, ostalo mi pa ni poznano. Hvala.

Izlet na Susak, seveda ne z avtom
smile-1.gif