Lokacija za počitnice podobna Korziki

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Zdravo,
Za letošnje počitnice iščem kraj, ki je podoben Korziki, na Korziki so me predvsem pritegnili različni kanjoni rek, slapovi, seveda pa bi bilo zaželjeno tudi nekaj morja.

Nekaj slikovnega gradiva:





Slik mam še ogromno, tako da če bi kdo želel popolno fotoreportažo Korzike in Sardinje naj s javi pa se bom vzel čas.

Če ma pa kdo kake pametne ideje pa da slišimo.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Če ti ni težko bi bil vesel kakšne krajše reportaže, ali pa vsaj če naložiš fotke na picaso bi bilo super. Za september letos sem ravno včeraj gledal destinacije Korzika, Sardinija in Elba. Sem bil pred 10 in več leti tam, pa sem že veliko stvari pozabil; kakšni so kaj dostopi po otoki z avtom? Veliko makadama po raznih hribovitih vasicah? Zanimajo me predvsem malo bolj odročni kraji...

Sicer pa je Sicilija na delih precej podobna Korziki, morda tudi Sardinija, a ta je precej bolj turistična.. Na Siciliji sem bil pred cca. 5 leti in smo šli v veliko naravnih parkov, kjer imaš razne tolmunčke in majhne reke za kopat in uživat. So pa to le Italijani in ni težko najti kakih smeti v šumi na žalost. Gole Alcantara je pa itak super. Narediš še trip na Etno, mogoče še gor na Stromboli na enodnevni hiking.. Meni je bila Sicilija zelo všeč.
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.601
144
63
Kaj pa Črna gora, po kanjonu reke Tare? Sicer še nisem bila, ampak pravijo, da je lepo.
 

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Bom zrihtal fotoreportažo.

Imam v planu tudi Taro v kratkem, iščem bolj destinacijo za mesec dni in dalj.

Razmišlam o:
- Grčija kak zanimiv otok
- Nord Kapp (Danska-Norveška-Švedska-Finska)
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Odvisno kam te bolj vleče.. Na Nordkappu ne bo posebnih temperatur, medtem ko je Turčija in Ihlara Valley pasje vroča.. Sem bil na obeh destinacijah pa mi je Nordkapp in Skandinavija bolj všeč. Je pa res, da je dražji dopust, pa tudi ljudje v Turčiji so mnogo bolj odprti kot na severu.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik mihouca pravi:
Razmišlam o:
- Grčija kak zanimiv otok

Grški otoki (kar sem jih sam videl) so večinoma precej turistični s poudarkom na lepih plažah. Meni je bil super Peloponez, kjer je res veliko za videti, turistov je veliko manj kot po otokih, v notranjosti se najde veliko zanimivih stvari, pa še večino splošno poznane grške zgodovine najdeš tam (Korint, Šparta, Mikene, Epidavros, Olimpija,...).
Sicer je pomoje še najbližje Sardinija, Sicilija je že malo drugačna zgodba, čeprav imajo nekaj nacionalnih parkov, kjer je narava še kolikor toliko neokrnjena.