London - pomoč pri načrtovanju

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.384
363
83
Ljubljana
Pozdravljeni!

Potoval bi v Lonodon cez vikend, pa bi potreboval kak nasvet, ker še nikoli nisem bil tam.

Opazil sem da se da najcenejše karte od wizaira okoli 40 eur povratna mislim da četrtek do sobote.

Zanima me kako potem kot si v Lutonu? Kako do centra in najti tam en ugoden hostel za čas bivanja. Ogledal bi si Big bena bridge towers, vertiljak, palačo, mamadm toussaad muzej, trg kjer je nek moder petelin, in pa tržnico, ter pa glavni park.

Vprašanja:

Hostel v centru? Ugoden, bolj za prenočit.
Z katerim busom do centra iz letališča
Za katerim busom nazaj do letališča.

Kako se znajti z javnim prometom?

Vsak odgovor sem hvaležen.
 

samik

Zelenc'
30. nov 2015
19
0
1
1.Prvi in zadnji dan boš porabil samo za prevoz do brnika-avijon-luton-furanje do mesta-furanje po mestu do hostla in zadnji dan obratno. London je ogromen, luton je proti Londonu, kot da pristaneš v Klagenfurtu pa se moraš še do Ljubljane prifurati

V enem pravem dnevu boš od Londona odnesel skoraj nič. Raje si rezerviraj teden dni, da doživiš London.

2. London je eno od najdražjih mest na svetu. Za kokošnjak od sobe na robu mesta se folk puli za 1000€ na mesec s stroški. Sam sem stanoval v hostlu Travelodge na robu 3. disticta. Gre za budget varianto, stane okoli 100€ na noč, včasih tudi manj. Lahko greš v easyhotel, dobiš sobico okoli 7 kvm za 50€ na noč brez okna. samo pojstla. Še ceneje je edino pri kakšnih pakistancih.

3. Tiste karte za wizzair mora da so bile zastonj. Ker kakor boš hotel kovček s sabo vzeti, stane te dražje od karte, prav tako stane kakršnikoli dodatki zraven, tudi strošek plačila karte prek spleta ni zanemarljiv. Prav tako je strošek priti iz boguizanogu Lutona ali Stansteda do mesta, nato pa še po mestu. Takrat sem dal za dan lokalne karte po mestu 8 funtov, kar za tisto učinkovitost podzemne ni bilo drago.

4. London je blazno drag. Sam sem jedel samo budget hrano iz Tescota, pa sem skoraj bankrotiral. Spodobno kosilo je od 30-50€ dalje. Sem iskal toplo juho za pojesti v bližini centra, pa je bila 15€. Pa še to mi niso hoteli postreči. Minimum porabe v Soho districtu za jedi je bil 45€. Pogojno užiten kebap zunaj na štantu pri pakistancih je bil 6€. Še najceneje je mogoče McD,BK, KFC in ostale franšize...

5. Če te te atrakcije zanimajo, lepo prej preštudiraj kje so, večina so v 1. districtu, pa prištimaj peneze. Če jih nimaš, imaš malo morje best of the best svetovnih brezplačnih muzejev. Sam sem takrat šel si ogledati pingvine. 30 funtov. Jap. 45€ zato da sem videl nekaj rib in pet minut pingvinov.

6. Za javni promet ti je najboljši Tube. Lahko greš z busom, ampak v Londonu živi 12 mil ljudi na 50x30 km, in se boš leeep čas peljal. Prav tako vedi, da so karte dražje ob urah ko se gre na šiht ali s šihta. poguglaj oyster card on peak/of peak.

