Logarska dolina - Jezersko

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Naredil bi en tak enodnevni izlet in sicer bi se iz Ljubljane odpeljal v Logarsko dolino, nato pa bi se že Avstrijo in Jezersko odpravil nazaj v prestolnico.
Vprašanja so sledeča:
1. kam naj grem v Logarski (Logarska dolina, Matkov kot, Robanov kot?) ob predpostavki, da bi bila celotna pešpot dolga nekje maksimalno 2-3 ure, pa da ne gre preveč v hribe?
2. veste za kakšen soliden kmečki turizem ali gostilno v Logarski ali na Jezerskem, kjer se da odpraviti lakoto?
3. po kateri poti iz LJ naj grem proti Logarski dolini; čez Kamnik ali po avtocesti proti Celju?

Hvala za pomoč.
 

scott

Pripravnik
1. sep 2007
405
1
18
1.Okrešelj ali Klemenčo jamo, ura gor, ura dol. Če se ti ne da hodit potem Robanov kot
2. Zapeli se na Pavličevo sedlo in imaš na panoramski cesti proti Solčavi cel kup turističnih kmetij. Čez Pavličevo greš čez Avstrijo na Jezersko
3.Po avtocesti
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
1. če se ti da v hrib, pojdi z avtom skozi Logarsko, do slapa Rinke, pa potem ob slapu do koče na Okrešlju, drugač pa parkiraj pred Logarsko in pojdi peš do slapa in nazaj
2. jaz sem se prehranjeval v koči na Okrešlju in pa v Planšariji Logarski kot - http://www.logarska-dolina.si/slo/gost/planslogar.html
enkrat tudi na Razpotju - http://www.logarska-narazpotju.si/web/index.php?lang=sl . . . . NE priporočam, meni ni bilo OK in če je možno predlagam, da se izogneš
3. jaz sem šel tja čez Jezersko, nazaj čez Črnivec, se mi ni mudilo, sem bil pač na dopustu
grin1.gif
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Če boš že šel na Jezersko, se obvezno ustavi na izviru mineralne vode. Je clo ena tabla, drgač pa domačine vpraši. S sabo imej kanglico. Najbojša voda kar jih je
zmaga.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Ne preveč v hribe...? Ne se zajebavat, opremo gor, pa Okrešelj, Brana...
Vse to bi bilo zelo kul...
smile-1.gif



... če žena ne bi imela večjih problemov s kolenom pri hoji navzgor ter navzdol (predvsem slednje), zato raje bolj ravnina ali malo vzpona.
crazy1.gif


Hvala vsem za predloge, bova šla jutri ali v nedeljo na izlet.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
am, ne
smile-1.gif


Še dobr da ne vem kako se reče. Namesto, da desno zapelješ proti oštariji pri jezeru, greš malce naprej in levo gor v hrib. Je makadam pot. Pa sej tm vprašaš in ti povejo. Z avto ne morš čist zravn, za peš je pa 5 minut.