Lokalni rekuperator

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
366
49
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Kaj bi dali v hišo za prezračevanje? Starejša iz 60ih, trenutno se dela hidroizolacija, fasada še pride. Trenutno imam ponudbe od I-Vent(hrv160) , Blauberg (vento expert a50-1 w v.3).
Trenutno bi opremil samo etažo, kjer se bo prebivalo, spodaj v klet in v prazno mansardo ne vidim poante montirat. Že me dvema ponudbama je razlika za 5 rekuperatorjev in 1 ventilator v kopalnici razlika cca 1000€.
Druga mnenja?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Sam sem tudi gledal za iVent, ampak ko sem iskal po spletu za izkušnjami je izredno veliko negativnih, vključno z glasnostjo delovanja.
Na koncu sem se odločil za 2x Mitsubishi LOSSNAY VL-100EU5-E in sem zadovoljen. Sem tudi prepričan, da bo zadeva delovala. Ni neslišen, ampak je sprejemljivo.
Tudi način delovanja med iVentom in Micko je čisto drugi. Micka ena enota, iVent dve in se izmenjujeta.
Sem se pogovarjal z iVent tudi glede ventilatorjev in ko mi je prodajalec rekel, da je cena 300 EUR za kos (lool) sem ga povprašal, kakšna je razlika v primerjavi z drugimi kvalitetnimi ventilatorji za cca. 100 EUR. Mi ni znal odgovoriti, je postal celo rahlo živčen, tako da sva kar končala. Sam sem vgradil potem Vertice, za katerega vem, da dolgoročno deluje in je res kvaliteten.
Blauberg ne poznam, koliko se spomnim s spleta, ko sem iskal za izkušnjami, so bile dokaj pozitivne. Za razliko od iVenta.

PS: Micka še vedno ni na novem seznamu za subvencije od Eko sklada, kar mi ni čisto jasno zakaj. Baje naj bi se nekaj kompliciralo. Samo v vednost.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.733
1.548
113
Iskajoč brata
jaz imam BlauBerg vento 2... Odločil, sem se zanj, ker sem slišal dobre stvari.... Trenutno bo 1 leto od montaže. Imam jih 4 + 1 dvojni v kopalnici. Vse povezano z wifi-jem
Bile sta 2 slaba vezja, ki sem jih menjal takoj, sedaj vse normalno deluje. 4x na leto je treba očistiti filtre... toliko dela imam z njimi....
Za ivent se nisem odločil, ker sem slišal za slabo podporo po nakupu. Tudi realen primer od svaka.... Ko je nehalo pravilno delovati in se je podrl sistem, niso mogli dobiti tehnika na dom....
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.476
1.044
113
Samo ne Mikrovent. Je tast naštimal. Slabši realni podatki, kot jih oglašujejo. Pa aplikacija glupa za po*i*dit.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Jaz se pri trajnih produktih (torej takih, ki jih ni enostavno/poceni) zamenjati držim načela, da izberem vedno znanega ponudnika z dolgo tradicijo na tistem področju in preverjeno kakovostjo in predvsem podporo. Vključno s potencialnimi rezervnimi deli. Večinoma so taki tudi dražji, ampak je moje mnenje, da je bolje skeširati malo več ob nakupu, kot pa potem metati ven in razbijati fasado, notranjost, itd. In najboljša reklama za take produkte je, da jih vgradiš in tudi pomisliš več ne, da jih imaš. Ker enostavno delajo.
Zanimivo pa je to, da je bila tokrat recimo Micka konkretno cenejša od iVenta. Kljub nekemu hudemu :valjamse: popustu pri iVentu.

Glede Mikroventa mi je pa sam Mik prodajalec namigoval, da te zadeve niso ravno najboljše. Hm.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.476
1.044
113
Mi smo po celi bajti menjali preko 20 oken in vrat od MIKa, pa smo res zelo zadovoljni. Tasta je rekuperator dolgo matral, pa je kupil. Tašča ne laufa nape, rože po oknih, pa je težko odpirat. Saj so znani po teh sistemih že dolgo časa. Močni seveda na reklami. Ampak ta smart varianta je za en d*ek. Pa oprostite, ampak ne najdem drugih besed... Sem pisal v drugi temi...

Brat ima pa I-vent in je zelo zadovoljen. In tudi sam opažam dober zrak, pa ne sliši se ga