7. Aja, a sem omenil da je London zelo drag? Sploh sedaj k je € v falusu, funt pa je zelo močan.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.147
2.762
113
Lublana
Obišči stran
Se strinjam, da je vikend premalo za ogled Londona, razen če ti je pomembno, da se samo na hitro pofočkaš ob treh-štirih najbolj znanih atrakcijah. Mimogrede Big Ben in Tower bridge sta še najmanj zanimiva. Je pa seveda od človeka odvisno kaj ga najbolj zanima. London je poln muzejev in galerij, neverjeten mestni utrip, ogromno raznoraznih zanimivosti, dogodkov, trgovin... še en teden je zelo malo za London, če ga želiš vsaj malo doživeti in imeti kaj od potovanja. Jaz sem bil do zdaj tam 3x po cel teden pa mi je ostalo še ogromno stvari, ki bi jih rad videl.
Glede hrane se mi zdi, da nekateri vedno nekoliko pretiravajo. Ja, London ni ravno poceni pa vendar se je mogoče dobro najesti za dokaj sprejemljivo ceno. Vsakič, ko sem tam vedno jem zunaj pa nikoli nisem bankrotiral, na dopustu mi res ni za kupovati hrano v Tescotu. Samo malo moraš imeti odprte oči pa se najdejo kar spodobne restavracije s sprejemljivimi cenami (ne poceni v primerjavi s Slovenijo, da ne bo pomote ampak za London poceni!!!), potem pa ti ostane še cel kup street food ponudnikov in razne fast food franšize. Samik omenja juho za 15eur, res ne vem kakšno restavracijo je to našel ampak jaz sem v restavracijah na Picadilly Cirkusu plačeval za Angus stake s prilogo od 20-25eur, kar je celo primerljivo z Ljubljanskimi cenami.

Za hostel ali hotel je najbolje, da pred odhodom po netu prebrskaš in najdeš kaj ugodnega in rezerviraš. Ceneje je, če je nekoliko odmaknjeno od Centra ampak to sploh ni problem, glej samo, da je v bližini hotela postaja Undergrunda, povezave so dobre in si hitro lahko v Centru ali pa kje drugje v mestu.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.061
6.866
113
Ksz
Hrana: indijska restavracija v cityju (mislim da) - 5 oseb, predjedi in glavne jedi + 10x coca cola je bilo 150 eur. Torej 30 po osebi (pa smo se ful najedli in je se ostalo). Pa dobro je bilo. Tko da se da, nekatere restavracije nudijo tudi popuste ce prej rezerviras...

Je pa v osnovi drago. Karte za muzej voscenih lutk so komot 50 eur po osebi (sej te stvari se da prej po netu preverit in kaka znizanja poiskat)
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.440
362
83
kar se hrane tiče v Londonu sem za www.wagamama.com
cha han bi se prav prilegel sedajle (8,25 funta), zeleni čaj zraven je pa tako ali tako gratis stalnica v wagamami

za nastanitev je res drago, USA rezidenti imajo srečo, ker lahko bidajo sobe (kot na ebay, podobno) v hotelih: tako sem spal nekaj dni v Hilton Metropol (ja, videl sem steno skoz okno, pa vendarle), naslednjič pa v Marriott Marble Arch
 

Schnappi

Pripravnik
31. jul 2011
102
0
16
Savinjska
Midva sva bila cca. 2 leti nazaj, mogoče se je že kaj spremenilo ...

- vikend je res premalo, vzemi si 5 dni (1 in zadnji dan je bolj ali manj transport, kot je že nekdo omenil)
- Wizzair se je izkazal za odlično izbiro. Vse je bilo ok, prijazno osebje, ugodne karte (tudi doplačilo za manjši kufer je ugodno in le-ta je popolnoma dovolj)
- iz Lutona v center sva vzela povratno za vlak (30 funtov) - s to karto lahko koristiš 2for1 ponudbo (če si sam ti to ne pride prav), lahko pa vzameš bus, ki je bistveno cenejši
- za po mestu Oyster (koristila sva podzemno in bus). Javni promet je enostaven za uporabo.
- na Greenwich sva se peljala z ladjico
- v treh dneh in pol sva si pogledala Tower, Eye, Greenwich, Westminster Abby, HSM Belfast in naredila mnogo km tudi peš po ulicah
- spala sva pa pri župniku Cikaneku (tudi to nama je bila super varianta

Če rabiš še kakšno informacijo, kar na plano s vprašanji, ker vsega se zdele ne spomnim
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik Vprasaj pravi:
Pozdravljeni!

Potoval bi v Lonodon cez vikend, pa bi potreboval kak nasvet, ker še nikoli nisem bil tam.

Opazil sem da se da najcenejše karte od wizaira okoli 40 eur povratna mislim da četrtek do sobote.

Zanima me kako potem kot si v Lutonu? Kako do centra in najti tam en ugoden hostel za čas bivanja. Ogledal bi si Big bena bridge towers, vertiljak, palačo, mamadm toussaad muzej, trg kjer je nek moder petelin, in pa tržnico, ter pa glavni park.

Vprašanja:

Hostel v centru? Ugoden, bolj za prenočit.
Z katerim busom do centra iz letališča
Za katerim busom nazaj do letališča.

Kako se znajti z javnim prometom?

Vsak odgovor sem hvaležen.